2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 437 298,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 447 180,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 889,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 076,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 946 152,3 мың теңге;
2) шығындар – 7 600 415,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-22 038,8) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 610 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 648,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-141 078,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 078,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 146 763 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 137 500 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері көзделгені есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 17 000 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 000 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 000 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 000 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 000 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 000 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 000 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 64 610 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 86 648,8 мың теңге сомасында есепке алынсын.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 437 298,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 447 180,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 889,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 076,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 946 152,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7 600 415,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-22 038,8) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 610 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 648,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-141 078,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 078,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в районном бюджете на 2024 год субвенцию в сумме 146 763 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов, в сумме 137 500 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 17 000 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 000 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 000 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 000 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 000 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 000 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 000 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 64 610 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 86 648,8 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.04.2024 № 8С-17/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 78,2 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2024-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 4, 5 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
9. 2024-2025 жылдарға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер, тиісінше 6, 7 қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 8 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
10-1. 2024 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 163 117,4 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.04.2024 № 8С-17/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 78,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в районном бюджете на 2024-2025 годы целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложениям 4, 5 соответственно.
9. Учесть в районном бюджете на 2024-2025 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложениям 6, 7 соответственно.
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 8.
10-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 163 117,4 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2024 года.

Ескерту. Шешім 10-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.03.2024 № 8С-15/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрайымы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.03.2024 № 8С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Районный бюджет на 2024 год

7285,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
499,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
19098,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
19098,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19098,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
19098,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
290602,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8299
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8299
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8299
2
Әлеуметтiк көмек
191742,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
191742,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51226
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71726,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1185,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
51238,3
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16367
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90560,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90560,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42885,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
308,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24113
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23254
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2961843,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы

7285,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
499,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
19098,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
19098,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19098,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
19098,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
290602,2
1
Социальное обеспечение
8299
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8299
005
Государственная адресная социальная помощь
8299
2
Социальная помощь
191742,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
191742,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51226
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71726,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1185,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а так же предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
51238,3
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16367
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90560,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90560,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42885,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
308,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24113
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23254
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2961843,4
1
Жилищное хозяйство

250256
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
70864
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
70864
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
179392
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
179392
2
Қаржылық қызмет
2589
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2589
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1605
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
984
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
190730
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
53976
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53976
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34170
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34170
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66545
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66545
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36039
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36039
02
Қорғаныс
25416
1
Әскери мұқтаждар
13528
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13528
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13528
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11888
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11888
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10700
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1188
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
25000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
25000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

250256
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
70864
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
70864
122
Аппарат акима района (города областного значения)
179392
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
179392
2
Финансовая деятельность
2589
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2589
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1605
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
984
9
Прочие государственные услуги общего характера
190730
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
53976
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
53976
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34170
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66545
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66545
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36039
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36039
02
Оборона
25416
1
Военные нужды
13528
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13528
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13528
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11888
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11888
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10700
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1188
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
25000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
25000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

№ 8С-13/2 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
24877
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
24113
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
764
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
3086744
оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2411623
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
675121
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
1055072
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1055072
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер

маслихата № 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
24877
в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24113
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
764
Целевые трансферты на развитие
3086744
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2411623
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
675121
Приложение 5 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые трансферты на развитие
1055072
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1055072
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1210766
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
6700
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
23254
мүгедектігі бар адамдарды қамтамасыз етуге
32100
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
1210766
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
6700
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23254
на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
32100
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности

51226
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке
18701,8
отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
16367
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
240428
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
5000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
40640
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге

51226
на социальную помощь отдельным категориям граждан
18701,8
на создание и содержание центров по поддержке семей
16367
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
240428
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
5000
на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
40640
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог

753396
дамыту және құрылыс схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
22953,2
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
477001,4
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
188863
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
62348
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға
225790,4
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
7 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
183238
оның ішінде:
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
183238
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
8 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер

753396
на разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
22953,2
Целевые трансферты на развитие
477001,4
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
188863
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
62348
на развитие теплоэнергетической системы
225790,4
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
183238
в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
183238
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2024 год

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 8С-27/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
573731,3
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1335,8
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
32014,6
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

Сноска. Приложение 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.11.2024 № 8С-27/3 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
573731,3
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
1335,8
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
32014,6
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа