Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы №31-3 "Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 мамырдағы № 3-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 38 938 186 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 28 744 139 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 16 580 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 157 473 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 019 994 мың теңге;
2) шығындар 40 296 987 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 81 762 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 160 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 78 488 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 31-3 "О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22 мая 2023 года № 3-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 31-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 38 938 186 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 28 744 139 тысяч тенге;
неналоговые поступления 16 580 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 157 473 тысячи тенге;
поступления трансфертов 9 019 994 тысячи тенге;
2) затраты 40 296 987 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 81 762 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 160 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 78 488 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 440 563 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 440 563 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 123 383 мың теңге;
қарыздарды өтеу 186 050 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 503 230 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы "22" мамырдағы № 3-3 шешіміне қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 440 563 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 440 563 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 1 123 383 тысячи тенге;
погашение займов 186 050 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 503 230 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение к решению Карасайского районного маслихата от "22" мая 2022 года № 3-3

1 016 696
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 016 696
2
Әлеуметтiк көмек
2 744 366
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
2 744 366
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 135 435
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
76 504
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
163
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
230 551
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 910
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
201 812
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедекігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
994 192
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
91 799
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190 497
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
160 297
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
60 820
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 552
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
66 800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 125
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
30 200
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
200
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
9 625 693
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 386 377
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
5 555 586
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

1 016 696
005
Государственная адресная социальная помощь
1 016 696
2
Социальная помощь
2 744 366
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 744 366
002
Программа занятости
1 135 435
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
76 504
006
Оказание жилищной помощи
163
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
230 551
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 910
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
201 812
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными стредствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
994 192
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
91 799
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190 497
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 297
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 552
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
66 800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
23 125
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 200
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000
097
Оплата услуг проверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 625 693
1
Жилищное хозяйство
7 386 377
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 555 586
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда