Қорғалжын аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/26 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 1/9 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/26 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 157 239,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 311 109,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 513,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 228,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 808 388,1 мың теңге;
2) шығындар – 2 169 996,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-1 599,3) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 400,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 999,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 11 058,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 058,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 41 400,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 087,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -33 745,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 1/26 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 5 декабря 2023 года № 1/9
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 1/26 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 157 239,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 311 109,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 513,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 228,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 808 388,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2 169 996,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-1 599,3) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 400,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 999,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 11 058,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 058,1 тысяч тенге:
поступление займов – 41 400,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 087,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 745,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

172,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
200 385,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
35 977,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 977,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35 977,4
2
Әлеуметтiк көмек
127 123,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 123,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26 197,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 047,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 461,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
73,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17 498,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
14 324,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 521,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 284,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 284,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 503,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
117,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 197,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
467,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
74 069,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы

172,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
200 385,3
1
Социальное обеспечение
35 977,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 977,4
005
Государственная адресная социальная помощь
35 977,4
2
Социальная помощь
127 123,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 123,2
002
Программа занятости
26 197,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 047,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 461,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
73,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 498,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
14 324,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 521,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 284,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 284,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 503,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
117,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 197,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
467,0
062
Развитие системы квалификаций
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
74 069,6
1
Жилищное хозяйство

3 947,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
549 732,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
22 477,6
Жұмай, Үшсарт, Ұялы, Садырбай ауылдарындағы жергілікті су тазарту
станцияларының жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары
22 477,6
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
471 355,8
Қараегін ауылының 8 март көшесін орташа жөндеуге
84 050,8
Қорғалжын ауылының Байдалы Би көшесін орташа жөндеуге
29 553,5
Қорғалжын ауылының Әлия Молдағұлова көшесін орташа жөндеуге
82 333,0
Қорғалжын ауылының Кенжебек Күмісбеков көшесін орташа жөндеуге
71 243,8
Қорғалжын ауылының Талғат Бигелдинов көшесін орташа жөндеуге
42 393,8
Жантеке ауылының Кенжебек Күмісбеков көшесін орташа жөндеуге
98 560,0
Майшұқыр ауылының Абай көшесін ағымдағы жөндеуге
20 392,1
Майшұқыр ауылының Достық көшесін ағымдағы жөндеуге
5 868,8
Майшұқыр ауылының Майшұқыр көшесін ағымдағы жөндеуге
24 080,0
Майшұқыр ауылының Ынтымақ көшесін ағымдағы жөндеуге
12 880,0
Өркендеу ауылының Абай көшесін орташа жөндеуге
0,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
40 841,3
Қорғалжын ауылындағы Ерік Дүйсенбаев көшесін орташа жөндеуге
40 841,3
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
15 057,3
Қорғалжын ауылында көпфункционалды алаң орнату
15 057,3
Нысаналы даму трансферттерi
7 714,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 714,0
Шалқар ауылында жарықтандыру желілерін салуға
0,0
Қорғалжын ауылында жарықтандыру желілерін салуға
0,0
Өркендеу ауылында жарықтандыру желілерін салуға (Құлтума, Мадин Рахымжан , Улебай көшелері)
3 654,0
Арықты ауылында Жақан Төлеубаев көшесін жарықтандыру құрылысы
4 060,0
Жантеке ауылында жарықтандыру желілерін салуға (Жамбыл Жабаев, Жакен Шаяхметов, Кенжебек Күмісбеков, Сәкен Сейфулин көшелері)
0,0

3 947,7
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
549 732,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
22 477,6
Ремонтно-восстановительные работы локальных станций очистки воды в селах Жумай, Ушсарт, Уялы, Садырбай
22 477,6
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
471 355,8
Средний ремонт улицы 8 марта в селе Караегин
84 050,8
Средний ремонт улицы Байдалы Би в селе Коргалжын
29 553,5
Средний ремонт улицы Алии Молдагуловой в селе Коргалжын
82 333,0
Средний ремонт улицы Кенжебека Кумисбекова в селе Коргалжын
71 243,8
Средний ремонт улицы Талгата Бигельдинова в селе Коргалжын
42 393,8
Средний ремонт улицы Кенжебека Кумисбекова в селе Жантеке
98 560,0
Текущий ремонт улицы Абая в селе Майшукыр
20 392,1
Текущий ремонт улицы Достык в селе Майшукыр
5 868,8
Текущий ремонт улицы Майшукыр в селе Майшукыр
24 080,0
Текущий ремонт улицы Ынтымак в селе Майшукыр
12 880,0
Средний ремонт улицы Абая в селе Оркендеу
0,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
40 841,3
Средний ремонт улицы Ерика Дюсенбаева в селе Коргалжын
40 841,3
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
15 057,3
Установка многофункциональной площадки в селе Коргалжын
15 057,3
Целевые трансферты на развитие
7 714,0
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 714,0
Строительство линий освещения в селе Шалкар
0,0
Строительство линий освещения в селе Коргалжын
0,0
Строительство линий освещения в селе Оркендеу (улицы Култума,
Мадин Рахимжана,Улебай)
3 654,0
Строительство освещения улицы Жакана Толеубаева в селе Арыкты
4 060,0
Строительство линий освещения в селе Жантеке улицы (Жамбыла Жабаева, Жакена Шаяхметова, Кенжебека Кумисбекова, Сакена Сейфулина)
0,0