Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 8 қыркүйектегі № 951 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан және Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1 Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
13 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"13 Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
1 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" кіші сыныбында:
08 "Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан және Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"08 Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер";
2 "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсетін басқа да салықтық емес түсiмдер" кіші сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2 Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін басқа да салықтық емес түсiмдер";

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 8 сентября 2023 года № 951. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
наименование подкласса 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим и Фонд поддержки инфраструктуры образования" изложить в следующей редакции:
"1 Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд";
наименование специфики 13 "Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим" изложить в следующей редакции:
"13 Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, в Фонд поддержки инфраструктуры образования и в Специальный государственный фонд";
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
в подклассе 1 "Прочие неналоговые поступления":
наименование специфики 08 "Другие неналоговые поступления в республиканский бюджет, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим и Фонд поддержки инфраструктуры образования" изложить в следующей редакции:
"08 Другие неналоговые поступления в республиканский бюджет, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд";
наименование подкласса 2 "Прочие неналоговые поступления в Фонд поддержки инфраструктуры образования" изложить в следующей редакции:
"2 Прочие неналоговые поступления в Фонд поддержки инфраструктуры образования и в Специальный государственный фонд";

мынадай мазмұндағы 06 және 07 ерекшеліктермен толықтырылсын:
"06 Ақша, оның ішінде "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Арнаулы мемлекеттік қорға қайтарылған мүлікті өткізуден түсетін ақша
07 Қазақстан Республикасының заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы заңнамасына сәйкес басқарушы компанияның меншігіне не оның активтерді басқару жөніндегі қызметі нәтижесінде Арнаулы мемлекеттік қорға түскен өзге мүлікті өткізуден түсетін ақша";
7 "Қарыздар түсімі" санатында:
02 "Мемлекеттік сыртқы қарыздар" сыныбында:
1 "Қарыз алу келісім-шарттары" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 04 ерекшелікпен толықтырылсын:
"04 Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы "жасыл" жобаларды қаржыландыру үшін алатын халықаралық қаржы орталығынан ұлттық валютадағы кредиттер";
2 "Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 03 ерекшелікпен толықтырылсын:
"03 Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы "жасыл" жобаларды қаржыландыру үшін "Астана" халықаралық қаржы орталығының алаңында айналыс үшін ұлттық валютада шығарған өзге де мемлекеттік бағалы қағаздар";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 және 004 бюджеттік бағдарламалары бар 515 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"515 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
003 Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
004 Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс";
мынадай мазмұндағы 003 және 004 бюджеттік бағдарламалары бар 516 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"516 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы және аумақтық қорғаныс басқармасы
003 Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
004 Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс";
мынадай мазмұндағы 003 және 004 бюджеттік бағдарламалары бар 767 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"767 Облыстың жұмылдыру даярлығы, аумақтық қорғаныс және азаматтық қорғау басқармасы
003 Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
004 Аумақтық қорғанысты даярлау және облыс ауқымдағы аумақтық қорғаныс";
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:

дополнить спецификами 06 и 07 следующего содержания:
"06 Деньги, в том числе от реализации имущества, возвращенного в соответствии с Законом Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" в Специальный государственный фонд
07 Деньги от реализации иного имущества, поступившего в собственность управляющей компании либо в результате ее деятельности по управлению активами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о возврате государству незаконно приобретенных активов в Специальный государственный фонд";
в категории 7 "Поступления займов":
в классе 02 "Внешние государственные займы":
в подклассе 1 "Договоры займа":
дополнить спецификой 04 следующего содержания:
"04 Кредиты от международных финансовых организаций в национальной валюте местным исполнительным органом города республиканского значения с особым статусом для финансирования "зеленых" проектов";
в подклассе 2 "Государственные эмиссионные ценные бумаги":
дополнить спецификой 03 следующего содержания:
"03 Прочие государственные ценные бумаги в национальной валюте для обращения на площадке Международного финансового центра "Астана" выпущенные местным исполнительным органом города республиканского значения с особым статусом для финансирования "зеленых" проектов";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
дополнить администратором бюджетных программ 515 с бюджетными программами 003 и 004 следующего содержания:
"515 Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
003 Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
004 Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы";
дополнить администратором бюджетных программ 516 с бюджетными программами 003 и 004 следующего содержания:
"516 Управление мобилизационной подготовки и территориальной обороны города республиканского значения, столицы
003 Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
004 Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы";
дополнить администратором бюджетных программ 767 с бюджетными программами 003 и 004 следующего содержания:
"767 Управление по мобилизационной подготовке, территориальной обороне и гражданской защите области
003 Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
004 Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба";
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":

мынадай мазмұндағы 001, 005, 006, 011, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламалары бар 515 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"515 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
001 Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
005 Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
006 Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
011 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";

дополнить администратором бюджетных программ 515 с бюджетными программами 001, 005, 006, 011, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"515 Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
005 Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
006 Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
011 Капитальные расходы государственного органа
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 001, 005, 006, 011, 100, 102, 103, 106, 107, 108 және 109 бюджеттік бағдарламалары бар 767 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"767 Облыстың жұмылдыру даярлығы, аумақтық қорғаныс және азаматтық қорғау басқармасы
001 Жергілікті деңгейде жұмылдыру даярлығы, аумақтық қорғаныс және азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
005 Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
006 Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
011 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу";
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 113 және 114 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"113 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
114 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
149 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 767 с бюджетными программами 001, 005, 006, 011, 100, 102, 103, 106, 107, 108 и 109 следующего содержания:
"767 Управление по мобилизационной подготовке, территориальной обороне и гражданской защите области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной обороны и гражданской защиты
005 Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
006 Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
011 Капитальные расходы государственного органа
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
дополнить бюджетными программами 113 и 114 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
114 Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
149 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":

мынадай мазмұндағы 005, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006 және 007 бюджеттік бағдарламаларымен 768 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"768 Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
006 Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
007 Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", 333 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" және 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 066 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"066 Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 050 бюджеттік бағдарламасымен 123 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"123 Қаладағы аудан әкімінің аппараты
050 Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" және 762 "Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 056 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"056 Халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және қызмет көрсетуге табиғи монополиялар субъектілерінің шығындарын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 768 с бюджетными программами 006 и 007 с бюджетными подпрограммами 005, 015 и 032 следующего содержания:
"768 Управление физической культуры, спорта и туризма области
006 Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
005 За счет внутренних займов
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
007 Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
005 За счет внутренних займов
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администраторам бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области", 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы" и 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 066 следующего содержания:
"066 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 123 с бюджетной программой 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"123 Аппарат акима района в городе
050 Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администраторам бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области" и 762 "Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 056 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"056 Субсидирование затрат субъектов естественных монополий на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005, 007 және 008 бюджеттік бағдарламаларымен 740 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"740 Облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы
005 Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
007 Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
008 Театр және музыка өнерін қолдау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 020 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"020 Мәдениет саласындағы жергілікті маңызы бар әлеуметтік маңызды іс-шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 және 002 бюджеттік бағдарламаларымен 768 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"768 Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
001 Жергілікті деңгейде дене шынықтыру, спорт және туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
002 Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 003 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"003 Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 740 с бюджетными программами 005, 007 и 008 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"740 Управление культуры и развития языков области
005 Поддержка культурно-досуговой работы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
007 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
008 Поддержка театрального и музыкального искусства
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 020 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"020 Реализация социально-значимых мероприятий местного значения в сфере культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
дополнить администратором бюджетных программ 768 с бюджетными программами 001 и 002 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"768 Управление физической культуры, спорта и туризма области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
002 Проведение спортивных соревнований на областном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"003 Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 002 бюджеттік бағдарламасымен 740 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"740 Облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы
002 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010, 071, 072 және 074 бюджеттік бағдарламаларымен 768 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"768 Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
010 Туристік қызметті реттеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
071 Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
072 Туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргiзушiнiң орнын қоспағанда, сегiзден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
074 Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасымен 740 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"740 Облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы
001 Жергiлiктi деңгейде мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 003 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 740 с бюджетной программой 002 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"740 Управление культуры и развития языков области
002 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 009 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
009 Обеспечение функционирования областных библиотек
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
дополнить администратором бюджетных программ 768 с бюджетными программами 010, 071, 072 и 074 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"768 Управление физической культуры, спорта и туризма области
010 Регулирование туристской деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
071 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
072 Возмещение части затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
074 Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
дополнить администратором бюджетных программ 740 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"740 Управление культуры и развития языков области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и развития языков
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"003 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 011, 012, 013, 036, 039, 049 және 070 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
012 Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
013 Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
036 Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
039 Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
070 Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:
513 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 011 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 082, 083, 084, 085 және 086 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"082 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
083 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
084 Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
085 Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
086 Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 209 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"209 Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын жұмсау";
513 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту";

дополнить бюджетными программами 011, 012, 013, 036, 039, 049 и 070 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
012 Организация санитарного убоя больных животных
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
013 Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
036 Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
039 Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
070 Проведение противоэпизоотических мероприятий
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
по администратору бюджетных программ 513 "Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 011 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
дополнить бюджетными программами 082, 083, 084, 085 и 086 следующего содержания:
"082 Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
083 Идентификация безнадзорных и бродячих животных
084 Вакцинация и стерилизация бродячих животных
085 Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
086 Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 209 следующего содержания:
"209 Расходование средств Специального государственного фонда";
по администратору бюджетных программ 513 "Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";

мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 740 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"740 Облыстың мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 768 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"768 Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатта:
02 "Сыйақылар төлеу" сыныбында:
220 "Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар төлеу" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 222 ерекшелікпен толықтырылсын:
"222 Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдері";
2 "Күрделі шығындар" санатта:
04 "Негізгі капиталды сатып алу" сыныбында:
мынадай мазмұндағы 461 ерекшелігі бар 460 кіші сыныбымен толықтырылсын:
"460 Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын жұмсау
461 Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын жұмсау";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
220 "Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар төлеу" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
222
Ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдері
Қаражатты сыртқы нарықтарда қарыз алған капиталды пайдаланғаны үшін сыйақы төлемдері (ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды, халықаралық қаржы ұйымдарынан кредиттерді орналастыру нысанында).
";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
460
Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын жұмсау
461
Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын жұмсау
Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын жұмсау.
".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

дополнить администратором бюджетных программ 740 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"740 Управление культуры и развития языков области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 768 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"768 Управление физической культуры, спорта и туризма области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 02 "Выплата вознаграждений":
в подклассе 220 "Выплаты вознаграждений по внешним займам":
дополнить спецификой 222 следующего содержания:
"222 Выплаты вознаграждений по внешним займам местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом";
в категории 2 "Капитальные затраты":
в классе 04 "Приобретение основного капитала":
дополнить подклассом 460 со спецификой 461 следующего содержания:
"460 Расходование средств Специального государственного фонда
461 Расходование средств Специального государственного фонда";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 220 "Выплаты вознаграждений по внешним займам":
дополнить строкой следующего содержания:
"
222
Выплаты вознаграждений по внешним займам местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом
Выплаты вознаграждений за пользование средствами, заимствованными на внешних рынках капитала (в форме размещения государственных эмиссионных ценных бумаг, кредитов от международных финансовых организаций местных исполнительных органов города республиканского значения с особым статусом).
";
дополнить строками следующего содержания:
"
460
Расходование средств Специального государственного фонда
461
Расходование средств Специального государственного фонда
Расходование средств Специального государственного фонда
".
2. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;