2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С 10/2 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 373 164,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 418 291,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 569,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 372,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 857 930,9 мың теңге;
2) шығындар – 10 474 822,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -380,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 321,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 701,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 278,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 278,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 321,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 383 861,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 477 818,5 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 05.08.2024 № 8С 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берiлетiн 249 202 мың теңге сомада бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақан Құрманов ауылдық округі 21 293 мың теңге;
Бастау ауылдық округі 21 718 мың теңге;
Борисовка ауылы 13 901 мың теңге;
Макеевка ауылдық округі 18 548 мың теңге;
Мариновка ауылдық округі 25 948 мың теңге;
Новосельское ауылы 15 980 мың теңге;
Покровка ауылдық округі 13 000 мың теңге;
Полтавка ауылдық округі 15 805 мың теңге;
Сепе ауылдық округі 29 155 мың теңге;
Сергеевка ауылдық округі 15 813 мың теңге;
Тельман ауылдық округі 17 758 мың теңге;
Шұңқыркөл ауылдық округі 26 396 мың теңге;
Ярославка ауылдық округі 13 887 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Атбасар қаласы бюджетінен 139 217 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С 10/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 373 164,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 418 291,1 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 68 569,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 372,1 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 857 930,9 тысяч тенге;
2) затраты – 10 474 822,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -380,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 7 321,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 701,4 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 278,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 278,1 тысяч тенге:
поступление займов – 7 321,0 тысяча тенге;
погашение займов – 383 861,4 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 477 818,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 05.08.2024 № 8С 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетной субвенции, передаваемый из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 249 202 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Акана Курманова 21 293 тысячи тенге;
сельского округа Бастау 21 718 тысяч тенге;
села Борисовка 13 901 тысяча тенге;
Макеевского сельского округа 18 548 тысяч тенге;
Мариновского сельского округа 25 948 тысяч тенге;
села Новосельское 15 980 тысяч тенге;
Покровского сельского округа 13 000 тысяч тенге;
Полтавского сельского округа 15 805 тысяч тенге;
Сепеевского сельского округа 29 155 тысяч тенге;
Сергеевского сельского округа 15 813 тысячи тенге;
Тельманского сельского округа 17 758 тысяч тенге;
Шункыркольского сельского округа 26 396 тысяч тенге;
Ярославского сельского округа 13 887 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Атбасар в сумме 139 217 тысяч тенге.

4. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 52 838,6 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 05.08.2024 № 8С 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 52 838,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 05.08.2024 № 8С 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.

10 474 822,5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
830 329,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 957,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 957,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
266 342,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
236 645,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 697,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77 017,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 035,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 516,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 466,4
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
53 787,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 355,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 432,9
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57 103,4
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 903,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 200,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
329 120,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 081,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
155 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
112 538,1
02
Қорғаныс
111 026,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
111 026,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 227,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
69 652,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

10 474 822,5
01
Государственные услуги общего характера
830 329,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 957,8
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
46 957,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
266 342,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
236 645,4
003
Капитальные расходы государственного органа
29 697,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77 017,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63 035,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 516,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
10 466,4
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
53 787,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
42 355,0
007
Капитальные расходы государственного органа
11 432,9
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57 103,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
45 903,4
003
Капитальные расходы государственного органа
11 200,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
329 120,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
60 081,9
013
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
155 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
112 538,1
02
Оборона
111 026,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
111 026,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 227,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
69 652,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

17 147,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 166,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 166,7
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 166,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
593 765,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
586 265,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 718,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 801,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81 600,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
202 267,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 531,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3 329,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
136 214,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 304,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
46 401,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
7 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 039 647,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 641 440,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
735 148,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

17 147,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 166,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
11 166,7
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 166,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
593 765,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
586 265,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 718,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 801,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81 600,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
202 267,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 531,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 329,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
136 214,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15 304,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
46 401,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 500,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 039 647,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 641 440,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
735 148,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

3 329
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
7 752
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 025
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8 025
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
618 244
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
259 689
058
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
259 689
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
358 555
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
240 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
110 345
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
3 210
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
5 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
571 577
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
69 646
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 607
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14 736
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 000
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
19 303
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
451 931
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 208
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
131 722
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
277 540
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2 013
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 555
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 893
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

3 329
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
7 752
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 025
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8 025
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
618 244
467
Отдел строительства района (города областного значения)
259 689
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
259 689
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
358 555
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
240 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
110 345
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3 210
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
571 577
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
69 646
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
24 607
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14 736
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 000
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
19 303
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
451 931
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
23 208
004
Функционирование районных (городских) библиотек
131 722
005
Поддержка культурно-досуговой работы
277 540
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2 013
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 555
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 893
467
Отдел строительства района (города областного значения)

713 497,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
413 497,0
республикалық бюджет есебінен
300 000,0
Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында екі қырық бес пәтерлі тұрғын үйге (15-позиция, 16-позиция) сыртқы инженерлік желілерді салу және жайластыру (электрмен жабдықтау желілері, аулаларды жарықтандыру және жайластыру), оның ішінде:
80 551,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
80 551,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
25 860,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, оның ішінде:
24 736,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
23 083,0
ментальді бұзушылықтары бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
1 653,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру
1 124,0
Бюджеттік кредиттер
7 321,0
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
7 321,0
Атбасар аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С 10/2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 05.08.2024 № 8С 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Дамуға нысаналы трансферттер
1 860 110,0
Сочинское ауылында су құбырлары желілерінің құрылысы
83 242,0
Полтавка ауылында су құбырлары желілерінің құрылысы
73 616,0
Магдалиновка және Хрящевка ауылдарында су құбырлары желілерінің құрылысы
55 481,0
Атбасар қаласында кәріз тазарту құрылыстарын салу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
90 296,0
Атбасар қаласының № 1 шағын аудандағы екі қырық бес пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы позиция 15 және позиция 16 (байлау) (позиция 15)
671 160,9
Атбасар қаласындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйлерге кварталішілік жолдарын салу (2 км)
342 249,0
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз пәтерлі бес тұрғын үй салу, № 2 үй (байлау)" жұмыс жобасын түзету
14 985,6
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, көше аулаларын жайластыру және жарықтандыру
3 979,7
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау және су бұру желілер. Су бұру желілері

713 497,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
413 497,0
за счет республиканского бюджета
300 000,0
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к двум сорокапятиквартирным жилым домам (позиция 15, позиция 16) в микрорайоне № 1 города Атбасар (сети электроснабжения, дворовое освещение и обустройство), в том числе:
80 551,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
80 551,0
Целевые текущие трансферты
25 860,0
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
24 736,0
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
23 083,0
санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
1 653,0
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 124,0
Бюджетные кредиты
7 321,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
7 321,0
Приложение 5 к решению
Атбасарского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С 10/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 05.08.2024 № 8С 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысячи тенге
Целевые трансферты на развитие
1 860 110,0
Строительство водопроводных сетей в селе Сочинское
83 242,0
Строительство водопроводных сетей в селе Полтавка
73 616,0
Строительство водопроводных сетей в сҰлах Магдалиновка и Хрящевка
55 481,0
Разработка проектно-сметной документации, строительство канализационных очистных сооружений в городе Атбасар
90 296,0
Строительство двух сорокапятиквартирных жилых домов позиция 15 и позиция 16 в микрорайоне № 1 города Атбасар (привязка) (позиция 15)
671 160,9
Строительство внутриквартальных дорог к пяти стоквартирным жилым домам (2 км) в городе Атбасар
342 249,0
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области, дом № 2 (привязка)
14 985,6
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, обустройство и уличное дворовое освещение
3 979,7
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, сети теплоснабжения, связи, водоснабжения и водоотведения. Сети водоотведения

61 416,8
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз пәтерлі бес тұрғын үй салу" жұмыс жобасын түзету. Үй-1 (байлау)
49 001,8
Атбасар қаласында жүз пәтерлі бес тұрғын үйді қосуды ескере отырып, жылу желілерін реконструкциялау және салу
414 681,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
878 453,4
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
36 801,0
Ақан Құрманов ауылында, Бәйтерек көшесі № 6 мекен-жайында орналасқан ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеу
172 396,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
104 233,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
27 801,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құру және ұстау
15 304,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
65 400,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек, оның ішінде:
15 059,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
10 522,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 108,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 937,8
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу
1 491,2
Су тасқыны салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер бойынша шығындарды өтеуге
66 292,6
"Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
155 000,0
Атбасар қаласының көше-жол желісін ағымдағы жөндеу
62 470,5
Атбасар қаласының Майкөтов 47 көшесіндегі жатақхананы ағымдағы жөндеу
23 072,0
Атбасар қаласындағы Линейная көшесіндегі "АВТОДОМ" ТҚС-нан № 34 үйге дейін су құбыры желілерін күрделі жөндеу
134 624,3

61 416,8
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области. Дом-1 (привязка)
49 001,8
Реконструкция и строительство тепловых сетей в городе Атбасар, с учетом подключения пяти стоквартирных жилых домов
414 681,2
Целевые текущие трансферты
878 453,4
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
36 801,0
Капитальный ремонт сельского дома культуры, расположенного по адресу: улица Байтерек № 6, села Акана Курманова
172 396,0
Социальное обеспечение лиц с инвалидностью
104 233,0
Приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
27 801,0
Создание и содержание центров по поддержке семей
15 304,0
Выплата государственной адресной социальной помощи
65 400,0
Социальная помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
15 059,0
единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
10 522,0
выплата единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
1 108,0
выплата единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
1 937,8
возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1 491,2
На возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков
66 292,6
На укрепление материально-технической базы предприятия государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар су"
155 000,0
Текущий ремонт улично-дорожной сети города Атбасар
62 470,5
Текущий ремонт общежития по улице Майкутова 47 города Атбасар
23 072,0
Капитальный ремонт водопроводных сетей от СТО "АВТОДОМ" до дома № 34 по улице Линейная в городе Атбасар
134 624,3