"2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 8С-5-3 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-23-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 559 094 141,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 73 019 125,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 515 040,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 082,9 мың тенге;
трансферттер түсімі – 477 504 892,7 мың теңге;
2) шығындар – 561 589 419,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 181 730,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25 086 214,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 904 483,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – -9 310,8 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 9 310,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19 667 697,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 667 697,2 мың теңге.";
7, 8 және 8-1-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 653 320,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2023 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 132 553 104 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте 6 093 149,8 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 2 220 015,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 3 873 134,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі __________________М.Ахметжанов
2023 жылғы "___" қыркүйек
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________Қ.Дүзелбае
2023 жылғы "___" қыркүйек
Ақмола облыстық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 21 сентября 2023 года № 8С-5-3
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 13 декабря 2022 года № 7С-23-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 559 094 141,7 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 73 019 125,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 515 040,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 082,9 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 477 504 892,7 тысячи тенге;
2) затраты – 561 589 419,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 181 730,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 086 214,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 904 483,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -9 310,8 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 9 310,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19 667 697,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 667 697,2 тысяч тенге.";
пункты 7, 8 и 8-1 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2023 год в сумме 653 320,2 тысяч тенге.
8. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2023 год в размере 132 553 104 тысячи тенге.
8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрено погашение займов в сумме 6 093 149,8 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 2 220 015,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 3 873 134,8 тысячи тенге.";
приложения 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области
__________________М.Ахметжанов
"_____" сентября 2023 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление
экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
_________________К.Дузелбаев
"_____" сентября 2023 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата

011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
949 893,6
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
17 471 962,3
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 609 434,1
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 867 864,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 776 193,1
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
533 938,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 072 177,6
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
54 017,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
4 234 198,1
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
109 227 288,2
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 272 912,3
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
468 051,2
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
275 532,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 450 639,4
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
31 738 955,8
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 687 597,2
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 970 093,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
717 503,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
36 895 614,2
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 153 641,5
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 934 350,1
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 823 934,6
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу

011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
949 893,6
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
17 471 962,3
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 609 434,1
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 867 864,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 776 193,1
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
533 938,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 072 177,6
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов
"EL UMITI"
54 017,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
4 234 198,1
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
109 227 288,2
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 272 912,3
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребҰнка (детей)-сироту и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребҰнка-сироты (детей-сирот), и ребҰнка (детей), оставшегося без попечения родителей
468 051,2
089
Организация профессионального обучения
275 532,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 450 639,4
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
31 738 955,8
285
Управление физической культуры и спорта области
6 687 597,2
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 970 093,3
007
Общеобразовательное обучение одарҰнных в спорте детей в специализированных организациях образования
717 503,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
36 895 614,2
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 153 641,5
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 934 350,1
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 823 934,6
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"

26 983 688,0
05
Денсаулық сақтау
12 997 953,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 204 994,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
573 350,8
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
248 391,4
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
29 667,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 217,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
23 340,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
120 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 277 235,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
15 499,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
152 729,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 141 517,8
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
749 823,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
266 891,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
919,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
469 287,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
792 959,7
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
792 959,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
17 277 786,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 460 277,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
253 410,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 741 756,4
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
47 917,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
69 093,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

26 983 688,0
05
Здравоохранение
12 997 953,7
253
Управление здравоохранения области
12 204 994,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
573 350,8
006
Услуги по охране материнства и детства
248 391,4
007
Пропаганда здорового образа жизни
29 667,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
133 217,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населҰнного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
23 340,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
120 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 277 235,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
15 499,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
152 729,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 141 517,8
039
Оказание дополнительного объҰма медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг
Call-центрами и прочие расходы
749 823,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объҰма бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
266 891,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
919,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретҰнных на условиях финансового лизинга
469 287,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
792 959,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
792 959,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
17 277 786,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12 460 277,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
253 410,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 741 756,4
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
47 917,0
007
Капитальные расходы государственного органа
69 093,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 042 884,4
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
592 072,7
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
28 900,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
304 000,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 484,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
529 906,4
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
9 262,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
184 290,2
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 847 472,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
20 700,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 786 128,3
261
Облыстың білім басқармасы
1 106 934,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
932 018,7
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
159 154,6
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
15 761,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
150 055,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 055,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 560 520,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
3 560 520,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 538 610,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
55 538 610,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 079,8
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 623,7
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 460,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
99 250,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

3 042 884,4
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
592 072,7
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
28 900,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
304 000,0
062
Развитие системы квалификаций
2 484,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
529 906,4
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
9 262,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
184 290,2
068
Программа занятости
1 847 472,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
20 700,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 786 128,3
261
Управление образования области
1 106 934,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
932 018,7
092
Содержание ребҰнка (детей), переданного патронатным воспитателям
159 154,6
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приҰмных семьях
15 761,0
270
Управление по инспекции труда области
150 055,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
150 055,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 560 520,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
3 560 520,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
55 538 610,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
55 538 610,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
176 079,8
005
Капитальные расходы государственного органа
26 623,7
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 460,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
99 250,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

1 140 471,9
003
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
645 770,4
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
494 122,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 823,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
100 000,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8 921 255,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 921 255,7
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
8 251 312,7
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
669 943,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
54 922 926,7
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 227 588,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
168 120,4
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 551 417,8
006
Жануарлар дүниесін қорғау
82 508,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
959 983,6
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
87 952,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
377 606,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
122 372,7
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
122 372,7
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
328 340,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
328 340,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 702 972,7
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
317 858,2
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұнқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
5 400,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
13 391,9
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
44 561,6
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 072 798,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

1 140 471,9
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
645 770,4
009
Капитальные расходы государственного органа
494 122,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 823,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
100 000,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8 921 255,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 921 255,7
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
8 251 312,7
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населҰнных пунктов
669 943,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
54 922 926,7
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 227 588,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
168 120,4
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 551 417,8
006
Охрана животного мира
82 508,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
959 983,6
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
87 952,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
377 606,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
122 372,7
035
Развитие объектов лесного хозяйства
122 372,7
289
Управление предпринимательства и туризма области
328 340,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
328 340,0
719
Управление ветеринарии области
2 702 972,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
317 858,2
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
5 400,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
13 391,9
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
44 561,6
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 072 798,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

76 000,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
23 963,1
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
3 048,9
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
47 541 652,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
743 112,9
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
617 484,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 720,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 103 678,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 627 742,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
83 524,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 964 837,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 985 000,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 841 343,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
240 570,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 170 672,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
17 063 185,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
297 529,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28 901,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 134 190,6

76 000,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
23 963,1
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
3 048,9
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
47 541 652,9
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
743 112,9
002
Субсидирование развития семеноводства
617 484,0
003
Капитальные расходы государственного органа
13 720,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 103 678,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учҰт и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесҰнных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 627 742,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
83 524,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 964 837,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 985 000,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 841 343,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесҰнных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
240 570,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 170 672,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
17 063 185,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
297 529,6
003
Капитальные расходы государственного органа
28 901,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 134 190,6

1 846 161,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
276 333,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 403 799,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 403 799,3
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 398 737,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 062,3
15
Трансферттер
8 767 951,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
8 767 951,1
007
Субвенциялар
6 061 206,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
561 557,1
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
20 648,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 124 539,8
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
17 181 730,2
Бюджеттiк кредиттер
25 086 214,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
855 000,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
855 000,0
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
855 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 123 229,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
200 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
200 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 923 229,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
5 923 229,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18 107 985,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 009 125,0
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 009 125,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
898 860,0
017
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру

1 846 161,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
276 333,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
39 000,0
14
Обслуживание долга
2 403 799,3
257
Управление финансов области
2 403 799,3
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 398 737,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
5 062,3
15
Трансферты
8 767 951,1
257
Управление финансов области
8 767 951,1
007
Субвенции
6 061 206,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
561 557,1
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешҰнных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
20 648,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счҰт целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 124 539,8
III. Чистое бюджетное кредитование
17 181 730,2
Бюджетные кредиты
25 086 214,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
855 000,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
855 000,0
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
855 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 123 229,0
263
Управление внутренней политики области
200 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления жилищных займов
200 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 923 229,0
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
5 923 229,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18 107 985,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 009 125,0
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 009 125,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
898 860,0
017
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары

416 720,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 019 590,0
Мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға
179,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
594 791,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
830 297,0
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
830 297,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
87 565,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
5 432,0
Жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге
82 133,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
291 857,0
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
291 857,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
1 056 039,0
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға
815 469,0
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға
240 570,0
Облыстың ветеринария басқармасы
237 905,0
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 115 046,0
Астана қаласына іргелес елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге
18 115 046,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 524 800,0
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 524 800,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
79 545 068,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
35 428 135,0
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
3 500 000,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 435 530,0
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасының шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін дамыту
26 983 688,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 008 917,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға

416 720,0
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
1 019 590,0
На реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
179,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
594 791,0
Управление здравоохранения области
830 297,0
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
830 297,0
Управление координации занятости и социальных программ области
87 565,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 432,0
На обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости
82 133,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
291 857,0
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
291 857,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
1 056 039,0
На субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
815 469,0
На субсидирование возмещения расходов, понесҰнных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
240 570,0
Управление ветеринарии области
237 905,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 115 046,0
На ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астана
18 115 046,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 524 800,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоҰв населения
2 524 800,0
Целевые трансферты на развитие
79 545 068,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
35 428 135,0
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
3 500 000,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 435 530,0
Развитие объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 983 688,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 008 917,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

500 000,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
30 674 969,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 401 975,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
12 233 782,0
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
2 146 148,0
Газкөлік жүйесін дамытуға
6 625 473,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
617 945,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
4 632 797,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 016 849,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 394 012,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
940 000,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
10 001 839,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
2 130 660,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
321 513,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
47 952,0
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
47 952,0
Бюджеттік несиелер

500 000,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
30 674 969,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 401 975,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населҰнных пунктах
12 233 782,0
На развитие теплоэнергетической системы
2 146 148,0
На развитие газотранспортной системы
6 625 473,0
На развитие малых и моногородов
617 945,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4 632 797,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 016 849,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 394 012,0
На развитие транспортной инфраструктуры
940 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
10 001 839,0
На развитие малых и моногородов
2 130 660,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
321 513,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
47 952,0
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
47 952,0
Бюджетные кредиты

18 064 125,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 009 125,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 009 125,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
16 200 000,0
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
1 200 000,0
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
15 000 000,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
855 000,0
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
855 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының

18 064 125,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 009 125,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 009 125,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
16 200 000,0
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
1 200 000,0
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
15 000 000,0
Управление координации занятости и социальных программ области
855 000,0
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодҰжи
855 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного
маслихата

2023 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 8С-5-3 шешіміне
3-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-23-2 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
70 025 349,8
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
48 195 670,8
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
127 927,0
Мемлекеттік органдардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға
127 927,0
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы

от 21 сентября 2023 года
№ 8С-5-3
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата
от 13 декабря 2022 года
№ 7С-23-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2023 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
70 025 349,8
в том числе:
Целевые текущие трансферты
48 195 670,8
в том числе:
Аппарат акима области
127 927,0
На укрепление материально-технической базы государственных органов
127 927,0
Управление экономики и бюджетного планирования

360 000,0
Целиноград ауданының мемлекеттік органдарын ұстауға
300 000,0
Целиноград ауданында көтерме жәрдемақылар беруге
60 000,0
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
100 000,0
Аршалы ауданын материалдық-техникалық жарақтандыруға
100 000,0
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
1 661 859,0
Үй-жайларды, ғимараттарды құрылыстарды сатып алуға
1 661 859,0
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
3 780 696,3
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
506 633,1
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 357 466,9
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
70 407,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
659 651,1
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға
75 953,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
905 104,4
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
180 031,8
Қандастар үшін көшуге арналған субсидияларға
9 419,0
Көкшетау қаласындағы сыйымдылығы аз үй үшін жартылай стационар жағдайында халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
16 030,0
Облыстың мәдениет басқармасы
3 070 855,1
Мәдениет объектілерін жөндеуге
1 505 987,7
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
745 260,9
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
455 454,2
Мәдениет объектілерін ұстауға
364 152,3
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
221 596,0
Спорт объектілерін жөндеуге
110 000,0
Спорт ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
29 552,0
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнын ұстауға
82 044,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 707 530,8
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
9 521 137,3
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
438 505,0
Тұрғын үй сатып алуға
393 042,3
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
1 739 638,1
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
1 615 208,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
24 555 816,0
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
21 717 420,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға

360 000,0
На содержание государственных органов Целиноградского района
300 000,0
На предоставление подъҰмных пособий в Целиноградском районе
60 000,0
Управление цифровизации и архивов области
100 000,0
На материально-техническое оснащение Аршалынского района
100 000,0
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
1 661 859,0
На приобретение помещений, зданий, сооружений
1 661 859,0
Управление координации занятости и социальных программ области
3 780 696,3
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
506 633,1
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 357 466,9
На обеспечение льготного проезда
70 407,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
659 651,1
На создание центров по поддержке семей
75 953,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
905 104,4
На социальную помощь отдельным категориям граждан
180 031,8
На субсидии на переезд для кандасов
9 419,0
На оказание специальных социальных услуг в области социальной защиты населения в условиях полустационара для дома малой вместимости в городе Кокшетау
16 030,0
Управление культуры области
3 070 855,1
На ремонт объектов культуры
1 505 987,7
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
745 260,9
На материально-техническое оснащение организациям культуры
455 454,2
На содержание объектов культуры
364 152,3
Управление физической культуры и спорта области
221 596,0
На ремонт объектов спорта
110 000,0
На материально-техническое оснащение организаций спорта
29 552,0
На содержание государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
82 044,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 707 530,8
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
9 521 137,3
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
438 505,0
На приобретение жилья
393 042,3
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
1 739 638,1
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
1 615 208,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
24 555 816,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
21 717 420,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"

2 838 396,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
609 390,6
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
609 390,6
Нысаналы даму трансферттерi
21 829 679,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 158 117,2
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
4 450 230,1
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 747 807,7
Спорт объектілерін дамытуға
1 678 746,8
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
70 330,6
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
685 224,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
525 778,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 448 697,5
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 720 631,9
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
2 568 176,8
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
1 520 892,8
Көкшетау қаласын абаттандыру мен дамытуға
42 351,9
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1 258 744,9
Газ-көлік жүйесін дамытуға
583 796,4
Шағын және моноқалаларды дамытуға
176 038,2
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 059 692,3
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
518 372,3
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 222 864,3
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
2 478 908,3
Шағын және моноқалаларды дамытуға
291 606,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
452 350,0

2 838 396,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
609 390,6
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
609 390,6
Целевые трансферты на развитие
21 829 679,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 158 117,2
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
4 450 230,1
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 747 807,7
На развитие объектов спорта
1 678 746,8
На развитие объектов государственных органов и обороны
70 330,6
На развитие объектов культуры и отдыха
685 224,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
525 778,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 448 697,5
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
1 720 631,9
На развитие систем водоснабжения в сельских населҰнных пунктах
2 568 176,8
На развитие теплоэнергетической системы
1 520 892,8
На развитие и благоустройство города Кокшетау
42 351,9
На развитие коммунального хозяйства
1 258 744,9
На развитие газотранспортной системы
583 796,4
На развитие малых и моногородов
176 038,2
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 059 692,3
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
518 372,3
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 222 864,3
На развитие транспортной инфраструктуры
2 478 908,3
На развитие малых и моногородов
291 606,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
452 350,0