Астана қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 31 қазандағы № 511-2356 және Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 93/12-VIII бірлескен қаулысы және шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Астана қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Астана қаласы ономастика комиссиясының 2023 жылғы 3 тамыздағы, Республикалық ономастикалық комиссиясының 2023 жылғы 13 қазандағы қорытындыларының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мыналарға:
Астана қаласы "Есіл" ауданы бойынша:
жобалық атауы № 28/1 көшеге – Анадолы көшесі;
Астана қаласы "Нұра" ауданы бойынша:
жобалық атауы Е108 көшеге – Шандор Петөфи көшесі деп атау берілсін.
2. "Астана қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
_______________ Ж. Қасымбек
Астана қаласы мәслихатының төрағасы______________ Е. Каналимов

О присвоении наименований некоторым составным частям города Астаны
Совместное постановление акимата города Астаны от 31 октября 2023 года № 511-2356 и решение маслихата города Астаны от 31 октября 2023 года № 93/12-VIII.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Астаны, на основании заключений ономастической комиссии города Астаны от 3 августа 2023 года, Республиканской ономастической комиссии от 13 октября 2023 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования:
по району "Есиль" города Астаны:
улице с проектным наименованием № 28/1 – улица Анадолы;
по району "Нұра" города Астаны:
улице с проектным наименованием Е108 – улица Шандор Петөфи.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
Аким города Астаны
____________ Ж. Қасымбек
Председатель маслихата
города Астаны
___________ Е. Каналимов