"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органдарының гауптвахтасында ұсталатын әскери қызметшiлердi (әкімшілік қамаққа алынған әскери қызметшілерден басқа) гауптвахтадан тыс жерде күзету және алып жүру (айдауылмен алып жүру) қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 354 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 961 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органдарының гауптвахтасында ұсталатын әскери қызметшiлердi (әкімшілік қамаққа алынған әскери қызметшілерден басқа) гауптвахтадан тыс жерде күзету және алып жүру (айдауылмен алып жүру) қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 354 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32352 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органдарының гауптвахтасында ұсталатын әскери қызметшiлердi (әкімшілік қамаққа алынған әскери қызметшілерден басқа) гауптвахтадан тыс жерде күзету және алып жүру (айдауылмен алып жүру) қағидаларына 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери полициясы бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 10-тармағының, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін қалыптастыру, сондай-ақ оған мәліметтер енгізу жөніндегі нұсқаулықтың (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 шілдеде № 33059 болып тіркелген) талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 апреля 2023 года № 354 "Об утверждении Правил охраны и сопровождения (конвоирования) военнослужащих, содержащихся на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан (кроме военнослужащих, подвергнутых административному аресту) за пределы гауптвахты"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 28 сентября 2023 года № 961
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 апреля 2023 года № 354 "Об утверждении Правил охраны и сопровождения (конвоирования) военнослужащих, содержащихся на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан (кроме военнослужащих, подвергнутых административному аресту) за пределы гауптвахты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32352) следующее изменение:
приложение 2 к Правилам охраны и сопровождения (конвоирования) военнослужащих, содержащихся на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан (кроме военнослужащих, подвергнутых административному аресту) за пределы гауптвахты изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному управлению военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в течение пяти рабочих дней со дня его подписания в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, Инструкции по формированию Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также внесению в него сведений, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2023 года № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта, в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әскери полициясы бас басқармасының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
Р. Жақсылықов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2023 жылғы "28" қыркүйектегі
№ 961 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері әскери полиция
органдарының гауптвахтасында
ұсталатын әскери қызметшiлердi
(әкімшілік қамаққа алынған
әскери қызметшілерден басқа)
гауптвахтадан тыс жерде күзету
және алып жүру (айдауылмен
алып жүру) қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жол жүру журналы
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(орган атауы)
Басталды:_____________
Аяқталды:_____________
Жол жүру журналын толтыру мынадай тәртіппен жүргізіледі:
журналдың екі бетінің қайырылатын жерінде айдауыл бастығы титул мәтінін ресімдейді.
(2-ші және одан кейінгі жұп беттері – қайырылатын жердің сол жағы)
Қабылдау күні
Қабылдау пункті (станция атауы, орган атауы)
Жеке іс нөмірі, жеке іс бойынша анықтаманы жасаған орган атауы
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса,егер бірнеше болса, барлығын атап көрсету)
Туған жылы
Қай мерзімге сотталды және мекеме түрі (санаты)
ҚР ҚК-ның қай бабы бойынша сотталды немесе айыпталады
1
2
3
4
5
6
7
8
(3-ші және одан кейінгі тақ беттері – қайырылатын жердің оң жағы)
Айдауылмен алып жүру үшін негіз (оларды шығарушы, нөмірі мен күні көрсетілетін нұсқау, наряд, бұйрық, өкім, қаулы)
Қайда және кімнің қарамағына жүреді (қала, станция, орган атауы)
Қайда тапсырылуға тиіс (станция, орган атауы)
Толық/ішінара тінту мен толық тексеруді кім жүргізді (атағы мен тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тінту кезінде алынған ақша мен тыйым салынған заттар тізбесі, жол жүру кезеңінде ұсталған камера нөмірі
Айдауылдағы адамдарды және құжаттарды қабылдаған айдауыл бастығының немесе әскери полиция органы лауазымды адамының қолхаты
9
10
11
12
13
14

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника Главного управления военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан генерал-полковник
Р. Жаксылыков
Приложение 1 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "28" сенября 2023 года № 961
Приложение 2 к Правилам
охраны и сопровождения
(конвоирования) военнослужащих,
содержащихся на гауптвахте
органов военной полиции
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
(кроме военнослужащих,
подвергнутых административному аресту)
за пределы гауптвахты
Форма
Путевой журнал
________________________________ __________________
___________________________________________________
(наименование органа)
Начат: ____________
Окончен: __________
Заполнение путевого журнала производится в следующем порядке:
на развороте двух страниц журнала начальник конвоя оформляет титульный текст.
(2-я и последующие четные страницы - левая сторона разворота)
№ п/п
Дата приҰма
Пункт приема (название станции, наименование органа)
Номер личного дела, наименование органа, составившего справку по личному делу
Фамилия, имя и отчество ((при его наличии), если имеется несколько, то перечислить все)
Год рождения
На какой срок осужден и вид учреждения (категория)
По какой статье УК РК осужден или обвиняется
1
2
3
4
5
6
7
8
(3-я и последующие нечетные страницы — правая сторона разворота)
Основание для конвоирования (указание, наряд, приказ, распоряжение, постановление с указанием их издателя, номера и даты)
Куда и в чье распоряжение следует (название города, станции, наименование органа)
Где подлежит сдаче (название станции, наименование органа)
Кто производил полный/неполный обыск и досмотр (звание и фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Перечень изъятых при обыске денег и запрещенных предметов, номер камеры, в которой содержался в период следования
Расписка начальника конвоя или должностного лица органа военной полиции, принявшего конвоируемых и документы
9
10
11
12
13
14