"Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қарашадағы № 12-54 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 18 444 938 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 888 831 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 505 510 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 322 832 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 727 765 мың теңге;
2) шығындар 18 252 330 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 4 430 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 41 225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 45 655 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 197 038 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 38-114 "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 13 ноября 2023 года № 12-54
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 38-114 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 18 444 938 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 888 831 тысяча тенге;
неналоговые поступления 505 510 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 322 832 тысячи тенге;
поступления трансфертов 7 727 765 тысяч тенге;
2) затраты 18 252 330 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4 430 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 41 225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 45 655 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета (-) 197 038 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 197 038 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 202 958 мың теңге;
қарыздарды өтеу 831 694 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 431 698 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 197 038 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 202 958 тысяч тенге;
погашение займов 831 694 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 431 698 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

697 436
1
Құқық қорғау қызметi
329 199
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
329 199
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
329 199
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
368 237
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
368 237
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
368 237
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 184 321
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 122 275
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 122 275
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 122 275
2
Әлеуметтiк көмек
2 907 970
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 907 970
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 141 547
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 840
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
269 046
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 751
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 011
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 196 873
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 402
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
154 076
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143 876
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 691
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 260
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
58 588
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

697 436
1
Правоохранительная деятельность
329 199
472
Отдел строительства района (города областного значения)
329 199
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
329 199
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
368 237
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
368 237
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
368 237
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 184 321
1
Социальное обеспечение
1 122 275
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 122 275
005
Государственная адресная социальная помощь
1 122 275
2
Социальная помощь
2 907 970
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 907 970
002
Программа занятости
1 141 547
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 840
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
269 046
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 751
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 011
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 196 873
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 402
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
154 076
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143 876
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 691
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 260
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия прогр.
58 588
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалида в Республике Казахстан