2024-2026 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 202 439,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 94 570,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 107 744,0 мың теңге;
2) шығындар – 227 369,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 24 930,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 930,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.04.2024 № 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 129,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 400,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 530,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37 199,0 мың теңге;
2) шығындар – 56 129,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 000,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 000,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.04.2024 № 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 987 377,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 117 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 819 777,0 мың теңге;

О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2024-2026 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2023 года № 13/3.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 202 439,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 94 570,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 125,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107 744,0 тысяч тенге;
2) затраты – 227 369,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 24 930,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 930,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2024 № 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 51 129,0 тысяч тенге , в том числе:
налоговые поступления – 13 400,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 530,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 199,0 тысяч тенге;
2) затраты – 56 129,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 000,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2024 № 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 987 377,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 117 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 819 777,0 тысяч тенге;

2) шығындар – 1 036 041,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 48 664,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 664,0 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.04.2024 № 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024-2026 жылдарға арналған Анар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 375,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 478,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 897,0 мың теңге;
2) шығындар – 56 662,1 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге; соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5287,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 287,1 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.04.2024 № 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024-2026 жылдарға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 782,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 903,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 879,0 мың теңге;
2) шығындар – 44 782,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
6. 2024-2026 жылдарға арналған Түрген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 278,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 640,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 638,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 016,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 738,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 738,7 мың теңге.

2) затраты – 1 036 041,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 48 664,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48 664,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2024 № 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет Анарского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 51 375,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 478,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 897,0 тысяч тенге;
2) затраты – 56 662,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 287,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 287,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2024 № 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Берсуатского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 44 782,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 903,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 879,0 тысяч тенге;
2) затраты – 44 782,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа Турген на 2024-2026 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 43 278,0 тысяч тенге, в том числе;
налоговые поступления – 8 640,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 638,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 016,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 738,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 738,7 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 462,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 462,0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 26.04.2024 № 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2024 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджет түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 519 695,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 107 744,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 37 199,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 45 897,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 090,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 36 825,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 40 879,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 34 543,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 50 821,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 34 638,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 462,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 462,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 26.04.2024 № 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2024 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 519 695,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 107 744,0 тысячи тенге;
Ижевскому сельскому округу – 37 199,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 45 897,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 090,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 36 825,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 40 879,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Елтоқ – 34 543,0 тысячи тенге;
Константиновскому сельскому округу – 50 821,0 тысяча тенге;
сельскому округу Турген – 34 638,0 тысяч тенге;

Бұлақсай ауылдық округіне – 28 241,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 29 285,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округіне – 47 533,0 мың теңге.
15. 2024 жылға арналған кент, ауылдық округ бюджеті түсімдерінің құрамында 40 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
16. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Балташев
Аршалы аудандық
мәслихатының

Булаксайскому сельскому округу – 28 241,0 тысяча тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 29 285,0 тысяч тенге;
Михайловскому сельскому округу – 47 533,0 тысячи тенге.
15. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 40.
16. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А.Балташев
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата