2024–2026 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-101 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2024–2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 838,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 232,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 37,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55 568,3 мың теңге;
2) шығындар – 72 141,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 303,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 303,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 10.12.2024 № 25-181 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2024–2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 378,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 650,7 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 728,0 мың теңге;
2) шығындар – 50 208,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 829,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 829,4 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 10.12.2024 № 25-181 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2024–2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2024-2026 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2023 года № 14-101.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2024–2026 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 838,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 232,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 37,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 568,3 тысяч тенге;
2) затраты – 72 141,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 303,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 303,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2024 № 25-181 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2024–2026 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 378,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 650,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 728,0 тысяч тенге;
2) затраты – 50 208,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 829,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 829,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2024 № 25-181 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2024–2026 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

1) кірістер – 45 613,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 755,7 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 841,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 006,0 мың теңге;
2) шығындар – 47 672,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 059,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 059,3 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 10.12.2024 № 25-181 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Зеренді ауданының Зеренді ауылдық округінің 2024–2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 4-1, 4-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 277 851,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 134 927,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 504,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 718,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 131 700,9 мың теңге;
2) шығындар – 299 486,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 634,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 634,2 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 10.12.2024 № 25-181 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Зеренді ауданының Қонысбай ауылдық округінің 2024–2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 5, 5-1, 5-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 442,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 807,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 413,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 221,4 мың теңге;
2) шығындар – 51 064,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

1) доходы – 45 613,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 755,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 841,2 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 28 006,0 тысяча тенге;
2) затраты – 47 672,9 тысяч тенге;,
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 059,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 059,3 тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2024 № 25-181 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет Зерендинского сельского округа Зерендинского района на 2024–2026 годы, согласно приложениям 4, 4-1, 4-2 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 277 851,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 134 927,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 504,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 718,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 131 700,9 тысяч тенге;
2) затраты – 299 486,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 634,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 634,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2024 № 25-181 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Конысбайского сельского округа Зерендинского района на 2024–2026 годы, согласно приложениям 5, 5-1, 5-2 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 442,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 807,6 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 413,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 221,4 тысяч тенге;
2) затраты – 51 064,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -309,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 309,8 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 10.12.2024 № 25-181 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2024 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 609 586 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -309,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 309,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2024 № 25-181 (вводится в действие с 01.01.2024).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2024 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 609 586 тысяч тенге.