2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С13-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 331 402,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 384 486,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 537,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 363,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 906 014,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 356 384,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -11 096,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 096,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -3 703,6 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3 703,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 182,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 182,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 096,5 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С13-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 331 402,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 384 486,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 537,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 363,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 906 014,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1 356 384,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 11 096,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 096,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -3 703,6 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 703,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 182,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 182,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 096,5 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 21 279,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 8С24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2024 жылға 655 748,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 158 232,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

используемые остатки бюджетных средств – 21 279,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2024 № 8С24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2024 год в сумме 655 748,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 158 232,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5-қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 11 096,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.03.2024 № 8С18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 6 907,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11 096,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2024 № 8С18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 6 907,0 тысяч тенге.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 8С24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С13-2 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 8С24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2024 № 8С24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К.Шинтемиров
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 2 декабря 2023 года
№ 8С13-2
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2024 № 8С24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 8С24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
5 191,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5 191,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2024 № 8С24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
5 191,0
Целевые текущие трансферты
5 191,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий

1 248,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
3 943,0
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С13-2 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 8С24-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы

1 248,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 943,0
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С13-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 27.11.2024 № 8С24-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

245 075,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
179 908,9
оның iшiнде:
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
4 224,1
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
3 788,2
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
11 962,1
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
3 201,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
2 030,6
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
34 589,3
Автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге
88 743,8
Даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
16 369,8
Егіндікөл ауданы Егіндікөл а. № 1 қазандықты ағымдағы жөндеу, Жамбыл көшесі 7 мекенжайындағы әкімшілік ғимаратқа дейінгі жылу трассасын жөндеу
15 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
65 166,7
оның iшiнде:
Ақмола облысы, Егіндікөл ауданы Бауманское ауылындағы фельдшерлік-акушерлік пунктке инженерлік желілер салу
36 699,2
Егіндікөл ауданы Егіндікөл а. мал қорымын салу

245 075,6
Целевые текущие трансферты
179 908,9
в том числе:
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 224,1
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
3 788,2
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
11 962,1
На выплату государственной адресной социальной помощи
3 201,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
2 030,6
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
34 589,3
На текущий ремонт автомобильных дорог
88 743,8
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
16 369,8
Текущий ремонт котельной № 1, ремонт теплотрассы до административного здания по ул. Джамбула 7 с.Егиндыколь Егиндыкольского района
15 000,0
Целевые трансферты на развитие
65 166,7
в том числе:
Строительство инженерных сетей к фельдшерско-акушерскому пункту в с.Бауманское Егиндыкольского района Акмолинской области
36 699,2
Строительство скотомогильника в с. Егиндыколь Егиндыкольского района