2024-2026 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 80 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 131 656 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 154 мың теңге;
трансферттер түсімі – 125 197 мың теңге;
2) шығындар – 132 151,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -495,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 495,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 495,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2024 № 133 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2024 № 143 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 39 101 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 65 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 86 058 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 25.06.2024 № 133 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024-2026 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округ бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 611 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 350 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 452 мың теңге;

Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2024-2026 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 80.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудыкского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 656 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 154 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 125 197 тысяч тенге;
2) затраты – 132 151,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -495,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 495,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 495,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024); от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 39 101 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 65 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 86 058 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 611 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 350 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 452 тысяч тенге;

трансферттер түсімі – 35 809 мың теңге;
2) шығындар – 42 163,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 552,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 552,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 552,9 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2024 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 30 381 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2024 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 38 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2024 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 5 390 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 110 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024-2026 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округ бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 362 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 249 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 113 мың теңге;
2) шығындар – 47 736 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 374 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 374 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 374 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2024 № 143 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

поступления трансфертов – 35 809 тысяч тенге;
2) затраты – 42 163,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 552,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 552,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 552,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 30 381 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 38 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 5 390 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 362 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 249 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 113 тысяч тенге;
2) затраты – 47 736 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 374 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 374 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 374 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024); от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).

10. 2024 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 34 953 мың теңге сомасында ескерілсін.
11. 2024 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 38 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 110 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2024 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 6 122 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.08.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2024-2026 жылдарға арналған Жайсан ауылдық округ бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 812 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 499 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 209 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 104 мың теңге;
2) шығындар – 85 031,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 219,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 219,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 219,8 мың теңге.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2024 № 133 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. 2024 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 52 070 мың теңге сомасында ескерілсін.
15. 2024 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 144 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 110 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2024 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 15 890 мың теңге сомасында ескерілсін.

10. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 34 953 тысяч тенге.
11. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 38 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 6 122 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 812 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 499 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 209 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 104 тысяч тенге;
2) затраты – 85 031,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 219,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 219,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 219,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 52 070 тысяч тенге.
15. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 144 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 15 890 тысяч тенге.

Ескерту. 16 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 25.06.2024 № 133 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2024-2026 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округ бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 545,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 44 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 545,7 мың теңге;
2) шығындар – 92 751 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 205,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 205,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 205,3 мың теңге.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2024 № 133 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2024 № 143 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
18. 2024 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 38 481 мың теңге сомасында ескерілсін.
19. 2024 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 73 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.04.2024 № 110 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2024 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 8 991,7 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 20 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 25.06.2024 № 133 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. 2024-2026 жылдарға арналған Қарашай ауылдық округ бюджеті 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 210 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41 678 мың теңге;
2) шығындар – 54 836,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

Сноска. Пункт 16 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024).
17. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 545,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 545,7 тысяч тенге;
2) затраты – 92 751 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 205,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 205,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 205,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024); от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
18. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 38 481 тысяч тенге.
19. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 73 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
20. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 8 991,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024).
21. Утвердить бюджет Карачаевского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 210 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 532 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 678 тысяч тенге;
2) затраты – 54 836,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 626,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 626,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 626,7 мың теңге.
Ескерту. 21 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2024 № 133 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
22. 2024 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 33 541 мың теңге сомасында ескерілсін.
23. 2024 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 85 мың теңге сомасында ескерілсін.
24. 2024-2026 жылдарға арналған Құрмансай ауылдық округ бюджеті 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 627 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 478 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 149 мың теңге;
2) шығындар – 56 263,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 636,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 636,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 636,5 мың теңге.
Ескерту. 24 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
25. 2024 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 32 925 мың теңге сомасында ескерілсін.
26. 2024 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 104 мың теңге сомасында ескерілсін.
27. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджеті 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 626,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 626,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 626,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024).
22. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 33 541 тысяч тенге.
23. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 85 тысяч тенге.
24. Утвердить бюджет Курмансайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 627 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 478 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 149 тысяч тенге;
2) затраты – 56 263,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 636,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 636,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 636,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
25. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 32 925 тысяч тенге.
26. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 104 тысяч тенге.
27. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

31. 2024 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 86 260 мың теңге сомасында ескерілсін.
32. 2024 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 196 мың теңге сомасында ескерілсін.
33. 2024 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 467 027 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 33 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.08.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
34. 2024-2026 жылдарға арналған Родников ауылдық округ бюджеті 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 284 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 134 мың теңге;
2) шығындар – 57 409,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 125,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 125,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 125,7 мың теңге.
Ескерту. 34 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2024 № 110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
35. 2024 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 38 098 мың теңге сомасында ескерілсін.
36. 2024 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 44 мың теңге сомасында ескерілсін.
37. 2024-2026 жылдарға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджеті 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 499 497 мың теңге:
салықтық түсімдер – 19 042 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 867 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 мың теңге;
трансферттер түсімі – 479 553 мың теңге;
2) шығындар – 501 525,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

31. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 86 260 тысяч тенге.
32. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 196 тысяч тенге.
33. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 467 027 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 33 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
34. Утвердить бюджет Родниковского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 284 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 134 тысяч тенге;
2) затраты – 57 409,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 125,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 125,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 125,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 16.04.2024 № 110 (вводится в действие с 01.01.2024).
35. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 38 098 тысяч тенге.
36. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 44 тысяч тенге.
37. Утвердить бюджет Сарыжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 499 497 тысяч тенге:
налоговые поступления – 19 042 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 867 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 479 553 тысяч тенге;
2) затраты – 501 525,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

43. 2024 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 88 мың теңге сомасында ескерілсін.
44. 2024 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 10 400 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 44 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 25.06.2024 № 133 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
45. 2024-2026 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округ бюджеті 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 057 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 003 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 054 мың теңге;
2) шығындар – 37 915,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -858,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 858,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 858,8 мың теңге.
Ескерту. 45 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 97 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2024 № 133 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2024 № 143 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
46. 2024 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 24 800 мың теңге сомасында ескерілсін.
47. 2024 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 92 мың теңге сомасында ескерілсін.
48. 2024 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 6 162 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 48 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 20.08.2024 № 143 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
49. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық
меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

43. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 88 тысяч тенге.
44. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 10 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 44 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024).
45. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38 и 39, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 057 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 003 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 054 тысяч тенге;
2) затраты – 37 915,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -858,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 858,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 858,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2024 № 97 (вводится в действие с 01.01.2024); от 25.06.2024 № 133 (вводится в действие с 01.01.2024); от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
46. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 24 800 тысяч тенге.
47. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета, в сумме – 92 тысяч тенге.
48. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2024 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 6 162 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 48 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 20.08.2024 № 143 (вводится в действие с 01.01.2024).
49. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города
районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

50. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
51. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының төрағасы
Т. Көлкебаев

50. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
51. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мартукского
районного маслихата
Т. Көлкебаев