Райымбек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 43-198 "Райымбек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 қарашадағы № 13-72 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 43-198 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176 982 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 675 575 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 423 697 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 343 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 351 400 мың теңге;
трансферттер түсімдері 4 882 512 мың теңге;
2) шығындар 6 941 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 47 092 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 82 283 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 325 288 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 325 288 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 43-198 "О бюджете Райымбекского района на 2023-2025 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 14 ноября 2023 года № 13-72
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 43-198 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176 982) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 675 575 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 423 697 тысяч тенге;
неналоговые поступления 5 343 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 351 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 882 512 тысячи тенге;
2) затраты 6 941 148 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 47 092 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 82 283 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 325 288 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 325 288 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімдері 129 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу 69 660 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 265 573 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

поступление займов 129 375 тысяч тенге;
погашение займов 69 660 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 265 573 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 қарашадағы № 13-72 шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" № 43-198 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению Райымбекского районного маслихата от 14 ноября 2023 года № 13-72
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 43-198 "О бюджете Райымбекского района на 2023-2025 годы"
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

31 144
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 079
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 356
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 898
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
89 910
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
83 062
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 760
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51 929
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 929
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 538
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 970
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 421
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 390 114
1
Тұрғын үй шаруашылығы
923 744
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
923 744
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
254 787
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
476 957
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
192 000
2
Коммуналдық шаруашылық
1 391 663
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 391 663
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 391 663
3
Елді-мекендерді көркейту
74 707
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
74 707
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
8 547
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру

31 144
006
Оказание жилищной помощи
2 079
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 356
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 898
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 910
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
83 062
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 760
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 929
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 929
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 538
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 970
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
6 421
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 390 114
1
Жилищное хозяйство
923 744
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
923 744
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
254 787
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
476 957
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
192 000
2
Коммунальное хозяйство
1 391 663
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 391 663
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 391 663
3
Благоустройство населенных пунктов
74 707
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
74 707
015
Освещение улиц в населенных пунктах
8 547
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

24 367
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 860
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 860
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
105 379
6
Жер қатынастары
35 213
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 213
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 483
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
14 330
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 400
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
70 166
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58 166
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58 166
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 000
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
12 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 178
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 178
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
26 178
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 178
12
Көлiк және коммуникация
574 063
1
Автомобиль көлiгi
574 063
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
574 063
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
255 186
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
318 877
13
Басқалар
96 870
9
Басқалар
96 870
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 170
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5 170
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
91 700
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

24 367
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного
8 860
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
8 860
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
105 379
6
Земельные отношения
35 213
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 213
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 483
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
14 330
007
Капитальные расходы государственного органа
1 400
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
70 166
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58 166
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58 166
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 000
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 178
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 178
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26 178
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
26 178
12
Транспорт и коммуникации
574 063
1
Автомобильный транспорт
574 063
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
574 063
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
255 186
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
318 877
13
Прочие
96 870
9
Прочие
96 870
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 170
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 170
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
91 700
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"