2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С13-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 320 616,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 337 884,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 671,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 694,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 942 367,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 341 894,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 455,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16 551,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 096,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 733,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 733,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 551,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 096,5 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С13-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 320 616,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 337 884,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 671,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 694,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 942 367,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 341 894,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 455,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 551,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 096,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 733,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 733,8 тысяч тенге:
поступление займов – 16 551,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 096,05тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 21 279,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.03.2024 № 8С18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2024 жылға 655 748,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 158 232,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

используемые остатки бюджетных средств – 21 279,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2024 № 8С18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2024 год в сумме 655 748,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 158 232,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5-қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 11 096,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.03.2024 № 8С18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 7 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11 096,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2024 № 8С18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 7 000,0 тысяч тенге.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.03.2024 № 8С18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С13-2 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.03.2024 № 8С18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2024 № 8С18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К.Шинтемиров
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 2 декабря 2023 года
№ 8С13-2
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2024 № 8С18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

206 340,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
206 340,7
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
20 064,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 128,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15 474,0
020
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
284,8
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
169 389,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
224 354,1
08
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
224 354,1
08
478
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 869,2
08
478
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12 371,0
08
478
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 539,0
08
478
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
32 785,9
08
478
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
7 652,0
08
478
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
91 995,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 880,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 262,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 336,9
10
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 273,0
10
459
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 273,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
37 063,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 826,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
237,9
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 942,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 942,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

206 340,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
206 340,7
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
20 064,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 128,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15 474,0
020
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
284,8
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
169 389,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
224 354,1
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
224 354,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
47 869,2
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 371,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 539,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
32 785,9
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
7 652,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
91 995,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 880,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 262,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 336,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 273,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 273,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
37 063,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
36 826,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
237,9
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 942,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 942,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов

010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
149,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 496,0
13
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 504,0
13
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 504,0
02
Қорғаныс
3 843,0
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 843,0
02
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 271,0
02
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 417,0
02
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
155,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
285,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
285,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
285,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
50 699,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 699,0
06
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 455,0
06
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
769,0
06
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
120,0
06
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5 102,0
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
911,0
06
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6,0
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 406,0
06
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
149,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 496,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 504,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46 504,0
02
Оборона
3 843,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 843,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 271,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 417,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
155,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
285,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
285,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
285,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
50 699,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 699,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 455,0
005
Государственная адресная социальная помощь
769,0
006
Оказание жилищной помощи
120,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 102,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
911,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 406,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидность

2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С13-2 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
176 232,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5 204,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 261,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға

от 22 декабря 2023 года
№ 8С13-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
176 232,0
Целевые текущие трансферты
5 204,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
1 261,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

3 943,0
Нысаналы даму трансферттерi
154 477,0
оның iшiнде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
154 477,0
Бюджеттік несиелер
16 551,0
оның iшiнде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
16 551,0
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С13-2 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
126 938,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
126 938,0
оның iшiнде:
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға

3 943,0
Целевые трансферты на развитие
154 477,0
в том числе:
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
154 477,0
Бюджетные кредиты
16 551,0
в том числе:
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
16 551,0
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С13-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
126 938,0
Целевые текущие трансферты
126 938,0
в том числе:
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

4 823,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
4 600,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
12 073,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
4 800,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
1 609,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
68 550,0
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
27 541,0
Даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге

4 823,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
4 600,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
12 073,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
4 800,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
1 609,0
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
68 550,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
27 541,0
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей