Зеренді аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-180 "Зеренді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 маусымдағы № 6-38 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-180 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Зеренді ауданының 2023–2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 214 215,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 919 847,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 300,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 239 622,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 028 445,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 410 837,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 73 746,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155 250,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 81 504,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -270 368,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 30-180 "О бюджете Зерендинского района на 2023-2025 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 23 июня 2023 года № 6-38
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 30-180 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2023–2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 214 215,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 919 847,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 300,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 239 622,3 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 028 445,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 410 837,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 73 746,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 155 250,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 81 504,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -270 368,4 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 270 368,4 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2023 жылғы 23 маусымдағы
№ 6-38 шешіміне
1-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 270 368,4 тысяч тенге;
приложение 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата Р.Габдуллина
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 23 июня 2023 года
№ 6-38
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 23 декабря 2022 года

45319,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1222,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
401418,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
290337,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
62780,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
48300,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1143531,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80777,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1062754,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
108079,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105801,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1578,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
30015,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30015,0,
02
Қорғаныс
34893,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34893,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9143,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13805,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11945,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3041,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3041,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3041,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
732778,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
732778,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

45319,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1222,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
401418,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
290337,5
003
Капитальные расходы государственного органа
62780,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
48300,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1143531,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
80777,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1062754,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
108079,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
105801,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1578,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
30015,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
30015,0
02
Оборона
34893,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34893,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9143,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13805,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11945,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3041,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3041,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3041,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
732778,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
732778,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

65139,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
144958,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
74668,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49782,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
94547,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
931,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1124,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
150827,3
017
Абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
46591,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80291,9
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1035,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11464,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7219,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1043429,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
327938,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
7452,5
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
311786,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
8700,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
715491,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
305607,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
12454,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
11490,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
92698,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
293242,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
768511,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
600584,4
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

65139,0
002
Программа занятости
144958,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
74668,0
005
Государственная адресная социальная помощь
49782,0
006
Оказание жилищной помощи
4200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
94547,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
931,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1124,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
150827,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
46591,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
80291,9
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1035,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11464,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7219,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1043429,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
327938,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
7452,5
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
311786,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
8700,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
715491,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
305607,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
12454,0
005
Развитие коммунального хозяйства
11490,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
92698,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
293242,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
768511,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
600584,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры

20958,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
476016,9
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
87250,2
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
16359,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
87802,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45596,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
20001,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
22205,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
80107,6
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37036,5
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8476,1
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10247,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14348,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
17,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
171425,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
102948,9
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
102948,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7336,2
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7336,2
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
61140,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51840,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7300,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67776,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
67776,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

20958,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
476016,9
006
Функционирование районных (городских) библиотек
87250,2
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
16359,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
87802,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
45596,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
20001,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22205,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
80107,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
37036,5
004
Капитальные расходы государственного органа
8476,1
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10247,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14348,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17,0
011
Развитие объектов культуры
17,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
171425,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
102948,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
102948,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7336,2
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7336,2
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
61140,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
51840,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7300,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67776,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
67776,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
106940,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
106940,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
222058,4
01
Бюджет қаражатының қалдықтары
222058,4
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
222058,4
Зеренді аудандық мәслихатының
2023 жылғы 23 маусымдағы
№ 6-38 шешіміне
2-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 30-180 шешіміне
4-қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома мың тенге
1
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
497237,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен "Ауыл-Ел-бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамыту
430037,0
Зеренді ауылында ұзындығы 16 шақырым болатын электр желілерінің құрылысы
430037,0
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
67200,0
Бюджеттік кредиттер
299171,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
299171,0
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
155250,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 және 2022 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздарды өтеу сомаларын бөлу
81504,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу сомаларын бөлу
25436,0
Бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардың және айыппұлдардың сомаларын бөлу
36981,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларын іске асыру үшін
89,0
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға
36892,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2023 жылғы 23 маусымдағы
№ 6-38 шешіміне
3-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 30-180 шешіміне
5-қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
2513403,5
Нысаналы трансферттер
2513403,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1710848,6
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
106940,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
106940,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
222058,4
01
Остатки бюджетных средств
222058,4
1
Свободные остатки бюджетных средств
222058,4
Приложение 2 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 23 июня 2023 года
№ 6-38
Приложение 4 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ 30-180
Целевые трансфертв и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
497237,0
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда РК
430037,0
Строительство линий электропередач протяженностью 16 километров в селе Зеренда
430037,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
67200,0
Бюджетные кредиты
299171,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
299171,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
155250,0
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 и 2022 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
81504,0
Распределение сумм досрочного погашения бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
25436,0
Распределение сумм вознаграждения и штрафов по бюджетным кредитам
36981,0
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
89,0
На реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости
36892,0
Приложение 3 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 23 июня 2023 года
№ 6-38
Приложение 5 к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ 30-180
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
2513403,5
Целевые трансферты
2513403,5
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1710848,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на развитие жилищно-коммунального хозяйства

145531,6
Чаглинка станциясында балалар спорт алаңын жайластыру
12500,0
Шағалалы ауылында балалар ойын алаңын орнату
12500,0
Жылу желілерін техникалық тексеру
5431,6
Зеренді ауылдық округі Зеренді ауылындағы №1 балалар алаңын орнату
16769,3
Айдабол ауылындағы №1 балалар ойын алаңын жайластыру
32707,0
Күсеп ауылдық округінің Өркен ауылында көпсалалы алаңды жайластыру
15623,7
Күсеп ауылдық округінің Азат станциясының көше жарығын ағымдағы жөндеу
3094,9
Күсеп ауылдық округі Өзен ауылының көшелерін жарықтандыруға ағымдағы жөндеу
5353,9
Қызылегіс ауылдық округінің Ортағаш, Қарашілік, Қызылегіс ауылдарының көшелерін жарықтандыруға ағымдағы жөндеу және қосымша жарықтандыру құрылғыларын орнату
8910,3
Қанай би ауылдық округінің Игілік ауылының Қарағаш көшесі, Қарауыл Қанай би ауылының Ақтөбе көшесі, Желтау ауылының Желтау көшелерін жарықтандыруға ағымдағы жөндеу жұмыстары
3452,8
Зеренді ауылдық округі Зеренді ауылындағы Лесная көшесінің бойына қосымша шамдар орнату
17415,8
Бәйтерек ауылдық округіндегі Красный Кордон, Бәйтерек, Үлгілі, Ермаковка ауылдарының көшелерін жарықтандыруға ағымдағы жөндеу
2578,3
Алексевка кеңтінде шамдарды ауыстырып, сымдарын жүргізе отырып көше жарығын ағымдағы жөндеу
9194,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
1565317,0
Зеренді ауданының ұзындығы 4 шақырым "Шағалалы ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеу
100000,0
Зеренді ауданының 0-ден 3,15-ші шақырымға дейін аралығындағы "Көкшетау-Рузаевка" - Жылымды-Ақан-Уголки-Баратай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
98148,0
Зеренді ауданының 10-нан 24-ші шақырымға дейін аралығындағы "Көкшетау-Рузаевка" - Жылымды-Ақан-Уголки-Баратай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
300000,0
Зеренді ауданының 0-ден 12-ші шақырымға дейін аралығындағы "Нұр-Сұлтан-Петропавл, Көкшетау-Молодежное арқылы" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеу
200000,0
Зеренді ауданы Чаглинка станциясындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу
176010,0
Зеренді ауданы Зеренді ауылындағы Буденный көшесі мен Шағынауданы көшесінің көше-жол желісін орташа жөндеу
49311,0
Зеренді ауданы Айдабол ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
200000,0
Зеренді ауданы Өзен ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу
61898,0
Зеренді ауданы Молодежное ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу
110710,0
Зеренді ауданы Бірлестік ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу

145531,6
Обустройство детской спортивной площадки на станции Чаглинка
12500,0
Установка детской игровой площадки в селе Шагалалы
12500,0
Техническое обследование тепловых сетей
5431,6
Установка игровой площадки №1 в селе Зеренда Зерендинского сельского округа
16769,3
Устройство детской игровой площадки №1 в селе Айдабол
32707,0
Устройство многофункциональной площадки в селе Оркен Кусепского сельского округа
15623,7
Текущий ремонт уличного освещения в станции Азат Кусепского сельского округа
3094,9
Текущий ремонт уличного освещения в селе Озен Кусепского сельского округа
5353,9
Текущий ремонт уличного освещения и установка дополнительных осветительных приборов в селах Ортагаш, Карашилик, Кызылегис Кызылегисского сельского округа
8910,3
Текущий ремонт уличного освещения в селе Игилик улица Карагаш, село Карауыл Канай бия улица Актобе, село Желтау улица Желтау, сельского округа имени Канай би
3452,8
Установка дополнительных светильников по улице Лесная в селе Зеренда Зерендинского сельского округа
17415,8
Текущий ремонт уличного освещения Байтерекского сельского округа в селах Красный Кордон, Байтерек, Ульгули, Ермаковка
2578,3
Текущий ремонт уличного освещения с заменой светильников и прокладкой провода в поселке Алексевка
9194,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
1565317,0
Средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Шагалалы" Зерендинского района протяженностью 4 километра
100000,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кокшетау-Рузаевка"-Жылымды-Акан-Уголки-Баратай" с 0 по 3,15 километр Зерендинского района
98148,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кокшетау-Рузаевка"-Жылымды-Акан-Уголки-Баратай" с 10 по 24 километр Зерендинского района
300000,0
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Нур-Султан-Петропавловск, через Кокшетау -Молодежное" с 0 по 12 километр Зерендинского района
200000,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в станции Чаглинка Зерендинского района
176010,0
Средний ремонт улично-дорожной сети улицы Буденного и улицы Микрорайон в селе Зеренда Зерендинского района
49311,0
Средний ремонт улично-дорожной сети села Айдабол Зерендинского района
200000,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Озен Зерендинского района
61898,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Молодежное Зерендинского района
110710,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Бирлестик Зерендинского района

99999,0
Зеренді ауданы Қызылтаң ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу
80000,0
Зеренді ауданы Бәйтерек ауылының асфальт жабынын орташа жөндеу
19241,0
Зеренді ауданы "Исаковка-Ұялы-аудан шекарасы" автомобиль жолының учаскесін ағымдағы жөндеу (11 шақырым)
70000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171475,6
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес ұйымдарда орналастыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
7219,0
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
44277,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге ауылдық жерде тұратын педагогтар үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу.
74668,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
949,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
41365,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
2028,6
Қандастарға қоныс аударуға субсидиялауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
969,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
95037,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге мәдениет объектілерін жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
75537,0
Зеренді ауданы Бәйтерек ауылындағы Бәйтерек ауылдық клубы ғимаратының үй-жайларын ағымдағы жөндеу
15991,0
Зеренді аудандық мәдениет үйінің ғимаратындағы терезе және есік блоктарын ағымдағы жөндеу
14021,0
Зеренді ауданы Игілік ауылындағы ауылдық клуб ғимаратының үй-жайларын ағымдағы жөндеу
14670,0
Зеренді ауданы Мәлік Ғабдуллин ауылындағы ауылдық клуб ғимаратының үй-жайларын ағымдағы жөндеу
13645,0
Зеренді ауданы Айдарлы ауылындағы ауылдық клуб ғимаратының үй-жайларын ағымдағы жөндеу
17210,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
19500,0
Зеренді ауданы Айдабол ауылының ауылдық клубының материалдық-техникалық базасын нығайту
19500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
10000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге спорт объектілерін жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
10000,0
Зеренді ауданы Айдабол ауылындағы шаңғы-роллер трассасын жөндеу
10000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

99999,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Кызылтан Зерендинского района
80000,0
Средний ремонт асфальтного покрытия села Байтерек Зерендинского района
19241,0
Текущий ремонт участка автомобильной дороги "Исаковка-Уялы-граница района" Зерендинского района (11 километров)
70000,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171475,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7219,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
44277,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
74668,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
949,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
41365,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям граждан
2028,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на субсидии на переезд для кандасов
969,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
95037,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на ремонт объектов культуры
75537,0
Текущий ремонт помещений здания Байтерекского сельского клуба в селе Байтерек Зерендинского района
15991,0
Текущий ремонт оконных и дверных блоков в здании районного дома культуры Зерендинского района
14021,0
Текущий ремонт помещений здания сельского клуба в селе Игилик Зерендинского района
14670,0
Текущий ремонт помещений здания сельского клуба в селе Малика Габдуллина Зерендинского района
13645,0
Текущий ремонт помещений здания сельского клуба в селе Айдарлы Зерендинского района
17210,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на материально-техническое оснащение организациям культуры
19500,0
На укрепление материально-технической базы сельского клуба села Айдабол Зерендинского района
19500,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
10000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на ремонты объектов спорта
10000,0
Ремонт лыже роллерной трассы в селе Айдабол Зерендинского района
10000,0
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

526042,3
Зеренді ауданының Зеренді ауылында Садовая көшесі 9 Б бойынша 45 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы (байлау). 1-Позиция.
300000,0
Зеренді ауданында тұрғын үй сатып алу
226042,3

526042,3
Строительство 45-ти квартирного жилого дома по улице Садовая 9 Б в селе Зеренда Зерендинского района (привязка). Позиция 1.
300000,0
Приобретение жилья в Зерендинском районе
226042,3