Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 076 729 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 554 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 136 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3 522 506 мың теңге;
2) шығындар 5 563 598 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 320 969 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 415 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 94 381 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 807 838 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 807 838 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 690 920 мың теңге;
қарыздарды өтеу 94 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 211 299 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 22.10.2024 № 32-174 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 371 876 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 36 550 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 40 742 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 30 476 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 35 006 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 22 188 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 37 235 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 32 262 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 35 295 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 31 541 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 33 119 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 37 462 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О районном бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2023 года № 16-90.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 076 729 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 554 087 тысяч тенге;
неналоговые поступления 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 522 506 тысяч тенге;
2) затраты 5 563 598 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 320 969 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 415 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 94 381 тысячa тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 807 838 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 807 838 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 690 920 тысяч тенге;
погашение займов 94 381 тысячa тенге;
используемые остатки бюджетных средств 211 299 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 22.10.2024 № 32-174 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 371 876 тысяч тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 36 550 тысяч тенге;
Кайнарскому сельскому округу 40 742 тысячи тенге;
Какпакскому сельскому округу 30 476 тысяч тенге;
Карасазскому сельскому округу 35 006 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 22 188 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 37 235 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 32 262 тысячи тенге;
Текесскому сельскому округу 35 295 тысяч тенге;
Узак батырскому сельскому округу 31 541 тысяча тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 33 119 тысяч тенге;
Тегистикскому сельскому округу 37 462 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.

4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 29 471 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2024 год в сумме 29 471 тысяча тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 22.10.2024 № 32-174 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-90
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 22.10.2024 № 32-174 (вводится в действие с 01.01.2024).
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

59 157
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
49 739
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 882
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
41 857
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
8 300
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 300
02
Қорғаныс
412 212
1
Әскери мұқтаждар
19 769
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
19 769
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 769
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
392 443
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
392 443
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
354 120
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
38 323
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
710
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
710
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
710
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
710
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
417 062
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
118 126
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 126
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
118 126
2
Әлеуметтік көмек
230 852
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 852
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 490
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 184
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 795
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 190
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
89 179
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

59 157
015
Капитальные расходы государственного органа
3 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
49 739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
7 882
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
41 857
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
8 300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
8 300
02
Оборона
412 212
1
Военные нужды
19 769
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 769
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 769
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
392 443
122
Аппарат акима района (города областного значения)
392 443
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного (города областного значения) масштаба
354 120
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
38 323
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
710
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
710
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
710
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
710
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
417 062
1
Социальное обеспечение
118 126
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 126
005
Государственная адресная социальная помощь
118 126
2
Социальная помощь
230 852
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 852
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 490
006
Оказание жилищной помощи
2 184
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 795
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
3 190
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 179
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

14 847
038
Субвенциялар
371 876
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
320 969
Бюджеттік кредиттер
415 350
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
415 350
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
415 350

14 847
038
Субвенции
371 876
054
Возврат неиспользованных (неиспользованных) сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
320 969
Бюджетные кредиты
415 350
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
415 350
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
415 350