Кеген ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 15-72 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандақ бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 201 804 мың теңге ;
салықтық түсімдер 1 956 770 мың теңге
салықтық емес түсімдер 89 232 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 16 907 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 138 873 мың теңге, оның ішінде:
2) шығындар 8 384 457 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 426 079 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 487 099 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 61 020 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 608 732 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 608 732 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 487 099 мың теңге;
қарыздарды өтеу 61 020 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 182 653 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 28.10.2024 № 26-116 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 314 489 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 8 553 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 23 929 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 24 692 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 31 628 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 32 314 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 29 442 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 27 883 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне 28 320 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне 27 971 мың теңге;
Саты ауылдық округіне 26 958 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 29 015 мың теңге;
Туйық ауылдық округіне 23 784 мың теңге;
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік органның ағымдағы шығыстарына;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
елді мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Кеген ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 36 465 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете Кегенского района на 2024-2026 годы
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 15-72.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 8 201 804 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 956 770 тыс. тенге;
неналоговые поступления 89 232 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала 16 907 тыс. тенге;
поступления трансфертов 6 138 873 тыс. тенге, в том числе:
2) затраты 8 384 457 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 426 079 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 487 099 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов 61 020 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 608 732 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 608 732 тыс. тенге, в том числе:
поступление займов 487 099 тыс. тенге;
погашение займов 61 020 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств 182 653 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 28.10.2024 № 26-116 (вводится в действие с 01.01.2024)
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 314 489 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 8 553 тысячи тенге;
Жаланашскому сельскому округу 23 929 тысяч тенге;
Жылысайскому сельскому округу 24 692 тысячи тенге;
Карабулакскому сельскому округу 31 628 тысяч тенге;
Каркаринскому сельскому округу 32 314 тысяч тенге;
Узынбулакскому сельскому округу 29 442 тысячи тенге;
Шырганакскому сельскому округу 27 883 тысячи тенге;
Тасашинскому сельскому округу 28 320 тысяч тенге;
Болексазскому сельскому округу 27 971 тысяча тенге;
Сатинскому сельскому округу 26 958 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 29 015 тысяч тенге.
Туйыкскому сельскому округу 23 784 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
текущие расходы государственных органов;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Нұғман
Кеген аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 15-72 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 28.10.2024 № 26-116 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі)
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

5. Утвердить резерв акимата Кегенского района на 2024 год в сумме 36 465 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Нұғман
Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 15-72
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 28.10.2024 № 26-116 (вводится в действие с 01.01.2024)
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы