"Үлбі металлургиялық зауыты" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін қауымдық сервитут белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 164 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 17-бабының 1-1) тармақшасына, 69-бабының 4-тармағына және 71-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына сәйкес, "Үлбі металлургиялық зауыты" акционерлік қоғамының төрағасы С. Бежецкийдің 2023 жылғы 12 шілдедегі ЗТ-2023-01279102 жазған өтініші негізінде, Әйтеке би ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Үлбі металлургиялық зауыты" акционерлік қоғамымен пайдалы қазбаларды барлау бойынша жұмыстарын жүргізу үшін, Әйтеке би ауданы аумағында орналасқан 1978-EL лицензиясы бойынша жалпы алаңы 2194,6808 гектар жер учаскелеріне жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2029 жылдың 14 наурызына дейінгі мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Әйтеке би аудандық ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Әйтеке би ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Әйтеке би ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2023 жылдың 31 шілдесінен бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Әйтеке би ауданы әкімі Д. Тоғызбаев

Об установлении публичного сервитута для проведения работ по разведке полезных ископаемых акционерному обществу "Ульбинский металлургический завод"
Постановление акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 31 июля 2023 года № 164
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 17, пунктом 4 статьи 69 и пунктом 2 статьи 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заявления председателя акционерного общества "Ульбинский металлургический завод" С. Бежецкого ЗТ-2023-01279102 от 12 июля 2023 года акимат Айтекебийского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерному обществу "Ульбинский металлургический завод" установить публичный сервитут на земельный участок, расположенный в Айтекебийском районе общей площадью- 2194,6808 га для проведения работ по разведке полезных ископаемых, сроком до 14 марта 2029 года без изъятия у землепользователей.
2. Государственному учреждению "Айтекебийский районный отдел сельского хозяйства и земельных отношений" в установленным законодательством порядке обеспечит:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Айтекебийского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Айтекебийского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 31 июля 2023 года.
Аким Айтекебийского района Д. Тогызбаев