Ақмола облыстық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 16 қаңтардағы № 7С-25-6 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Ақмола облысында жануарларды аулау, уақытша ұстау және жансыздандыру қағидаларын бекіту туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 7С-20-7 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешіммен бекітілген Ақмола облысында жануарларды аулау, уақытша ұстау және жансыздандыру қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ақмола облысында жануарларды аулау, уақытша ұстау және жансыздандыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарларға жауапкершілікпен қарау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 18 мамырдағы №162 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28125 болып тіркелген) жануарларды аулаудың, уақытша ұстаудың және жансыздандырудың үлгілік қағидаларына сәйкес әзірленді және Ақмола облысы аумағында жануарларды (иттер мен мысықтарды) аулаудың, уақытша ұстаудың және жансыздандырудың тәртібін белгілейді.";
2-тармақтың 11) тармақшасына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тілінде мәтіні өзгеріссіз.
2. "Ақмола облысында үй жануарларын ұстау және серуендету қағидаларын бекіту туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 7С-20-8 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешіммен бекітілген Ақмола облысында үй жануарларын ұстау және серуендету қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ақмола облысында үй жануарларын асырау және серуендету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарларға жауапкершілікпен қарау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 20 мамырдағы №168 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28138 болып тіркелген) үй жануарларын ұстаудың және серуендетудің үлгілік қағидаларына сәйкес әзірленді және Ақмола облысының аумағында үй жануарларын ұстау және серуендету тәртібін белгілейді.".

О внесении изменений в некоторые решения Акмолинского областного маслихата
Решение Акмолинского областного маслихата от 16 января 2023 года № 7С-25-6
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об утверждении Правил отлова, временного содержания и умерщвления животных в Акмолинской области" от 14 сентября 2022 года № 7С-20-7 следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:";
в Правилах отлова, временного содержания и умерщвления животных в Акмолинской области, утвержденных указанным решением:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие правила отлова, временного содержания и умерщвления животных в Акмолинской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об ответственном обращении с животными" (далее – Закон), типовыми правилами отлова, временного содержания и умерщвления животных, утвержденных приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 мая 2022 года № 162 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28125) и определяют порядок отлова, временного содержания и умерщвления животных (собак и кошек) на территории Акмолинской области.";
в подпункте 11) пункта 2 слово "организованной" заменить словом "организованная".
2. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об утверждении Правил содержания и выгула домашних животных в Акмолинской области" от 14 сентября 2022 года №7С-20-8 следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:";
в Правилах содержания и выгула домашних животных в Акмолинской области, утвержденных указанным решением:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие правила содержания и выгула домашних животных в Акмолинской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об ответственном обращении с животными" (далее – Закон), типовыми правилами содержания и выгула домашних животных, утвержденных приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 мая 2022 года № 168 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28138) и определяют порядок содержания и выгула домашних животных на территории Акмолинской области.".

3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық
мәслихатының төрағасы
Т.Жүнісов

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Акмолинского
областного маслихата
Т.Жунусов