Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 "2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 шілдедегі № 60 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 372 501,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 872 629 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 507 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 360 мың теңге;
трансферттер түсімі –5 438 005,5 мың теңге;
2) шығындар – 17 658 739,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 127 719 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 148 419 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 158 519,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 158 519,3 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 148 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 286 238,3 мың теңге;
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 61 760 мың теңге сомасында бекітілсін".;

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 279 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 18 июля 2023 года № 60
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 279 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 372 501,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 872 629 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 507 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 360 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 438 005,5 тысяч тенге;
2) затраты – 17 658 739,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 127 719 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 148 419 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 158 519,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -158 519,3 тысяч тенге:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 148 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 286 238,3 тысяч тенге.
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 61 760 тысяч тенге.";

119 058,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
119 058,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
30 068,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
88 990
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 185 385
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
124 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124 832
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
124 832
2
Әлеуметтiк көмек
1 947 083
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 947 083
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 264 788
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16 387
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 869
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 694
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
126 577
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
249 694
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 074
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 470
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 470
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 657
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 675
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 062
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 776
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
400
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

119 058,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
119 058,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
30 068,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
88 990
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 185 385
1
Социальное обеспечение
124 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124 832
005
Государственная адресная социальнаяпомощь
124 832
2
Социальная помощь
1 947 083
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 947 083
002
Программа занятости
1 264 788
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16 387
006
Оказание жилищной помощи
5 869
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 694
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
126 577
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
249 694
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 074
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 470
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 470
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 657
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 675
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 062
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 776
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
400
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь