Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 110 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 107 357 234,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 078 738,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 743 580 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 601 938 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 932 978 мың теңге;
2) шығындар – 123 002 874,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 135 854 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 263 318 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 399 172 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 15 509 786 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 15 509 786 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 7 753 577 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2022 года № 220 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 14 декабря 2023 года № 110
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023 – 2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 220 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 357 234,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 078 738,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 743 580 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 601 938 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 932 978 тысяч тенге;
2) затраты – 123 002 874,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 135 854 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 263 318 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 399 172 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 509 786 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 509 786 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 7 753 577 тысяч тенге;

499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
75 378,8
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 378,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
9 758 142,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 486 420
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 486 420
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 486 420
2
Әлеуметтік көмек
7 171 560,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 816 560,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 186
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 151
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 730 862,8
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
240 908,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
499 260,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 689 820,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
110 371,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
355 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 100 161,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 100 161,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 326,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 000,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 378,1
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
122 445,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
265 510,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
75 378,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
75 378,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 758 142,3
1
Социальное обеспечение
1 486 420
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 486 420
005
Государственная адресная социальная помощь
1 486 420
2
Социальная помощь
7 171 560,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 816 560,9
002
Программа занятости
544 186
006
Оказание жилищной помощи
1 151
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 730 862,8
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
240 908,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
499 260,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 689 820,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
110 371,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
355 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 100 161,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 100 161,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
232 326,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 000,3
021
Капитальные расходы государственного органа
8 378,1
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
122 445,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
265 510,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 833 820
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8 833 820
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
16 590 029
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
16 590 029
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
16 590 029
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 110 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
15 763 588
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 922 863
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 863
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 920 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 920 000
Нысаналы даму трансферттері
13 840 725
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 057 137
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 546 512
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 510 625
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 783 588
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 783 588
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 110 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
18 922 967
Ағымдағы нысаналы трансферттер
6 388 077
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 400 487
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 186
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 833 820
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8 833 820
8
Используемые остатки бюджетных средств
16 590 029
01
Остатки бюджетных средств
16 590 029
1
Свободные остатки бюджетных средств
16 590 029
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 110
Приложение 4 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
15 763 588
Целевые текущие трансферты
1 922 863
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 863
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 863
Отдел строительства района (города областного значения)
1 920 000
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 920 000
Целевые трансферты на развитие
13 840 725
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 057 137
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 546 512
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 510 625
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 783 588
Развитие транспортной инфраструктуры
1 783 588
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 110
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
18 922 967
Целевые текущие трансферты
6 388 077
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 400 487
Программа занятости
544 186
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

1 562 848
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 161 445
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
132 008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 987 590
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 734 013
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
253 577
Нысаналы даму трансферттері
12 534 890
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 119 636
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 393 381
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 243 929
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
715 226
Cпорт объектілерін дамыту
767 100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 415 254
Көлік инфрақұрылымын дамыту
415 254
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 000 000

1 562 848
Государственная адресная социальная помощь
1 161 445
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
132 008
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 987 590
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 734 013
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
253 577
Целевые трансферты на развитие
12 534 890
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
11 119 636
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 393 381
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 243 929
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
715 226
Развитие объектов спорта
767 100
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 415 254
Развитие транспортной инфраструктуры
415 254
Развитие коммунального хозяйства
1 000 000