Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округіне қарасты Дегерес, Бұлақ, Қараарша,Сұңқар және Бесмойнақ ауылдарындағы көшелерге атау беру туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округі әкімінің 2023 жылғы 9 қазандағы № 10-12 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14 бабының 4 тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 2 тармағына сәйкес, 2022 жылғы 24 қарашадағы Алматы облысының ономастикалық комиссиясының қорытындысы негізінде және Дегерес ауылдық округінің Дегерес, Бұлақ, Қараарша,Сұңқар және Бесмойнақ ауылдарының халқының пікірін ескере отырып ШЕШТІМ:
1. Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округіДегересауылының келесі көшелеріне атаулар берілсін:
№1 Райымбек батыр (Райымбек батыр),
№2 Бөгенбай батыр (Богенбай батыр),
№3 Наурызбай батыр (Наурызбай батыр),
№4 Қабанбай батыр (Кабанбай батыр);
2. Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округі Бесмойнақ ауылының келесі көшелеріне атаулар берілсін:
№1 Ж.Садуақасов (Ж.Садуакасов),
№2 У.Нұрмақсұтов (У.Нурмаксутов),
№3 А.Айтқұлов (А.Айткулов),
№4 М.Қалиев (М.Калиев),
№5 Т.Абдыкадыров (Абдыкадыров),
№6 Қ.Сыдықов (К.Сыдыков),
№7Н.Байбатшаев (Н.Байбатшаев),
№8 М.Дайыров (М.Дайыров),
№9 Таусамалы (Таусамалы),
№10 Жастар (Жастар),
№11 Тасқайнар (Таскайнар);көшесі атауы берілсін.
3. Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округі Бұлақ ауылының №1 көшесіне Оспанхан Әубәкіров (Оспанхан Аубакиров) көшесі атауы берілсін.
4. Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округі Қараарша ауылының келесі көшелеріне атаулар берілсін:
№ 1. Батыс (Батыс),
№2 Шығыс (Шығыс),
№3 Абдыкаимов Қарақойшы, (Абдыкаимов Каракойшы),
№5 Қараарша (Караарша),
№6 Ә.Малыбаев (А.Малыбаев);
5. Алматы облысы Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округі Сұңқар ауылына келесі көшелеріне атаулар берілсін:
№1. Қарасай батыр (Карасай батыр),
№2. Кеңсай (Кенсай),
№3. Суықтөбе (Суыктобе),
№4. Таусамалы (Таусамалы),
№5. Жастар (Жастар),
№6. Басбатыр (Басбатыр)
6. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Дегерес ауылдық округінің әкімі Е.Копжасаров

О присвоении наименований улицам сел Дегерес,Булак, Сункар,Караарша и Бесмойнак Дегересского сельского округа Жамбылского района, Алматинской области
Решение акима Дегерсского сельского округа Жамбылского района Алматинской области от 9 октября 2023 года № 10-12
В соответствии с подпунктом 4 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 35 закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заключения областной ономастической комиссии от 24 ноября 2022 года, с учетом мения населения сел Дегерес, Булак, Сункар и Бесмойнак Дегересского сельского округа аким Дегересского сельского округа РЕШИЛ:
1. Присвоить наименования следующим улицам села ДегересДегересского сельского округа Жамбылского района Алматинской области:
улице №1 улица Райымбек батыр (Райымбек батыр),
улице №2 улицаБөгенбай батыр (Богенбай батыр),
улице№3 улица Наурызбай батыр (Наурызбай батыр),
улице№4 улица Қабанбай батыр (Кабанбай батыр);
2. Присвоить наименования следующим улицам села Бесмойнак Дегересского сельского округа Жамбылского района Алматинской области:
улице №1 улица Ж.Садуақасов (Ж.Садуакасов),
улице №2 улица У.Нұрмақсұтов (У.Нурмаксутов),
улице №3 улица А.Айтқұлов (А.Айткулов),
улице №4 улица М.Қалиев (М.Калиев),
улице №5 улица Т.Абдыкадыров (Абдыкадыров),
улице №6 улица Қ.Сыдықов (К.Сыдыков),
улице №7 улица Н.Байбатшаев (Н.Байбатшаев),
улице №8 улица М.Дайыров (М.Дайыров),
улице №9 улица Таусамалы (Таусамалы),
улице №10 улица Жастар (Жастар),
улице №11 улица Тасқайнар (Таскайнар);
3. Присвоить улице №1 села Булак Дегересского сельского округа Жамбылского района Алматинской областиулица Оспанхан Әубәкіров (Оспанхан Аубакиров).
4. Присвоить наименования следующим улицам села Каараарша Дегересского сельского округа Жамбылского района Алматинской области:
улице №1 улица Батыс (Батыс),
улице №2 улица Шығыс (Шығыс),
улице №3 улица Абдыкаимов Қарақойшы
улице №4 улица (Абдыкаимов Каракойшы),
улице №5 улица Қараарша (Караарша),
улице №6 улица Ә.Малыбаев (А.Малыбаев);
5. Присвоить наименования следующим улицам села Сункар Дегересского сельского округа Жамбылского района Алматинской области
№1. Қарасай батыр (Карасай батыр),
№2. Кеңсай (Кенсай),
№3. Суықтөбе (Суыктобе),
№4. Таусамалы (Таусамалы),
№5. Жастар (Жастар),
№6. Басбатыр (Басбатыр)
6. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Дегересского сельского округа Е.Копжасаров