Райымбек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 43-198 "Райымбек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-83 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 43-198 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176 982 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 443 354 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 200 297 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 343 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 400 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5 237 314 мың теңге;
2) шығындар 6 708 927 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 47 092 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 129 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 82 283 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 312 665 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 312 665 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 43-198 "О бюджете Райымбекского района на 2023-2025 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2023 года № 15-83
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2023-2025 годы" от 28 декабря 2022 года № 43-198 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176 982) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 443 354 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 200 297 тысяч тенге;
неналоговые поступления 5 343 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 237 314 тысяч тенге;
2) затраты 6 708 927 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 47 092 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 129 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 82 283 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 312 665 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 312 665 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімдері 129 375 мың теңге;
қарыздарды өтеу 82 283 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 265 573 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

поступление займов 129 375 тысяч тенге;
погашение займов 82 283 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 265 573 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 15-83 шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" № 43-198 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению Райымбекского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 15-83
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 28 декабря 2022 года № 43-198 "О бюджете Райымбекского района на 2023-2025 годы"
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

31 127
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 268
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15 833
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 954
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
89 910
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
75 838
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 760
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 667
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 667
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 538
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
501
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 628
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 309 752
1
Тұрғын үй шаруашылығы
943 744
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
943 744
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
274 787
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
476 957
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
192 000
2
Коммуналдық шаруашылық
1 295 773
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 295 773
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 295 773
3
Елді-мекендерді көркейту
70 235
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
70 235
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
8 218
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру

31 127
006
Оказание жилищной помощи
1 268
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15 833
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 954
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 910
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
75 838
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 760
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 667
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 667
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 538
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
501
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
5 628
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 309 752
1
Жилищное хозяйство
943 744
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
943 744
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
274 787
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
476 957
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
192 000
2
Коммунальное хозяйство
1 295 773
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 295 773
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 295 773
3
Благоустройство населенных пунктов
70 235
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
70 235
015
Освещение улиц в населенных пунктах
8 218
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов