Кеген ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 15-72 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандақ бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 056 653 мың теңге ;
салықтық түсімдер 2 005 130 мың теңге
салықтық емес түсімдер 42 882 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 17 707 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 990 934 мың теңге, оның ішінде:
2) шығындар 8 239 306 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 450 322 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 511 342 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 61 020 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 632 975 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 632 975 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 511 342 мың теңге;
қарыздарды өтеу 61 020 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 182 653 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 28-123 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 314 489 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 8 553 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 23 929 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 24 692 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 31 628 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 32 314 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 29 442 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 27 883 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне 28 320 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне 27 971 мың теңге;
Саты ауылдық округіне 26 958 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 29 015 мың теңге;
Туйық ауылдық округіне 23 784 мың теңге;
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік органның ағымдағы шығыстарына;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
елді мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Кеген ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 36 465 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете Кегенского района на 2024-2026 годы
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 15-72.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 8 056 653 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 005 130 тыс. тенге;
неналоговые поступления 42 882 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала 17 707 тыс. тенге;
поступления трансфертов 5 990 934 тыс. тенге, в том числе:
2) затраты 8 239 306 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 450 322 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 511 342 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов 61 020 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 632 975 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 632 975 тыс. тенге, в том числе:
поступление займов 511 342 тыс. тенге;
погашение займов 61 020 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств 182 653 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 13.12.2024 № 28-123 (вводится в действие с 01.01.2024)
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 314 489 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 8 553 тысячи тенге;
Жаланашскому сельскому округу 23 929 тысяч тенге;
Жылысайскому сельскому округу 24 692 тысячи тенге;
Карабулакскому сельскому округу 31 628 тысяч тенге;
Каркаринскому сельскому округу 32 314 тысяч тенге;
Узынбулакскому сельскому округу 29 442 тысячи тенге;
Шырганакскому сельскому округу 27 883 тысячи тенге;
Тасашинскому сельскому округу 28 320 тысяч тенге;
Болексазскому сельскому округу 27 971 тысяча тенге;
Сатинскому сельскому округу 26 958 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 29 015 тысяч тенге.
Туйыкскому сельскому округу 23 784 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
текущие расходы государственных органов;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

5. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Нұғман
Кеген аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 15-72 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 28-123 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі)
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

5. Утвердить резерв акимата Кегенского района на 2024 год в сумме 36 465 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А. Нұғман
Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 15-72
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 13.12.2024 № 28-123 (вводится в действие с 01.01.2024)
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

51 177
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
869 918
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 306
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66 944
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
655 668
02
Қорғаныс
32 394
1
Әскери мұқтаждар
18 233
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
18 233
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 233
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
14 161
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
14 161
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 161
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 876
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
16 876
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 876
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 876
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
386 041
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
106 691
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 691
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
106 691
2
Әлеуметтік көмек
218 263
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218 263
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 656
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 713
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15 653
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 127
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
85 018
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

51 177
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
869 918
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
147 306
013
Капитальные расходы государственного органа
66 944
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
655 668
02
Оборона
32 394
1
Военные нужды
18 233
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 233
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 233
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 161
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 161
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 161
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 876
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
16 876
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 876
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16 876
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
386 041
1
Социальное обеспечение
106 691
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 691
005
Государственная адресная социальная помощь
106 691
2
Социальная помощь
218 263
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218 263
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 656
006
Оказание жилищной помощи
1 713
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15 653
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 127
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85 018
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида