"Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 14-58 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 17 741 840 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 464 531 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 360 776 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 005 024 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 011 509 мың теңге;
2) шығындар 17 650 748 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 9 430 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 36 225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 45 655 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 38-114 "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 21 декабря 2023 года № 14-58
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 38-114 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 17 741 840 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 464 531 тысяча тенге;
неналоговые поступления 360 776 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 005 024 тысячи тенге;
поступления трансфертов 8 011 509 тысяч тенге;
2) затраты 17 650 748 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 9 430 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 36 225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 45 655 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 200 522 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 200 522 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 197 958 мың теңге;
қарыздарды өтеу 830 178 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 431 698 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 200 522 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 200 522 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 197 958 тысяч тенге;
погашение займов 830 178 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 431 698 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

24 052
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
676 462
1
Құқық қорғау қызметi
329 199
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
329 199
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
329 199
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
347 263
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
347 263
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
347 263
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 500 552
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 123 275
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 123 275
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 123 275
2
Әлеуметтiк көмек
2 231 918
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 231 918
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
648 283
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 840
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
254 046
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 011
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 074 515
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45 672
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 359
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142 959
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 691
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 603
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

24 052
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
676 462
1
Правоохранительная деятельность
329 199
472
Отдел строительства района (города областного значения)
329 199
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
329 199
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
347 263
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
347 263
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
347 263
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 500 552
1
Социальное обеспечение
1 123 275
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 123 275
005
Государственная адресная социальная помощь
1 123 275
2
Социальная помощь
2 231 918
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 231 918
002
Программа занятости
648 283
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 840
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
254 046
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 451
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 011
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 074 515
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 672
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 359
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 959
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 691
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 603
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ