2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешім кіріспемен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 28.03.2024 № 135 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 817 358,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 137 310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 108 757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 828 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 560 463,4 мың теңге;
2) шығындар – 10 891 545,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 217 067 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 416 522 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 199 455 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36 718 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 36 718 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 327 972,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 327 972,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 954 621 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 199 462,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 814,2 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда- Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 17.12.2024 № 233 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100%.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап:

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 22 декабря 2023 года № 100.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Решение дополнено преамбулой в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28.03.2024 № 135 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 817 358,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 137 310 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 108 757 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 828 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 560 463,4 тысяч тенге;
2) затраты – 10 891 545,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 217 067 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 416 522 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 199 455 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 718 тенге:
приобретение финансовых активов - 36 718 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 327 972,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 327 972,5 тенге:
поступление займов – 954 621 тысяч тенге;
погашение займов – 199 462,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 814,2 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 17.12.2024 № 233 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить в районном бюджете на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты города районного значения и сельских округов;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100%.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:

1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 1 361 244 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 663 040 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 115 717 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 38 577 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 39 045 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 54 190 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 33 264 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 40 365 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 65 518 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 40 294 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 62 790 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 35 800 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 57 513 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 36 066 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 43 901 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге облыстық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздардың түскені ескерілсін.
Аталған қарыздардың сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 30.05.2024 № 160 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 1 361 244 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 663 040 тысяч тенге:
городу Алга – 115 717 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 38 577 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 39 045 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 54 190 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 33 264 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 40 365 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 65 518 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 40 294 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 62 790 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 35 800 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 57 513 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 36 066 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 43 901 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление кредитов из областного бюджета на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30.05.2024 № 160 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на развитие коммунального хозяйства;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

3) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
4) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
5) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
6) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;

3) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
5) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
5) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;

7) спорт объектілерін дамытуға;
8) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 68 014 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының

7) на развитие объектов спорта;
8) на развитие транспортной инфраструктуры;
9) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 68 014 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Приложение 1 к решению
Алгинского районного

23 093,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 937
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
180 978
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
30 888
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 676
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
356 129
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104 312
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 312
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 110
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13 713
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 089
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 262 314,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 654 259,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
206 394,3
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
658
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
155 261
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
4 193,3
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
46 282
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 447 865
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 822
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
903 944
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
538 099
2
Коммуналдық шаруашылық
549 955,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
514 700,1
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

23 093,5
006
Оказание жилищной помощи
2 937
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
180 978
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 888
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 676
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
356 129
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104 312
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 110
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
900
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
13 713
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 089
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 262 314,4
1
Жилищное хозяйство
1 654 259,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
206 394,3
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
658
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
155 261
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
4 193,3
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
46 282
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 447 865
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 822
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
903 944
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
538 099
2
Коммунальное хозяйство
549 955,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
514 700,1
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

55 674
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 180
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
27 494
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 178,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
96 178,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 067,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29 067,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 300
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
64 811
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 811
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 008
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 008
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46 008
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 806
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 202
12
Көлік және коммуникация
2 777 561,3
1
Автомобиль көлігі
2 777 561,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 777 561,3
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 579 758,8
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
85 152
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 659
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 110 991,5
13
Басқалар
280 294,9
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
891,3
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі

55 674
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 180
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
27 494
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 178,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
96 178,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 067,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29 067,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 300
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
64 811
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64 811
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 008
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 008
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46 008
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 806
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2 202
12
Транспорт и коммуникации
2 777 561,3
1
Автомобильный транспорт
2 777 561,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 777 561,3
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 579 758,8
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
85 152
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 659
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 110 991,5
13
Прочие
280 294,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
891,3
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)

40 236
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 911
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 720
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
33 198
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33 198
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 198
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
29 945
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 945
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 945
02
Қорғаныс
165 355
1
Әскери мұқтаждар
10 854
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 854
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 854
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
154 501
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
154 501
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 788
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
139 713
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
417 716
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
20 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 000
2
Әлеуметтік көмек
346 465
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
346 465
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 832
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
168 900
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
26 653
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
57 816
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

40 236
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 911
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 720
5
Планирование и статистическая деятельность
33 198
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33 198
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
33 198
9
Прочие государственные услуги общего характера
29 945
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29 945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29 945
02
Оборона
165 355
1
Военные нужды
10 854
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 854
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 854
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
154 501
122
Аппарат акима района (города областного значения)
154 501
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 788
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
139 713
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
417 716
1
Социальное обеспечение
20 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
20 000
2
Социальная помощь
346 465
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
346 465
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 832
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
168 900
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 653
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
57 816
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью