2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С 10/2 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 148 830,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 362 514,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 778,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 641,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 676 895,3 мың теңге;
2) шығындар – 10 542 176,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7 701,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 701,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 385 645,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 385 645,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 291 688,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 383 861,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 477 818,5 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 8С 24/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берiлетiн 249 202 мың теңге сомада бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақан Құрманов ауылдық округі 21 293 мың теңге;
Бастау ауылдық округі 21 718 мың теңге;
Борисовка ауылы 13 901 мың теңге;
Макеевка ауылдық округі 18 548 мың теңге;
Мариновка ауылдық округі 25 948 мың теңге;
Новосельское ауылы 15 980 мың теңге;
Покровка ауылдық округі 13 000 мың теңге;
Полтавка ауылдық округі 15 805 мың теңге;
Сепе ауылдық округі 29 155 мың теңге;
Сергеевка ауылдық округі 15 813 мың теңге;
Тельман ауылдық округі 17 758 мың теңге;
Шұңқыркөл ауылдық округі 26 396 мың теңге;
Ярославка ауылдық округі 13 887 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Атбасар қаласы бюджетінен 139 217 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 52 838,6 мың теңге сомада бекітілсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С 10/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 148 830,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 362 514,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78 778,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 641,8 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6 676 895,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10 542 176,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 701,4 тысяча тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 701,4 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 385 645,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 385 645,1 тысяч тенге:
поступление займов – 1 291 688,0 тысяч тенге;
погашение займов – 383 861,4 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 477 818,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2024 № 8С 24/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем бюджетной субвенции, передаваемый из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 249 202 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Акана Курманова 21 293 тысячи тенге;
сельского округа Бастау 21 718 тысяч тенге;
села Борисовка 13 901 тысяча тенге;
Макеевского сельского округа 18 548 тысяч тенге;
Мариновского сельского округа 25 948 тысяч тенге;
села Новосельское 15 980 тысяч тенге;
Покровского сельского округа 13 000 тысяч тенге;
Полтавского сельского округа 15 805 тысяч тенге;
Сепеевского сельского округа 29 155 тысяч тенге;
Сергеевского сельского округа 15 813 тысячи тенге;
Тельманского сельского округа 17 758 тысяч тенге;
Шункыркольского сельского округа 26 396 тысяч тенге;
Ярославского сельского округа 13 887 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Атбасар в сумме 139 217 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 52 838,6 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 05.08.2024 № 8С 18/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін. Нысаналы трансферттер көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С 22/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5-косымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін. Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 05.08.2024 № 8С 18/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 4. Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С 22/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, согласно приложению 5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С 22/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық мәслихатының төрағасы Н.Рахимов
Атбасар аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С 10/2 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 8С 24/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С 22/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Атбасарского районного маслихата Н.Рахимов
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С 10/2
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2024 № 8С 24/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысячи тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

199 904,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
80 363,4
02
Қорғаныс
103 560,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
103 560,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 573,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
62 840,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 146,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 438,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 438,7
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 438,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
555 454,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
547 954,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 598,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 860,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
71 806,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
182 080,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 227,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
650,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3 423,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
136 214,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
11 883,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40 186,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

199 904,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
80 363,4
02
Оборона
103 560,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
103 560,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 573,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
62 840,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 146,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 438,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 438,7
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 438,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
555 454,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
547 954,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 598,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 860,0
005
Государственная адресная социальная помощь
71 806,1
006
Оказание жилищной помощи
24,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
182 080,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 227,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
650,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 423,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
136 214,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
11 883,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40 186,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

3 060
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 070
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
43 030
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 030
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
45 922
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 922
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
65 040
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 040
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 000
02
Қорғаныс
42 280
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 280
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 801
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 132
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18 347
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 840
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 840
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 840
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
166 425
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
158 400
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 846
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 942
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 531
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

3 060
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 070
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43 030
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43 030
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
45 922
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
45 922
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
65 040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
50 040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 000
02
Оборона
42 280
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 280
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 801
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 132
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18 347
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 840
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 840
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 840
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
166 425
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158 400
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 846
005
Государственная адресная социальная помощь
16 200
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 942
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 531
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

3 329
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
7 752
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 025
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8 025
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
618 244
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
259 689
058
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
259 689
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
358 555
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
240 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
110 345
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
3 210
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
5 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
571 577
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
69 646
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 607
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14 736
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 000
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
19 303
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
451 931
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 208
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
131 722
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
277 540
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2 013
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 555
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 893
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

3 329
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
7 752
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 025
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8 025
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
618 244
467
Отдел строительства района (города областного значения)
259 689
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
259 689
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
358 555
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
240 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
110 345
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3 210
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
571 577
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
69 646
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
24 607
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14 736
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 000
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
19 303
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
451 931
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
23 208
004
Функционирование районных (городских) библиотек
131 722
005
Поддержка культурно-досуговой работы
277 540
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2 013
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 555
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 893
467
Отдел строительства района (города областного значения)

958 755,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
658 755,0
республикалық бюджет есебінен
300 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
25 860,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, оның ішінде:
24 736,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
23 083,0
ментальді бұзушылықтары бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
1 653,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру
1 124,0
Атбасар аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С 10/2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 23.12.2024 № 8С 24/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Дамуға нысаналы трансферттер
1 228 896,8
Сочинское ауылында су құбырлары желілерінің құрылысы
83 237,2
Полтавка ауылында су құбырлары желілерінің құрылысы
73 616,0
Магдалиновка және Хрящевка ауылдарында су құбырлары желілерінің құрылысы
28 870,8
Атбасар қаласында кәріз тазарту құрылыстарын салу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
57 083,0
Атбасар қаласының № 1 шағын аудандағы екі қырық бес пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы позиция 15 және позиция 16 (байлау) (позиция 15)
671 160,9
Атбасар қаласындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйлерге кварталішілік жолдарын салу (2 км)
186 000,0
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз пәтерлі бес тұрғын үй салу, № 2 үй (байлау)" жұмыс жобасын түзету
14 532,6
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау және су бұру желілер. Су бұру желілері
60 188,4
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз пәтерлі бес тұрғын үй салу" жұмыс жобасын түзету. Үй-1 (байлау)
49 001,8
Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында екі қырық бес пәтерлі тұрғын үйге (15-позиция, 16-позиция) сыртқы инженерлік желілерді салу және жайластыру (электрмен жабдықтау желілері, аулаларды жарықтандыру және жайластыру). Сметалық құжаттарды түзету
5 206,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 078 701,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

958 755,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
658 755,0
за счет республиканского бюджета
300 000,0
Целевые текущие трансферты
25 860,0
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
24 736,0
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
23 083,0
санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
1 653,0
Повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 124,0
Приложение 5 к решению
Атбасарского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С 10/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2024 № 8С 24/18 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысячи тенге
Целевые трансферты на развитие
1 228 896,8
Строительство водопроводных сетей в селе Сочинское
83 237,2
Строительство водопроводных сетей в селе Полтавка
73 616,0
Строительство водопроводных сетей в сҰлах Магдалиновка и Хрящевка
28 870,8
Разработка проектно-сметной документации, строительство канализационных очистных сооружений в городе Атбасар
57 083,0
Строительство двух сорокапятиквартирных жилых домов позиция 15 и позиция 16 в микрорайоне № 1 города Атбасар (привязка) (позиция 15)
671 160,9
Строительство внутриквартальных дорог к пяти стоквартирным жилым домам (2 км) в городе Атбасар
186 000,0
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области, дом № 2 (привязка)
14 532,6
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, сети теплоснабжения, связи, водоснабжения и водоотведения. Сети водоотведения
60 188,4
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области. Дом-1 (привязка)
49 001,8
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к двум сорокапятиквартирным жилым домам (позиция 15, позиция 16) в микрорайоне № 1 города Атбасар (сети электроснабжения, дворовое освещение и обустройство). Корректировка сметной документации
5 206,1
Целевые текущие трансферты
1 078 701,0
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

30 586,6
Ақан Құрманов ауылында, Бәйтерек көшесі № 6 мекен-жайында орналасқан ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеу
172 396,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
104 233,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
26 860,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құру және ұстау
11 883,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
57 433,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек, оның ішінде:
13 608,3
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
10 522,2
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 107,6
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 938,3
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу
40,2
Су тасқыны салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер бойынша шығындарды өтеуге
48 362,6
"Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
155 000,0
Атбасар қаласының көше-жол желісін ағымдағы жөндеу
22 270,6
Атбасар қаласының Майкөтов 47 көшесіндегі жатақхананы ағымдағы жөндеу
17 718,0
Атбасар қаласындағы Линейная көшесіндегі "АВТОДОМ" ТҚС-нан № 34 үйге дейін су құбыры желілерін күрделі жөндеу
131 931,9
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді және (немесе) пәтерлерді, сатып алу
286 418,0
Бюджеттік кредиттер
1 291 688,0
Тұрғын үй құрылысын және (немесе) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтер, сатып алу
1 291 688,0

30 586,6
Капитальный ремонт сельского дома культуры, расположенного по адресу: улица Байтерек № 6, села Акана Курманова
172 396,0
Социальное обеспечение лиц с инвалидностью
104 233,0
Приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26 860,0
Создание и содержание центров по поддержке семей
11 883,0
Выплата государственной адресной социальной помощи
57 433,0
Социальная помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
13 608,3
единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
10 522,2
выплата единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
1 107,6
выплата единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
1 938,3
возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
40,2
На возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков
48 362,6
На укрепление материально-технической базы предприятия государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар су"
155 000,0
Текущий ремонт улично-дорожной сети города Атбасар
22 270,6
Текущий ремонт общежития по улице Майкутова 47 города Атбасар Атбасаркого района
17 718,0
Капитальный ремонт водопроводных сетей от СТО "АВТОДОМ" до дома № 34 по улице Линейная в городе Атбасар
131 931,9
Приобретение, выкуп жилья и (или) квартир жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
286 418,0
Бюджетные кредиты
1 291 688,0
Строительства жилья и (или) приобретения, выкупа жилья и (или) квартир в объектах долевого участия в жилищном строительстве
1 291 688,0