2023-2025 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 35-8 шешімі.
Қазақстан "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171 889 мың теңге:
салықтық түсімдер – 29 018 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 142 871 мың теңге;
2) шығындар – 174 984 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 095 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 095 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 3 095 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.11.2023 № 12-8 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізілді).
2. 2023 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округі бюджетінің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2023 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімінің жалпы сомасы 62 911 мың теңге көлемінде белгіленсін.
3-1. Ауылдық бюджетте 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 79 960 мың теңге ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 8 689 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 834 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуіне – 22 393 мың теңге;

О бюджете Чингирлауского сельского округа Чингирлауского района на 2023-2025 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2022 года № 35-8.
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 29.12.2022 г.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Чингирлауского сельского округа Чингирлауского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 171 889 тысяч тенге:
налоговые поступления – 29 018 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 142 871 тысяча тенге;
2) затраты – 174 984 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 095 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 095 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 095 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.11.2023 № 12-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Поступления в бюджет Чингирлауского сельского округа на 2023 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Предусмотреть в бюджете Чингирлауского сельского округа на 2023 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 62 911 тысяч тенге.
3-1. Учесть в сельском бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 79 960 тысяч тенге:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 8 689 тысяч тенге;
на освещение улиц населенных пунктов – 834 тысячи тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 22 393 тысячи тенге;

елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруына – 48 044 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 21.04.2023 № 3-8 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізілді); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.11.2023 № 12-8 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізілді).
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат хатшысы С.Казиев
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
27 желтоқсандағы № 35-8
шешіміне 1- қосымша
2023 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті

на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 48 044 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2023 № 3-8 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.11.2023 № 12-8 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года
Секретарь маслихата С.Казиев
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 27 декабря 2022 года №35-8
Бюджет Чингирлауского сельского округа на 2023 год