Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 285 "2023–2025 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2023 жылғы 9 қарашадағы № 113 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2023−2025 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 285 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 610 719 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 589 742 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 614 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 375 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 984 988 мың теңге;
2) шығындар – 5 863 662,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 6 131 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 756 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 246 812,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 246 812,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 77 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 83 756 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 252 943,8 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі Әйтеке би аудандық мәслихаттың төрағасы:
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың төрағасы:
Б.Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2023 жылғы
9 қарашадағы № 113 шешіміне
қосымша
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2022 жылғы
26 желтоқсандағы № 285
шешіміне 1- қосымша
2023 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Санаты
2023 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 285 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 9 ноября 2023 года № 113. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 285 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 610 719 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 589 742 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 614 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 375 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 984 988 тысяч тенге;
2) затраты – 5 863 662,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 131 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 83 756 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -246 812,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 246 812,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 625 тысяч тенге;
погашение займов – 83 756 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 252 943,8 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б.Д. Сейлханов
приложение к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 9 ноября 2023 года
№ 113
приложение - 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2022
года № 285
Айтекебийский районный бюджет на 2023 год
Категория
Уточненный бюджет на 2023 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

41530
2
Әлеуметтiк көмек
358210,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
358210,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138181
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27237,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
29,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51800
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
109164
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31798
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90885,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90885,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызмет
81564
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
172
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4371,4
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3780,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
298
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1318850,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
274043,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
274043,1
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
520
011
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6000
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
219523,1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
48000
2
Коммуналдық шаруашылық
1020617,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1020617,5
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

41530
2
Социальная помощь
358210,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
358210,4
002
Программа занятости
138181
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27237,9
006
Оказание жилищной помощи
29,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51800
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно- ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
109164
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31798
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90885,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90885,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81564
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
172
021
Капитальные расходы государственного органа
700
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4371,4
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3780,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
298
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1318850,6
1
Жилищное хозяйство
274043,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
274043,1
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
520
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
219523,1
098
Приобретение жилья из коммунального жилищного фонда
48000
2
Коммунальное хозяйство
1020617,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1020617,5
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения