2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № С-8/4 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 139 364,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 472 428,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 72 668,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 750,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 590 518,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 400 122,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 4 979,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 527,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 506,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 255 778,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 255 778,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 14.11.2024 № С-16/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
мемлекеттік меншігінде мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жердi және материалдық емес активтердi сату.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 651 554 мың теңге сомасында субвенция көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке 9 506,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.

О районном бюджете на 2024 – 2026 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № С-8/4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 139 364,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 472 428,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 668,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 750,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 590 518,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 400 122,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 4 979,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 527,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 506,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 255 778,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 255 778,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 14.11.2024 № С-16/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от государственной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданных из государственного бюджета;
поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли и нематериальных активов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенции в сумме 651 554 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 9 506,0 тысяч тенге.

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Біржан сал ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2024 жылға арналған резерві 29 258,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 14.11.2024 № С-16/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 539 764 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
53 162 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
22 945 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
48 747 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
43 460 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
37 812 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 050 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
44 457 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 890 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
41 235 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
Ақсу ауылына
36 318 мың теңге;
24 252 мың теңге;
Заозерный ауылына
31 901 мың теңге;
Кеңащы ауылына
26 318 мың теңге;
Краснофлот ауылына
28 082 мың теңге;
Мамай ауылына

5. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района Биржан сал.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 29 258,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 14.11.2024 № С-16/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, сельских округов и сел в сумме 539 764 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
53 162 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
22 945 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
48 747 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
43 460 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
37 812 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 050 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
44 457 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 890 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
41 235 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
селу Аксу
36 318 тысяч тенге;
24 252 тысяч тенге;
селу Заозерное
31 901 тысяч тенге;
селу Кенащи
26 318 тысяч тенге;
селу Краснофлотское
28 082 тысяч тенге;
селу Мамай

32 135 мың теңге.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9-1. 9-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 2024 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 260 757,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 29.03.2024 № С-12/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 06.06.2024 № С-13/18 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

32 135 тысяч тенге.
9. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города, сельских округов и сел на 2024 год согласно приложению 6.
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года в сумме 260 757,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 29.03.2024 № С-12/2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 06.06.2024 № С-13/18 (вводится в действие с 01.01.2024).

143842,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
478,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
68283,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66855,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
662,1
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
145,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
621,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
818513,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53219,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25294,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
41600,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
698400,7
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21590,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21590,0
02
Қорғаныс
63469,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63469,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3950,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12436,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
47082,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6768,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6768,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6768,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
244075,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
244075,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38989,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

143842,7
003
Капитальные расходы государственного органа
478,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
68283,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66855,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
662,1
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
145,5
015
Капитальные расходы государственного органа
621,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
818513,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
53219,0
013
Капитальные расходы государственного органа
25294,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41600,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
698400,7
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21590,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21590,0
02
Оборона
63469,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
63469,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3950,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12436,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
47082,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6768,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6768,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6768,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
244075,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
244075,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38989,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

28243,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8935,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44135,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
273,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
410,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
64348,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33218,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25522,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
658222,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
562623,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
105366,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
127390,1
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
6999,6
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
322867,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
95598,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
555,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
7656,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
87386,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
577247,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
342964,2
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21099,7
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
213196,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
98213,5
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
9455,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
75732,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

28243,8
005
Государственная адресная социальная помощь
8935,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44135,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
273,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
410,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
64348,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33218,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25522,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
658222,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
562623,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
105366,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
127390,1
005
Развитие коммунального хозяйства
6999,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
322867,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
95598,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
555,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
7656,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
87386,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
577247,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
342964,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21099,7
003
Поддержка культурно-досуговой работы
213196,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
98213,5
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9455,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
75732,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

6834,1
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
28243,8
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қамсыздандыру
41220,0
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке
3785,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
157481,2
Біржан сал ауданы Бірсуат ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге
21925,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
135556,2
Біржан сал ауданы Үлгі ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге
135556,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
82044,0
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық қәсіпорнын ұстауға
82044,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1185877,7
"Степняк Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына материалдық-техникалық базасын нығайтуға
25000,0
Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды сатып алуға
25294,0
Біржан сал ауданы "Баймырза ауылы кіреберіс" (0-9 км) аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге
425228,7
Біржан сал ауданы Баймырза ауылының жолдарын орташа жөндеуге
69664,0
Біржан сал ауданындағы Кеңащы ауылына (1-кіреберіс) жолды орташа жөндеуге
40212,0
Біржан сал ауданы Степняк қаласының қазандықтарын жылумен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге
70436,5
Біржан сал ауданы Степняк қаласының қазандықтарын электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге
15853,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
514188,7
Біржан сал ауданы Тасшалқар ауылының жолдарын орташа жөндеуге
264422,1
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Г.Кәрімов, А.Пушкин көшелерін орташа жөндеуге
77701,2
Біржан сал ауданы Үлгі ауылында Новостройка, Ж.Жамбыл, Жексембин, Октябрьский және Шетский көшелерін орташа жөндеуге
72054,4
Біржан сал ауданы Қоғам ауылының Төле би, Алтынсарин, Ақан сері, М. Ғабдуллин көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуге
40000,0
Біржан сал ауданы Макинка ауылындағы Киров көшесіндегі жолдарды орташа жөндеуге
60011,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40872,1
Степняк қаласындағы жер үсті және жерасты коммуникацияларын түгендеуге
40872,1
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
379347,1
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
379347,1
Үлгі ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға

6834,1
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
28243,8
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
41220,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
3785,3
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
157481,2
На текущий ремонт здания сельского Дома культуры в селе Бирсуат района Биржан сал
21925,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
135556,2
На капитальный ремонт здания сельского Дома культуры в селе Ульги района Биржан сал
135556,2
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
82044,0
На содержание Государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
82044,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1185877,7
На укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Степняк Су"
25000,0
На приобретение помещений, зданий, сооружений
25294,0
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селе Баймырза" (0-9 км) района Биржан сал
425228,7
На средний ремонт дорог села Баймырза района Биржан сал
69664,0
На средний ремонт дорог село Кенащи (1-въезд) района Биржан сал
40212,0
Текущий ремонт сетей теплоснабжения котельных города Степняк района Биржан сал
70436,5
Текущий ремонт сетей электроснабжения котельных города Степняк района Биржан сал
15853,8
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
514188,7
На средний ремонт дорог в селе Тасшалкар района Биржан сал
264422,1
На средний ремонт улиц Г.Каримова, А.Пушкина в селе Ульги района Биржан сал
77701,2
На средний ремонт улиц Новостройка, Жамбыла Ж, Жексембина, Октябрьская и Шетская в селе Ульги района Биржан сал
72054,4
На средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Толе би, Алтынсарина, Акана серэ, М.Габдуллина в селе Когам района Биржан сал
40000,0
На средний ремонт дорог по улице Кирова в селе Макинка района Биржан сал
60011,0
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40872,1
На инвентаризацию надземных и подземных коммуникаций в городе Степняк
40872,1
Целевые трансферты на развитие
379347,1
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
379347,1
Реконструкция водопроводных сетей в селе Ульги

56628,0
Заозерный ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
47434,0
Мақпал ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға
31898,0
Степняк қаласында Біржан сал көшесінде 21 пәтерлі тұрғын үй құрылысы 2 позиция. Түзетү
100000,0
Степняк қаласында Біржан сал көшесінде 1 және 2 позиция екі 21 пәтерлі тұрғын үйлерге абаттандыру және инженерлік желілер құрылысы
127390,1
Біржан сал ауданындағы металл антеналық діңгек құрылымдарының жобалық құжаттамасын әзірлеуге
1000,0
Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылында мал қорымын салуға
4997,0
Біржан сал ауданы Баймырза ауылында мал қорымын салуға
5000,0
Біржан сал ауданы Құдықағаш ауылында мал қорымын салуға
5000,0
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ С-8/4 шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 14.11.2024 № С-16/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атаулар
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
119013,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
119013,0
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
13789,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
7289,0
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
2500,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
4000,0
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
1201,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1200,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1,0
Баймырза ауылдық округі әкімінің аппараты
7791,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
7791,0
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
15965,0
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды өткізуге
4465,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
11500,0
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
1230,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
500,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
730,0
Еңбекшілдер ауылдық округі әкімінің аппараты
1500,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1500,0
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
16500,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
1500,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
15000,0
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
54375,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
43000,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
10000,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге

56628,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Заозерное
47434,0
Реконструкция водопроводных сетей в селе Макпал
31898,0
Строительство 21-квартирного жилого дома города Степняк, по улице Биржан сал позиция 2. Корректировка
100000,0
Строительство благоустройство и инженерные сети к двум 21 квартирных жилых домов города Степняк, по улице Биржан сал к позициям 1 и 2
127390,1
Разработка проектно-сметной документации на металлические антенно-мачтовые сооружения района Биржан сал
1000,0
На строительство скотомогильников в селе Ангал батыр района Биржан сал
4997,0
На строительство скотомогильников в селе Баймырза района Биржан сал
5000,0
На строительство скотомогильников в селе Кудукагаш района Биржан сал
5000,0
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 26 декабря 2023 года
№ С-8/4
Целевые трансферты бюджетам города, сельских округов и сел на 2024 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 14.11.2024 № С-16/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
119013,0
Целевые текущие трансферты
119013,0
в том числе:
Аппарат акима города Степняк
13789,0
На освещение улиц населенных пунктов
7289,0
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
2500,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
4000,0
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
1201,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1200,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1,0
Аппарат акима Баймырзинского сельского округа
7791,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
7791,0
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
15965,0
На проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
4465,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
11500,0
Аппарат акима Валихановского сельского округа
1230,0
На освещение улиц населенных пунктов
500,0
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
730,0
Аппарат акима Енбекшильдерского сельского округа
1500,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1500,0
Аппарат акима Донского сельского округа
16500,0
На освещение улиц населенных пунктов
1500,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
15000,0
Аппарат акима Макинского сельского округа
54375,0
На освещение улиц населенных пунктов
43000,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах

1372,0
"Ауыл-ел бесігі" шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3,0
Үлгі ауылдық округі әкімінің аппараты
4212,0
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
106,1
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
1893,9
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
284,0
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
1928,0
Кеңащы ауылы әкімінің аппараты
1250,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1250,0
Мамай ауылы әкімінің аппараты
1200,0
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1200,0

1372,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3,0
Аппарат акима Ульгинского сельского округа
4212,0
На освещение улиц населенных пунктов
106,1
На обеспечение санитарии населенных пунктов
1893,9
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
284,0
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1928,0
Аппарат акима села Кенащи
1250,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1250,0
Аппарат акима села Мамай
1200,0
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1200,0