Степногорск қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-22/2 "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 24 шілдедегі № 8С-5/2 шешімі
Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Степногорск қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-22/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 256 808,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 727 246 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 257,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 963 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 443 341,5 мың теңге;
2) шығындар – 13 701 276,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 241 316,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 251 666,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 17 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 17 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 220 151 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 220 151 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Степногорского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 7С-22/2 "О бюджете города на 2023-2025 годы"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 июля 2023 года № 8С-5/2
Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата "О бюджете города на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 7С-2/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 256 808,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 727 246 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 257,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 963 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 443 341,5 тысяча тенге;
2) затраты – 13 701 276,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 241 316,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 251 666,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 17 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 220 151 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 220 151 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

221 403
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
470
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
34 055
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
34 055
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
34 055
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
34 055
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
993 287,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
64 635
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 635
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64 635
2
Әлеуметтiк көмек
716 295,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
716 295,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
259 705,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 210
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120 136,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 677
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 997,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
105 637
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 611,7
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 329,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
212 357
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212 357
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 975
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 825
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

221 403
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
470
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
34 055
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
34 055
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
34 055
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
34 055
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
993 287,6
1
Социальное обеспечение
64 635
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 635
005
Государственная адресная социальная помощь
64 635
2
Социальная помощь
716 295,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
716 295,6
002
Программа занятости
259 705,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 210
006
Оказание жилищной помощи
6 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120 136,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 677
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 997,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
105 637
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 611,7
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 329,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
212 357
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212 357
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 975
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 825
021
Капитальные расходы государственного органа

2 143,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 143,3
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
2 143,3
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41 792,4
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41 792,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
41 792,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 393,4
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
399
12
Көлiк және коммуникация
1 458 735,2
1
Автомобиль көлiгi
1 358 735,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 358 735,2
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13 600
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
224 217,2
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 120 918
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
100 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
100 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100 000
13
Басқалар
988 409,9
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
40 157,9
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
40 157,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 157,9
9
Басқалар
948 252
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
152 796
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
27 500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
125 296
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
350 000
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

2 143,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 143,3
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 143,3
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41 792,4
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41 792,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
41 792,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
31 393,4
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
10 000
015
Капитальные расходы государственного органа
399
12
Транспорт и коммуникации
1 458 735,2
1
Автомобильный транспорт
1 358 735,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 358 735,2
020
Развитие транспортной инфраструктуры
13 600
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
224 217,2
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 120 918
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
100 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
100 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
100 000
13
Прочие
988 409,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
40 157,9
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
40 157,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
40 157,9
9
Прочие
948 252
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
152 796
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
27 500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
125 296
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
350 000
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"