2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 100 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешім кіріспемен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 28.03.2024 № 135 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2024-2026 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 536 228,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 093 810 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 757 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 30 328 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 379 333,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 072 317,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 201 763 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 1 401 218 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 199 455 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36 718 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 36 718 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 774 569,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 774 569,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 401 218 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 199 462,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 572 814,2 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда- Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 30.05.2024 № 160 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100%.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап:

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 22 декабря 2023 года № 100.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Решение дополнено преамбулой в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28.03.2024 № 135 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 8 536 228,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 093 810 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32 757 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 328 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 379 333,9 тысяч тенге;
2) затраты – 9 072 317,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 201 763 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 401 218 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 199 455 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 718 тенге:
приобретение финансовых активов - 36 718 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 774 569,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 774 569,5 тенге:
поступление займов – 1 401 218 тысяч тенге;
погашение займов – 199 462,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 572 814,2 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30.05.2024 № 160 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить в районном бюджете на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты города районного значения и сельских округов;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100%.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:

1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 1 361 244 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 663 040 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 115 717 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 38 577 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 39 045 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 54 190 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 33 264 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 40 365 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 65 518 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 40 294 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 62 790 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 35 800 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 57 513 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 36 066 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 43 901 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге облыстық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздардың түскені ескерілсін.
Аталған қарыздардың сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 30.05.2024 № 160 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға;

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 1 361 244 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 663 040 тысяч тенге:
городу Алга – 115 717 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 38 577 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 39 045 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 54 190 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 33 264 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 40 365 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 65 518 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 40 294 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 62 790 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 35 800 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 57 513 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 36 066 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 43 901 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление кредитов из областного бюджета на проведение капитального ремонта общего имущества кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7-1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30.05.2024 № 160 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на развитие коммунального хозяйства;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

3) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
4) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;

3) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
4) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
5) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

5) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
6) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
7) спорт объектілерін дамытуға;
8) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 68 014 мың теңге сомасында бекітілсін.

5) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
7) на развитие объектов спорта;
8) на развитие транспортной инфраструктуры;
9) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 68 014 тысяч тенге.

1 575
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 022
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
31 965
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31 965
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 965
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
1 159 937,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 070 837,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 040
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 034 797,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
89 100
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
89 100
02
Қорғаныс
335 453
1
Әскери мұқтаждар
11 667
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 667
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 667
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
323 786
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
323 786
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 635
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
313 151
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
681 752
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
136 377
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 377
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
136 377
2
Әлеуметтік көмек
454 375
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
454 375
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 832
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 937
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162 149
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
26 653
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
54 676
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1 575
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 022
5
Планирование и статистическая деятельность
31 965
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
31 965
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
31 965
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 159 937,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 070 837,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
36 040
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 034 797,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
89 100
040
Развитие объектов государственных органов
89 100
02
Оборона
335 453
1
Военные нужды
11 667
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 667
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 667
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
323 786
122
Аппарат акима района (города областного значения)
323 786
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 635
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
313 151
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
681 752
1
Социальное обеспечение
136 377
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 377
005
Государственная адресная социальная помощь
136 377
2
Социальная помощь
454 375
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454 375
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 832
006
Оказание жилищной помощи
2 937
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162 149
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 653
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
54 676
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

10 550
011
Мәдениет объектілерін дамыту
10 550
2
Спорт
529 885
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 200
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
14 700
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
505 685
008
Cпорт объектілерін дамыту
505 685
3
Ақпараттық кеңістік
146 441
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
134 441
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
132 941
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
130 172
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
92 325
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 855
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
62 470
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 847
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 853
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 994
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
87 725
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
87 725
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 045
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 045
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 300
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 300
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
62 380
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10 550
011
Развитие объектов культуры
10 550
2
Спорт
529 885
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 200
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
14 700
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
505 685
008
Развитие объектов спорта
505 685
3
Информационное пространство
146 441
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
134 441
006
Функционирование районных (городских) библиотек
132 941
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
1 500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
130 172
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
92 325
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29 855
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
62 470
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 847
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 853
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 994
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
87 725
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
87 725
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 045
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 045
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 300
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 300
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
62 380
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства