2024-2026 жылдарға арналған Желтау ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 119 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
2024-2026 жылдарға арналған Желтау ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 126495,1 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 30358,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3446 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 92691,1 мың теңге;
2) шығындар - 132035,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар
бойынша сальдо - 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - -5540,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) - 5540,6 мың теңге,
оның ішінде:
пайдаланылған бюджет қалдықтары - 5540,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 247 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк
көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 40 943,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 153 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении бюджета Желтауского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 119. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответсвенно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 126495,1 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 30358,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3446 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 92691,1 тысяч тенге;
2) затраты - 132035,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -5540,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета - 5540,6 тысяч тенге,
в том числе:
используемые остатки бюджетных средств - 5540,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2024 № 247 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 40943,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 153 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру жұмыстарын жүргізуге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 247 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения аппарата акима сельского округа.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2024 № 247 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению
Каргалинского районного

045
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
550,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтер сатып алу
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
0,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0,0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0,0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0,0
16
1
Қарыздарды өтеу
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
5540,6
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
5540,6
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
5540,6
Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 119 шешіміне 2 қосымша
2025 жылға арналған Желтау ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах,поселках,сельских округах
550,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
5
Погашение бюджетных кредитов
0,0
01
Погашение бюджетных кредитов
0,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0,0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
7
Поступления займов
0,0
01
Внутренние государственные займы
0,0
2
Договоры займа
0,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0,0
16
1
Погашение займов
0,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
5540,6
01
Остатки бюджетных средств
5540,6
16
1
Свободные остатки бюджетных средств
5540,6
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 119
Бюджет Желтауского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы