Райымбек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4 942 325 мың теңге, оның ішінде:
Салықтық түсімдер 1 811 927 мың теңге;
Салықтық емес түсімдер 97 мың теңге;
Трансферт тер түсімдері 3 130 301 мың теңге;
2) шығындар 5 153 624 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 298 817 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер 393 198 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу 94 381 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
Қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 510 116 мың теңге;
6) бюджет тапшылығынқаржыландыру (профицитін пайдалану) 510 116 мың теңге, оның ішінде:
Қарыздар түсімдері 393 198 мың теңге;
Қарыздарды өтеу 94 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 211 299 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 17.04.2024 № 21-115 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 371 876 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 36 550 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 40 742 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 30 476 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 35 006 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 22 188 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 37 235 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 32 262 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 35 295 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 31 541 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 33 119 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 37 462 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О районном бюджете Райымбекского района на 2024-2026 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2023 года № 16-90.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 4 942 325 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 811 927 тысяч тенге;
неналоговые поступления 97тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 130 301 тысячa тенге;
2) затраты 5 153 624тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 298 817 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 393 198 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 94 381 тысячa тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 510 116 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 510 116 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 393 198 тысяч тенге;
погашение займов 94 381 тысячa тенге;
используемые остатки бюджетных средств 211 299тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 17.04.2024 № 21-115 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 371 876 тысяч тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 36 550 тысяч тенге;
Кайнарскому сельскому округу 40 742 тысячи тенге;
Какпакскому сельскому округу 30 476 тысяч тенге;
Карасазскому сельскому округу 35 006 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 22 188 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 37 235 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 32 262 тысячи тенге;
Текесскому сельскому округу 35 295 тысяч тенге;
Узак батырскому сельскому округу 31 541 тысяча тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 33 119 тысяч тенге;
Тегистикскому сельскому округу 37 462 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.

4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 29 471 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2024 год в сумме 29 471 тысяча тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-90 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 17.04.2024 № 21-115 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-90
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 17.04.2024 № 21-115 (вводится в действие с 01.01.2024).
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
799
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
799
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
439 071
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
166 324
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
166 324
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
166 324
2
Әлеуметтік көмек
198 146
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
198 146
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 360
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 079
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 916
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 898
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
80 910
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57 983
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 601
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 601
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 183
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 830
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 588
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 729 495
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 294 769
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 280 000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
799
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
799
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
439 071
1
Социальное обеспечение
166 324
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
166 324
005
Государственная адресная социальная помощь
166 324
2
Социальная помощь
198 146
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
198 146
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 360
006
Оказание жилищной помощи
2 079
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 916
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 898
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
80 910
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
57 983
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 601
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 601
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 183
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 830
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
12 588
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 729 495
1
Жилищное хозяйство
1 294 769
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 280 000
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

248 160
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
73 875
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 875
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
124 744
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 744
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
89 000
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
49 541
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 541
02
Қорғаныс
60 246
1
Әскери мұқтаждар
21 796
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
21 796
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 796
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
38 450
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
38 450
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
38 450
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
800
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
800
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
800
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
800
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
440 100
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
166 324
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
166 324
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
166 324
2
Әлеуметтік көмек
198 146
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
198 146
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 360
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 079
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

248 160
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
73 875
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
53 875
015
Капитальные расходы государственного органа
20 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
124 744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
35 744
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
89 000
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
49 541
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
49 541
02
Оборона
60 246
1
Военные нужды
21 796
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 796
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 796
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
38 450
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 450
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
38 450
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
800
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
800
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
440 100
1
Социальное обеспечение
166 324
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
166 324
005
Государственная адресная социальная помощь
166 324
2
Социальная помощь
198 146
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
198 146
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 360
006
Оказание жилищной помощи
2 079
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов