Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 3 мамырдағы № 461 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
1 "Салықтық түсімдер" санатында:
05 "Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар" сыныбында:
3 "Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер" кіші сыныбында:
30 "Жер қойнауын пайдаланушылардың басқа түсімдері" ерекшелігі алып тастылсын;
06 "Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға салынатын салықтар" сыныбында:
1 "Кеден төлемдерi" кіші сыныбында:
12 "Төлеу бойынша міндеттеме Кеден одағында әкелу кедендік баждарын (баламалы қолданылатын өзге де баждарды, салықтар мен алымдарды) есепке жатқызу мен бөлудің тәртібін белгілеу және қолдану туралы келісім күшіне енгенге дейін туындаған әкелу тауарларына кедендік баждар және (немесе) әкелінетін кедендік баждар" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"12 Кеден одағында кедендік әкелу баждарын (баламалы қолданысы бар өзге де баждарды, салықтар мен алымдарды) есепке жатқызу және бөлу тәртібін белгілеу және қолдану туралы келісім күшіне енгенге дейін төлеу жөніндегі міндеті туындаған әкелінетін тауарларға және (немесе) әкелінетін кедендік баждарға арналған кедендік баждар, сондай-ақ жер қойнауын пайдалану саласындағы келісімшарттар шеңберінде, оның ішінде Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 1 шілдеге дейін жасасқан, кедендік әкелу баждарын босату және (немесе) өтеу көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер бойынша әкелінетін тауарларға кедендік баждар";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
029 "Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 2023 года № 461. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 05 "Внутренние налоги на товары, работы и услуги":
в подклассе 3 "Поступления за использование природных и других ресурсов":
специфику 30 "Прочие поступления от недропользователей" исключить;
в классе 06 "Hалоги на международную торговлю и внешние операции":
в подклассе 1 "Таможенные платежи":
наименование специфики 12 "Таможенные пошлины на ввозимые товары и (или) ввозные таможенные пошлины, обязанность по уплате которых возникла до вступления в силу Соглашения об установлении и применении в таможенном союзе порядка зачисления и распределения ввозных таможенных пошлин (иных пошлин, налогов и сборов, имеющих эквивалентное действие)" изложить в следующей редакции:
"12 Таможенные пошлины на ввозимые товары и (или) ввозные таможенные пошлины, обязанность по уплате которых возникла до вступления в силу Соглашения об установлении и применении в таможенном союзе порядка зачисления и распределения ввозных таможенных пошлин (иных пошлин, налогов и сборов, имеющих эквивалентное действие), а также таможенные пошлины на товары ввозимые в рамках контрактов в сфере недропользования, в том числе по соглашениям о разделе продукции, заключенных Республикой Казахстан до 1 июля 2010 года, которыми предусмотрено освобождение и (или) возмещение ввозных таможенных пошлин";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
по бюджетной программе 029 "Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":

052 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 089 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"089 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
491 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
083 "Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
752 "Облыстың қоғамдық даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 089 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"089 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 003 бюджеттік бағдарламасымен 766 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"766 Облыстың мәдениет және туризм басқармасы
003 Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"004 Мемлекет қайраткерлерін мәңгі есте сақтау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

по бюджетной программе 052 "Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 089 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"089 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 491 "Отдел жилищных отношений района (города областного значения)":
по бюджетной программе 083 "Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов":
дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 752 "Управление общественного развития области":
дополнить бюджетной программой 089 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"089 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
дополнить администратором бюджетных программ 766 с бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"766 Управление культуры и туризма области
003 Поддержка культурно-досуговой работы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 004 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"004 Увековечение памяти деятелей государства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005, 006 және 007 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"005 Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
006 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
007 Театр және музыка өнерін қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 020 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"020 Мәдениет саласындағы жергілікті маңызы бар әлеуметтік маңызды іс-шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 008 бюджеттік бағдарламасымен 766 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"766 Облыстың мәдениет және туризм басқармасы
008 Облыстық кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 009 бюджеттік бағдарламасымен 766 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"766 Облыстың мәдениет және туризм басқармасы
009 Туристік қызметті реттеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 071, 072 және 074 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"071 Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
072 Туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргiзушiнiң орнын қоспағанда, сегiзден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
074 Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетными программами 005, 006 и 007 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"005 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
006 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
007 Поддержка театрального и музыкального искусства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 020 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"020 Реализация социально-значимых мероприятий местного значения в сфере культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 766 с бюджетной программой 008 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 055 следующего содержания:
"766 Управление культуры и туризма области
008 Обеспечение функционирования областных библиотек
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
дополнить администратором бюджетных программ 766 с бюджетной программой 009 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"766 Управление культуры и туризма области
009 Регулирование туристической деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 071, 072 и 074 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"071 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
072 Возмещение части затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
074 Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":

мынадай мазмұндағы 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасымен 766 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"766 Облыстың мәдениет және туризм басқармасы
001 Жергiлiктi деңгейде мәдениет және туризм саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 002 және 011 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
011 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 032 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 102, 103, 106, 107, 108 және 109 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу";
мынадай мазмұндағы 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 113 және 114 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"113 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
114 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 766 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"766 Управление культуры и туризма области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и туризма
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 002 и 011 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
011 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 032 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 100, 102, 103, 106, 107, 108 и 109 следующего содержания:
"100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
дополнить бюджетными программами 113 и 114 с бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
114 Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
149 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
149 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":

011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 089 "Қайта өңдеу кәсіпорындарының ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеу өнімдерін өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау" және 090 "Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау" бюджеттік бағдарламалары алынып тасталсын;
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
020 "Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
326 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы", 334 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" және 349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 090 "Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 089 "Қайта өңдеу кәсіпорындарының ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеу өнімдерін өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау" және 090 "Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау" бюджеттік бағдарламалары алынып тасталсын;
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:
254 "Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
022 "Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:

бюджетные программы 089 "Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" и 090 "Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
по бюджетной программе 020 "Развитие объектов сельского хозяйства":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администраторам бюджетных программ 326 "Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы", 334 "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы" и 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 090 "Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
по администратору бюджетных программ 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
бюджетные программы 089 "Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" и 090 "Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
по администратору бюджетных программ 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области":
по бюджетной программе 022 "Развитие объектов охраны окружающей среды":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 065 және 096 бюджеттік бағдарламаларымен 766 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"766 Облыстың мәдениет және туризм басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

дополнить администратором бюджетных программ 766 с бюджетными программами 065 и 096 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"766 Управление культуры и туризма области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета".
2. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра-
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев