Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-3 "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 12-4 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай аудандық мәслихатының "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 32-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 864 263 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 501 793 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 362 470 мың теңге;
2) шығындар 1 890 267 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 26 004 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 26 004 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 26 004 мың теңге.";
"2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 251 806 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 175 160 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 76 646 мың теңге;
2) шығындар 254 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 703 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 703 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 703 мың теңге.";
"3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 32-3 "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2023-2025 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2023 года № 12-4
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасайского районного маслихата "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2023-2025 годы" от 30 декабря 2022 года № 32-3 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 1 864 263 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 501 793 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 362 470 тысяч тенге;
2) затраты 1 890 267 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 26 004 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 26 004 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 26 004 тысячи тенге.";
"2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 251 806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 175 160 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 76 646 тысяч тенге;
2) затраты 254 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 703 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 703 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 703 тысячи тенге.";
"3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 17 561 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 17 561 мың теңге.";
"6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 164 755 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 79 426 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 85 329 мың теңге;
2) шығындар 168 298 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 543 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 543 мың теңге.";
"8. Қарасай ауданы Ұмтыл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 304 536 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 242 610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 61 926 мың теңге;
2) шығындар 318 336 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 13 800 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 13 800 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 800 мың теңге.";
"11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 287 485 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 117 961 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 17 561 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 17 561 тысяча тенге.";
"6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 164 755 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 79 426 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 85 329 тысяч тенге;
2) затраты 168 298 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 543 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 543 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 543 тысячи тенге.";
"8. Утвердить бюджет Умтылского сельского округа Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 304 536 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 242 610 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступление от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 61 926 тысяч тенге;
2) затраты 318 336 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 13 800 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 13 800 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 800 тысяч тенге.";
"11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 287 485 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 117 961 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 673 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 22, 31-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 12-4 шешіміне 1-қосымша

используемые остатки бюджетных средств 5 673 тысячи тенге.";
2. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 22, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11 к настоящему решению соответственно.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 12-4