Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 246 "2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 шілдедегі № 43 шешімі
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 246 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 547 107,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 819 885 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 103 020 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 957 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 618 245,5 мың теңге;
2) шығындар – 12 675 886,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -57 623 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 85 191 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 142 814 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 102 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 102 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 173 156 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -173 156 мың теңге:
қарыздар түсімі – 85 191 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 142 814,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 779,6 теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 246 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 14 июля 2023 года № 43
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 246 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 12 547 107,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 819 885 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 103 020 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 957 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 618 245,5 тысяч тенге;
2) затраты - 12 675 886,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -57 623 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 85 191 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 142 814 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 102 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 102 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 173 156 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 173 156 тенге:
поступление займов – 85 191 тысяч тенге;
погашение займов – 142 814,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 779,6 тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық және облыстық бюджеттерден кредиттер түскені ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского и областного бюджетов:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

137 292
2
Әлеуметтік көмек
1 213 357
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 213 357
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
714 213
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 832
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
141 816
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
26 213
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
41 876
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
224 540
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 030
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
88 706
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88 706
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 358
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54 248
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 340 622
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 158 751
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 600
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
8 000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
5 600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 141 151
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
277 053
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
758 498
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
105 600
2
Коммуналдық шаруашылық

137 292
2
Социальная помощь
1 213 357
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 213 357
002
Программа занятости
714 213
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 832
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
141 816
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 213
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
41 876
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
224 540
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 030
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
88 706
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88 706
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 358
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
600
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54 248
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 340 622
1
Жилищное хозяйство
1 158 751
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 600
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
8 000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
5 600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 141 151
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
277 053
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
758 498
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
105 600
2
Коммунальное хозяйство

48 554
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 621
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
90 121
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 241
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
64 880
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122 580
1
Ауыл шаруашылығы
42 857
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
42 857
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
42 857
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
79 723
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 849
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 584
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 584
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
56 290
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 290
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
91 369
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
91 369
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
91 369
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40 792
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
49 324
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 253
12
Көлік және коммуникация
2 138 479,9
1
Автомобиль көлігі
2 138 479,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 138 479,9
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
172 480,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

48 554
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 621
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
90 121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
25 241
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
64 880
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122 580
1
Сельское хозяйство
42 857
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
42 857
010
Развитие объектов сельского хозяйства
42 857
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
79 723
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 849
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 584
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 584
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
56 290
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
56 290
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
91 369
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
91 369
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
91 369
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40 792
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
49 324
015
Капитальные расходы государственного органа
1 253
12
Транспорт и коммуникации
2 138 479,9
1
Автомобильный транспорт
2 138 479,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 138 479,9
022
Развитие транспортной инфраструктуры
172 480,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог