Есіл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 маусымдағы № 8С-5/3 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 366814,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 94107 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8240 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 264419,4 мың теңге;
2) шығындар – 368941,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2127,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2127,4 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 196833,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 190839,3 мың теңге;
2) шығындар – 197544,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 711,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023-2025 жылдарға арналған Двуречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81584,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12265 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 69319,8 мың теңге;
2) шығындар – 82066,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 481,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 481,8 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 35/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 14 июня 2023 года № 8С-5/3
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 35/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Есиль на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 366814,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 94107 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8240 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 264419,4 тысячи тенге;
2) затраты – 368941,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 2127,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2127,4 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 196833,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 190839,3 тысячи тенге;
2) затраты – 197544,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 711,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Двуреченского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 81584,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12265 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69319,8 тысяч тенге;
2) затраты – 82066,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 481,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 481,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"5. 2023-2025 жылдарға арналған Жаныспай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57684,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7912 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49772,3 мың теңге;
2) шығындар – 57716,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 31,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31,8 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023-2025 жылдарға арналған Заречный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 130050,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11201 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 118849,7 мың теңге;
2) шығындар – 131603,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1553) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1553 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023-2025 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 171641,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11017 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 546 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 160078,2 мың теңге;
2) шығындар – 171747,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 106) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2023-2025 жылдарға арналған Красногорский кентінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26297 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6187 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20110 мың теңге;
2) шығындар – 27535,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1238,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1238,2 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2023-2025 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

"5. Утвердить бюджет Жаныспайского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 57684,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7912 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 49772,3 тысячи тенге;
2) затраты – 57716,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 31,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 31,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Зареченского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 130050,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11201 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 118849,7 тысяч тенге;
2) затраты – 131603,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1553) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1553 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 171641,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11017 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 546 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 160078,2 тысячи тенге;
2) затраты – 171747,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 106) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет поселка Красногорский на 2023-2025 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 26297 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6187 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20110 тысяч тенге;
2) затраты – 27535,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1238,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1238,2 тысячи тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

1) кірістер – 35157 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22967 мың теңге;
2) шығындар – 35423 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 266) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 28, 31, 34, 40 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі Е.Баяхметов
14 маусым 2023 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2023 жылғы 14 маусымдағы

1) доходы – 35157 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12184 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22967 тысяч тенге;
2) затраты – 35423 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 266) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 266 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 28, 31, 34, 40 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Есильского районного маслихата А.Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района Е.Баяхметов
14 июня 2023 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата
14 июня 2023 года