Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 мамырдағы № 27 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 176379 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 831 329,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 751 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 461 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 653 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 053 673,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 967 564,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -851 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 076 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 384 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 384 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 225 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 076 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 235 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 156 280 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 82 284 мың теңге;
3) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 47 847 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 2 365 030 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2022 года № 192 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 17 мая 2023 года № 27. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 192 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176379) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 831 329,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 751 542 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 461 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 053 673,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 967 564,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -851 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -135 384 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 384 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 225 тысяч тенге;
погашение займов – 37 076 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 235 тысяч тенге.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 156 280 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) 82 284 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) 47 847 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 2 365 030 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;

2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 523 мың теңге;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 469 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 25 357 мың теңге;
6) біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;
7) еңбек нарығын дамытуға – 528 944 мың теңге;

2) 60 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 13 523 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 1 469 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) 25 357 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) 104 тысяч тенге – на развитие системы квалификаций;
7) 528 944 тысяч тенге – на развитие рынка труда;

8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 11 731 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Займолдин

8) 11 731 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Займолдин

22 943
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
324
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 116
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
26 112
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
58 594
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69 684
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
58 878
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 878
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
897
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 836
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19 982
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
439 797
1
Тұрғын үй шаруашылығы
304 948
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
304 948
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
169 156
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
10 300
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 034
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19 458
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
2
Коммуналдық шаруашылық
131 404
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
131 404
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
13 668
458
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
30 472
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
87 264
3
Елді-мекендерді көркейту
3 445
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

22 943
006
Оказание жилищной помощи
324
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 116
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 112
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
58 594
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
69 684
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 878
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 878
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
897
021
Капитальные расходы государственного органа
1 670
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 836
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 982
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
439 797
1
Жилищное хозяйство
304 948
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
304 948
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
169 156
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 300
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 034
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19 458
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
2
Коммунальное хозяйство
131 404
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
131 404
013
Развитие коммунального хозяйства
13 668
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30 472
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
87 264
3
Благоустройство населенных пунктов
3 445
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)