Сандықтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 27/2 "2023-2025 жылдарға арналған Сандықтау ауданы ауылдық округтерінің және Мәдениет ауылының бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 қыркүйектегі № 5/2 шешімі
Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Сандықтау ауданының ауылдық округтерінің және Мәдениет ауылының бюджеттері туралы" 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 27/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023–2025 жылдарға арналған Балкашин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 1-1 және 1-2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 551 009,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 55 918,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 995,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 130,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 492 966,1 мың теңге;
2) шығындар – 554 302,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 293,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 293,7 мың теңге.
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. 2023–2025 жылдарға арналған Белгород ауылдық округінің бюджеті тиісінше 3, 3-1 және 3-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 812,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 893,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 919,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 369,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 557,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 557,3 мың теңге.
19 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
19. 2023–2025 жылдарға арналған Мәдениет ауылының бюджеті тиісінше 10, 10-1 және 10-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 164,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 443,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 721,0 мың теңге;
2) шығындар – 25 266,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 27/2 "О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2023-2025 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 6 сентября 2023 года № 5/2
Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 27/2, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Балкашинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 1-1 и 1-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 551 009,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 55 918,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 995,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 130,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 492 966,1 тысяч тенге;
2) затраты – 554 302,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты- 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 293,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 293,7 тысячи тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
5. Утвердить бюджет Белгородского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 3, 3-1 и 3-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 812,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 893,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 919,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36 369,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты- 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 557,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 557,3 тысяч тенге.
пункт 19 изложить в новой редакции:
19. Утвердить бюджет села Мадениет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 10, 10-1 и 10-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 164,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 443,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 721,0 тысяча тенге;
2) затраты – 25 266,3 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -102,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102,3 мың теңге.
25 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
25. 2023–2025 жылдарға арналған Сандықтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 13-1 және 13-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 917,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 520,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 69,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 327,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 271,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -354,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 354,2 мың теңге.
жоғарыда аталған шешімнің 1, 3, 10, 13, 15 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3) чистое бюджетное кредитование- 0,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты- 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -102,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102,3 тысячи тенге.
пункт 25 изложить в новой редакции:
25. Утвердить бюджет Сандыктауского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 13, 13-1 и 13-2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 917,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 520,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 69,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 327,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 271,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты- 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -354,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 354,2 тысячи тенге.
приложения 1, 3, 10, 13, 15 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.

1 417,0
Каменск ауылдық округі, оның ішінде:
5 887,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 041,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
3 846,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде:
2 533,6
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 697,0
жолды жөндеу бойынша сметаға ведомствалық сараптаманы жүргізуге
836,6
Мәдениет ауылы, оның ішінде:
1 869,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 869,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде:
2 519,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 519,0
Новоникольск ауылдық округі, оның ішінде:
3 496,4
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 107,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
483,0
халықтың мобильділігі төмен топтары үшін ғимаратты бейімдеуге
906,4
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде:
4 361,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 528,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
930,0
халықтың мобильділігі төмен топтары үшін ғимаратты бейімдеуге
903,0
Широков ауылдық округі, оның ішінде:
3 955,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 044,0
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
1 911,0
Облыстық бюджет есебінен, барлығы:
515 021,4
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
411 336,2
Балкашин ауылдық округінің Балкашин ауылындағы көпфункционалды алаң орнатуға
10 528,0
Балкашин ауылдық округінің Балкашино ауылының тротуарларын орташа жөндеуге
72 785,0
Петровка ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
100 000,0
Балкашино ауылындағы Некрасов көшесінің қиылысы жолдарын орташа жөндеуге
78 023,2
Балкашино ауылының тротуарларын орташа жөндеуге
50 000,0
Балкашино ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
100 000,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде:
24 864,0
Приозерное ауылында көпфункционалды алаң орнатуға
24 864,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде:
78 821,2
Лесное селосының кентішілік жолдарын асфальтбетон жабынымен орташа жөндеуге
59 202,1
Лесное ауылында көпфункционалды алаң орнатуға
19 619,1

1 417,0
Каменский сельский округ, в том числе:
5 887,0
на текущее содержание аппарата
2 041,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
3 846,0
Лесной сельский округ, в том числе:
2 533,6
на ведомственную экспертизу сметы по ремонту дороги
836,6
на текущее содержание аппарата
1 697,0
Максимовский сельский округ, в том числе:
2 519,0
на текущее содержание аппарата
2 519,0
село Мадениет, в том числе:
1 869,0
на текущее содержание аппарата
1 869,0
Новоникольский сельский округ, в том числе:
3 496,4
на текущее содержание аппарата
2 107,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
483,0
на адаптацию здания для маломобильных групп населения
906,4
Сандыктауский сельский округ, в том числе:
4 361,0
на текущее содержание аппарата
2 528,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
930,
на адаптацию здания для маломобильных групп населения
903,0
Широковский сельский округ, в том числе:
3 955,0
на текущее содержание аппарата
2 044,0
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
1 911,0
За счет средств областного бюджета, всего:
515 021,4
в том числе:
Балкашинский сельский округ, в том числе:
411 336,2
на установку многофункциональной площадки в селе Балкашино
10 528,0
на средний ремонт тротуаров села Балкашино Балкашинского сельского округа
72 785,0
на средний ремонт улично-дорожной сети села Петровка
100 000,0
на средний ремонт дорог переулок ул. Некрасова в селе Балкашино
78 023,2
на средний ремонт тротуаров села Балкашино
50 000,0
На средний ремонт улично-дорожной сети села Балкашино
100 000,0
Жамбыльский сельский округ , в том числе:
24 864,0
на установку многофункциональной площадки в селе Приозерное
24 864,0
Лесной сельский округ , в том числе:
78 821,2
на средний ремонт с асфальтобетонным покрытием внутри-поселковых дорог села Лесное
59 202,1
на установку многофункциональной площадки в селе Лесное
19 619,1