2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9–бабына Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті тиісінше осы шешімдегі 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 082 792,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 507 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 213 795 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 336 092,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 877 374,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 414 301 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 524 509 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 110 208 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 208 883 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 208 883 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 524 509 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 110 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 794 582 мың теңге..
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.06.2024 № 202 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша –100 пайыз.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 1 067 852 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.

Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2023 года № 129.
В соответствии статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 082 792,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 507 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 213 795 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 336 092,9 тысяч тенге;
2) затраты – 9 877 374,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 414 301 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 524 509 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 110 208 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 208 883 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 208 883 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 524 509 тысяч тенге;
погашение займов – 110 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 794 582 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.06.2024 № 202 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить в районном бюджете на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 1 067 852 тысяч тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте функцияларды беруге байланысты республикалық және облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 87 898 мың теңге соммасында трансферттер көзделсін.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 247 013 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Темір қаласына – 24 369 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне – 30 267 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне – 5 872 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне – 32 782 мың теңге;
Кеңкияқ ауылдық округіне – 16 332 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 33 069 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне – 29 686 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 31 061 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне – 27 579 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне – 15 996 мың теңге.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7–1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органның кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздардың түсімдері ескерілсін.
Аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды- Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.06.2024 № 202 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық және облыстық бюджетте қала және ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
6) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға.
Аталған трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год трансферты на компенсацию потерь республиканского и областного бюджета в связи с передачей функции в сумме 87 898 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 247 013 тысяч тенге, в том числе:
городу Темир – 24 369 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу – 30 267 тысяч тенге;
Саркульскому сельскому округу– 5 872 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу – 32 782 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу – 16 332 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 33 069 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу – 29 686 тысяч тенге;
Кайндинскому сельскому округу – 31 061 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу – 27 579 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу – 15 996 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7–1. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления займов для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.06.2024 № 202 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Предусмотреть в районном и областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам городов и сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на освещение улиц в населенных пунктах;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
8) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 17.04.2024 № 168 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
4) "Ауыл–Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) спорт объектілерін дамытуға;
5) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
7) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
9) ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға;
10) елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға;
11) ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
12) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.06.2024 № 202 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 194 418,4 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 17.04.2024 № 168 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл–Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие объектов спорта;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на развитие газотранспортной системы;
8) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9) на развитие объектов сельского хозяйства;
10) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
11) на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района;
12) на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.06.2024 № 202 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 194 418,4 тысяч тенге.

Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 17.04.2024 № 168 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 129 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.06.2024 № 202 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 17.04.2024 № 168 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 25 декабря 2024
года № 129
Темирский районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.06.2024 № 202 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

210
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
533649
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51015
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51015
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
408702
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48453
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
360249
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
73932
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73932
02
Қорғаныс
50978
1
Әскери мұқтаждар
12602
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12602
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12602
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
38376
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38376
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12987
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25389
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
386073
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15450
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15450
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15450
2
Әлеуметтiк көмек
275720
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
275720
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36760
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3090
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146481
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39244
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік – ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий–курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп–тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

210
9
Прочие государственные услуги общего характера
533649
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51015
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
51015
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
408702
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48453
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
360249
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
73932
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
73932
02
Оборона
50978
1
Военные нужды
12602
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12602
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12602
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
38376
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38376
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12987
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25389
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
386073
1
Социальное обеспечение
15450
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15450
005
Государственная адресная социальная помощь
15450
2
Социальная помощь
275720
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
275720
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36760
006
Оказание жилищной помощи
3090
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146481
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39244
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

15914
2
Әлеуметтiк көмек
290663
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290663
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37863
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3183
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
150875
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47093
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік – ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий–курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп–тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
51649
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
98210
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98210
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47839
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1959
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48412
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
177364
2
Коммуналдық шаруашылық
177364
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
177364
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
97020
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
80344
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
750854
1
Мәдениет саласындағы қызмет
395673
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
395673
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
395673
2
Спорт
11643
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11643
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8060
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3583
3
Ақпараттық кеңiстiк
166069
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
17549
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

15914
2
Социальная помощь
290663
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290663
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37863
006
Оказание жилищной помощи
3183
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
150875
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47093
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
51649
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
98210
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98210
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47839
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1959
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
48412
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
177364
2
Коммунальное хозяйство
177364
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
177364
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
97020
028
Развитие коммунального хозяйства
80344
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
750854
1
Деятельность в области культуры
395673
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
395673
005
Поддержка культурно-досуговой работы
395673
2
Спорт
11643
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11643
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8060
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3583
3
Информационное пространство
166069
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
17549
005
Услуги по проведению государственной информационной политики

17472
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
77
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
148520
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
148520
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
177469
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
123253
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46771
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
76482
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
54216
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36216
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98974
6
Жер қатынастары
39674
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39674
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38590
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1084
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
59300
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59300
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
59300
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31304
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31304
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31304
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31304
12
Көлiк және коммуникация
1266691
1
Автомобиль көлiгi
1266691
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1266691
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1148346
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

17472
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
77
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
148520
004
Функционирование районных (городских) библиотек
148520
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
177469
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
123253
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
46771
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
76482
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
54216
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
36216
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98974
6
Земельные отношения
39674
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39674
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38590
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1084
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
59300
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59300
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
59300
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31304
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31304
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31304
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31304
12
Транспорт и коммуникации
1266691
1
Автомобильный транспорт
1266691
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1266691
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1148346
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог