2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С13-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 511 341,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 411 390,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 165,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 694,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 053 092,3 мың теңге;
2) шығындар – 1 532 620,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 455,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16 551,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 096,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 733,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 733,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 551,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 096,5 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С13-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 511 341,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 411 390,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 165,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 694,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 053 092,3 тысяч тенге;
2) затраты – 1 532 620,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 455,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 551,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 096,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 733,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 733,8 тысяч тенге:
поступление займов – 16 551,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 096,05тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 21 279,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.06.2024 № 8С21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2024 жылға 655 748,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 158 232,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

используемые остатки бюджетных средств – 21 279,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 26.06.2024 № 8С21-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2024 год в сумме 655 748,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 158 232,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5-қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 11 096,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 11.03.2024 № 8С18-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11 096,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 11.03.2024 № 8С18-2 (вводится в действие с 01.01.2024).

8. Жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 8 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.06.2024 № 8С21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 8 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 26.06.2024 № 8С21-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К.Шинтемиров
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 2 декабря 2023 года

150,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 496,0
13
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 755,0
13
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 755,0
02
Қорғаныс
3 997,0
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 997,0
02
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 362,0
02
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 474,0
02
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
161,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
296,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
296,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
296,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
51 238,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 238,0
06
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 561,0
06
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
800,0
06
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
124,0
06
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5 306,0
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
947,0
06
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7,0
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 406,0
06
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 403,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
684,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

150,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 496,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 755,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
46 755,0
02
Оборона
3 997,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 997,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 362,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 474,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
161,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
296,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
296,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
296,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
51 238,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 238,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 561,0
005
Государственная адресная социальная помощь
800,0
006
Оказание жилищной помощи
124,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 306,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
947,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 406,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидность
3 403,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
684,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С13-2 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
176 232,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5 204,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 261,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға

от 22 декабря 2023 года
№ 8С13-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
176 232,0
Целевые текущие трансферты
5 204,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
1 261,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан