Талғар қаласының құрамдас бөліктерін қайта атау туралы
Алматы облысы Талғар ауданы мәслихатының 2023 жылғы 13 шілдедегі № 6-25 бірлескен шешімі және Алматы облысы Талғар ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 23 шілдедегі № 07-284 қаулысы
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 5-1) тармақшасына сәйкес, Талғар қаласы халқының пікірін ескере отырып және Алматы облысының ономастикалық комиссиясының 2018 жылғы 26 қыркүйектегі қорытындысы негізінде, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШТІ және Талғар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талғар қаласының келесі құрамдас бөліктері қайта аталсын:
"Орджоникидзе" көшесі – "Бейбарыс сұлтан" көшесіне, "Пугачев" көшесі – "Қайрат Рысқұлбеков" көшесіне, "Декабристов" көшесі – "Жүсіп Баласағұн" көшесіне, "Егоров" көшесі – "Қожа Ахмет Яссауи" көшесіне, "Красин" көшесі – "Ахмет Жұбанов" көшесіне, "Комаров" көшесі – "Фариза Оңғарсынова" көшесіне, "Кузнецова" көшесі – "Қазтуған Жырау" көшесіне, "Лахути" көшесі – "Жәнібек хан" көшесіне, "Папанин" көшесі – "Мұхаммед Хайдар Дулати" көшесіне, "Пархоменко" көшесі – "Хақназар хан" көшесіне, "Первунин" көшесі – "Ақтамберді жырау" көшесіне, "Пирогов" көшесі – "Әбілқайыр хан" көшесіне, "Попович" көшесі – "Дулат Бабатайұлы" көшесіне, "Стрельников" көшесі – "Сырым батыр" көшесіне, "Скворцов" көшесі – "Жақып Ақбаев" көшесіне, "Столетов" көшесі – "Дәулеткерей" көшесіне, "Светлов" көшесі – "Жаяу Мұса" көшесіне, "Щусев" көшесі – "Мәшһүр Жүсіп" көшесіне, "Черняховская" көшесі – "Дәнеш Рақышев" көшесіне, "Шевцов" көшесі – "Александр Затаевич" көшесіне, "Р.Люксембург" көшесі – "Дина Нұрпейісова" көшесіне, "Щорс" көшесі – "Талғат Бигелдинов" көшесіне, "Громовой" көшесі – "Нәзір Төреқұлов" көшесіне, "Невский" көшесі – "Сағадат Нұрмағамбетов" көшесіне, "Васнецов" көшесі – "Жанқожа батыр" көшесіне, "Азизбекова" көшесі – "Өзбекәлі Жәнібеков" көшесіне, "Челюскин" көшесі – "Ермұхан Бекмаханұлы" көшесіне, "Суриков" көшесі – "Жұмабек Тәшенов" көшесіне, "Нариманов" көшесі – "Халифа Алтай" көшесіне, "Алатауская" көшесі – "Мағжан Жұмабаев" көшесіне, "Алтайская" көшесі – "Тұманбай Молдағалиев" көшесіне, "Кошевого" көшесі – "Бердібек Соқпақбаев" көшесіне, "Шишкин" көшесі – "Естай ақын" көшесіне, "Бестужев" көшесі – "Қасым Қайсенов" көшесіне, "Брянского" бұрылысы – "Әлімхан Ермеков" бұрылысына, "Ашхабатский" бұрылысы – "Мұрын жарау" бұрылысына, "Спутник" бұрылысы – "Кейкі батыр" бұрылысына, "Курганный" бұрылысы – "Қадырғали Жалайыри" бұрылысына, "Армянский" бұрылысы – "Майқы би" бұрылысына, "Киргизский" бұрылысы – "Жалаңтөс батыр" бұрылысына, "Донской" бұрылысы – "Қорқыт ата" бұрылысына, "Бахинский" бұрылысы – "Жұмат Шанин" бұрылысына, "Пионерский" бұрылысы – "Асқар Сүлейменов" бұрылысына, "Горный" бұрылысы – "Халел Досмұхамедұлы" бұрылысына, "Цветочный" бұрылысы – "Кетбұға" бұрылысына, "Дружбы" бұрылысы – "Ағыбай батыр" бұрылысына.

О переименовании составных частей города Талгар
Совместные решение маслихата Талгарского района Алматинской области от 13 июля 2023 года № 6-25 и постановление акимата Талгарского района Алматинской области от 23 июля 2023 года № 07-284
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения города Талгар и на основании заключения ономастической комиссии Алматинской области от 26 сентября 2018 года, Талгарский районный маслихат РЕШИЛ и акимат Талгарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать следующие составные части города Талгар:
улицу "Орджоникидзе" – на улицу "Бейбарыс султана", улицу "Пугачева" – на улицу "Кайрата Рыскулбекова", улицу "Декабристов" – на улицу "Жусипа Баласагуна", улицу "Егоров" – на улицу "Кожа Ахмет Яссауи", улицу "Красина" – на улицу "Ахмета Жубанова", улицу "Комарова" – на улицу "Фаризы Онгарсыновой", улицу "Кузнецовой" – на улицу "Казтуган Жырау", улицу "Лахути" – на улицу "Жанибек хана", улицу "Папанина" – на улицу "Мухаммед Хайдар Дулати", улицу "Пархоменко" – на улицу "Хакназар хана", улицу "Первунин" – на улицу "Ахтамберды жырау", улицу "Пирогов" – на улицу "Абилькайыр хана", улицу "Попович" – на улицу "Дулата Бабатайулы", улицу "Стрельников" – на улицу "Сырым батыр", улицу "Скворцов" – на улицу "Жакып Акбаев", улицу "Столетова" – на улицу "Даулеткерея", улицу "Светлов" – на улицу "Жаяу Мусы", улицу "Щусева" – на улицу "Машхур Жусипа", улицу "Черняховская" – на улицу "Данеша Ракышева", улицу "Шевцова" – на улицу "Александра Затаевича", улицу "Р. Люксембурга" на улицу "Дины Нурпейисовой", улицу "Щорса" – на улицу "Талгата Бигельдинова", улицу "Громовой" – на улицу "Назеры Торекуловой", улицу "Невского" – на улицу "Сагадата Нурмагамбетова", улицу "Васнецова" – на улицу "Жанкожа батыра", улицу "Азизбекова" – на улицу "Озбекали Жанибекова", улицу "Челюскина" – на улицу "Ермухана Бекмаханулы", улицу "Сурикова" – на улицу "Жумабека Ташенова", улицу "Нариманова" – на улицу "Халифа Алтай", улицу "Алатауская" – на улицу "Магжана Жумабаева", улицу "Алтайская" – на улицу "Туманбая Молдагалиева", улицу "Кошевого" – на улицу "Бердибекова Сокпакбаева", улицу "Шишкина" – на улицу "Естай акына", улицу "Бестужева" – на улицу "Касыма Кайсенова", переулок "Брянского" – на переулок "Алимхана Ермекова", переулок "Ашхабадский" – на переулок "Мурын жырау", переулок "Спутник" – на переулок "Кейки батыра", переулок "Курганный" – на переулок "Кадыргали Жалайыри", переулок "Армянский" – на переулок "Майкы би", переулок "Киргизский" – на переулок "Жалантос батыра", переулок "Донской" – на переулок "Коркыт ата", переулок "Бахинский" – на переулок "Жумата Шанина", переулок "Пионерский" – на переулок "Аскара Сулейменова", переулок "Горнный" – на переулок "Халела Досмухамедулы", переулок "Цветочный" – на переулок "Кетбуга", переулок "Дружбы" – на переулок "Агыбай батыра".

2. Осы бірлескен Талғар аудандық мәслихатының шешімі мен Талғар ауданының әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау Талғар ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Талғар аудандық мәслихатының шешімі мен Талғар ауданының әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков
Талғар ауданының әкімі Т. Айдарбеков

2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Талгарского районного маслихата и постановление Талгарского районного акимата возложить на курирующего заместителя акима Талгарского района.
3. Настоящее совместное решение Талгарского районного маслихата и постановление Талгарского районного акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков
Аким Талгарского района Т. Айдарбеков