"2023-2025 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 23/217-VII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 2/12-VIII шешiмi. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 23/217-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175831 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 583 465 182 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 282 534 769 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 728 283 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 772 486 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 280 429 644 мың теңге;
2) шығындар – 605 594 452 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3 979 490 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 4 705 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 725 510 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26 108 760 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 108 760 мың теңге.";

О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 14 декабря 2022 года № 23/217-VII "О бюджете города Шымкент на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 3 апреля 2023 года № 2/12-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года № 23/217-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175831) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 583 465 182 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 282 534 769 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 728 283 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 772 486 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 280 429 644 тысячи тенге;
2) затраты – 605 594 452 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 979 490 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 4 705 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 725 510 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 26 108 760 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 108 760 тысяч тенге.";

931 021
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
300
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 088 324
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 088 324
03
Мамандандырылған медициналық көмек
3 582 249
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 582 249
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 582 249
04
Емханалар
384 718
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
384 718
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
384 718
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 137 982
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
5 137 982
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 388
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
143 481
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
33 288
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
54 600
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 736 225
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
35 487 644
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 103 699
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
4 356 702
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 644 954
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 364 908
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

931 021
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
300
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 088 324
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 088 324
03
Специализированная медицинская помощь
3 582 249
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 582 249
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 582 249
04
Поликлиники
384 718
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
384 718
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
384 718
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 137 982
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
5 137 982
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
170 388
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
143 481
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
33 288
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
54 600
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 736 225
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
35 487 644
1
Социальное обеспечение
5 103 699
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
4 356 702
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 644 954
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 364 908
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 206 916
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
300 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
825 632
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
363 150
2
Су шаруашылығы
1 617 048
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
1 617 048
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 617 048
3
Орман шаруашылығы
197 417
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
197 417
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
197 417
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
29 000
005
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
29 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
621 821
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
621 821
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
151 898
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
88 708
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
375 238
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 977
6
Жер қатынастары
3 093 843
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
3 093 843
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 093 843
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 206 916
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
300 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
825 632
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
363 150
2
Водное хозяйство
1 617 048
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 617 048
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
1 617 048
3
Лесное хозяйство
197 417
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
197 417
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
197 417
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
29 000
005
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
29 000
5
Охрана окружающей среды
621 821
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
621 821
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
151 898
004
Мероприятия по охране окружающей среды
88 708
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
375 238
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 977
6
Земельные отношения
3 093 843
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
3 093 843
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 093 843
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
222 125
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 800 000
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
200 000
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
46 000
9
Басқалар
20 661 793
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
240 136
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
240 136
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
11 696 942
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
11 696 942
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 094 182
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 094 182
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
35 911
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
35 911
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 145 213
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 145 213
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 500 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
3 500 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
77 309
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
77 309
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
248 552
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
248 552
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы

Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
150 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
222 125
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 800 000
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
200 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
46 000
9
Прочие
20 661 793
123
Аппарат акима района в городе
240 136
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
240 136
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
11 696 942
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
11 696 942
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 094 182
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 094 182
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
35 911
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
35 911
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 145 213
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 145 213
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 500 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
3 500 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
77 309
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
77 309
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
248 552
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
248 552
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы

4 220 894
1
Ауыл шаруашылығы
3 538 777
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
3 538 777
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 061
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
006
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
600
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
454
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
184 613
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
50 962
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 892
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
130 720
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
6 848
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
608 639
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
287 538
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
825 632
3
Орман шаруашылығы
160 170
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
160 170
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
160 170
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы

4 220 894
1
Сельское хозяйство
3 538 777
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
3 538 777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
176 061
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
006
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
600
008
Организация санитарного убоя больных животных
454
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
184 613
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
50 962
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 892
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
130 720
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
6 848
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
608 639
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
287 538
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
825 632
3
Лесное хозяйство
160 170
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
160 170
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
160 170
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы

1 341 288
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 321 575
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
19 713
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
29 305 469
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
29 305 469
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
30 231
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
30 231
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
30 231
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 257 555
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
2 257 555
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
356 197
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
121 759
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
684 988
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
378 472
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
310 376
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 853
029
Әдістемелік жұмыс
258 607
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
144 303
05
Денсаулық сақтау
10 985 577
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 987 870
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 387 870
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
426 213
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
931 021
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
454
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
600 000
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
600 000
03
Мамандандырылған медициналық көмек
3 515 637
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 515 637
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

1 341 288
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
1 321 575
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
19 713
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
29 305 469
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
29 305 469
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
30 231
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
30 231
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
30 231
9
Прочие услуги в области образования
2 257 555
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
2 257 555
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
356 197
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
121 759
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
684 988
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
378 472
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
310 376
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 853
029
Методическая работа
258 607
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
144 303
05
Здравоохранение
10 985 577
2
Охрана здоровья населения
1 987 870
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 387 870
006
Услуги по охране материнства и детства
426 213
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
931 021
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
454
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
600 000
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
600 000
03
Специализированная медицинская помощь
3 515 637
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 515 637
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

150 588
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
417 223
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
164 820
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
164 820
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
164 820
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 820
12
Көлiк және коммуникация
47 183 378
1
Автомобиль көлiгi
22 575 794
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
22 575 794
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
18 046 808
010
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
4 000 000
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
528 986
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
24 607 584
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
24 607 584
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 610
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
175 304
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
24 281 670
13
Басқалар
13 072 615
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
232 781
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
232 781
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
232 781
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 299 849
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 103 849
020
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 103 849
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
2 196 000
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
150 000
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 800 000
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
200 000
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру

150 588
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
417 223
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
164 820
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
164 820
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
164 820
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
164 820
12
Транспорт и коммуникации
47 183 378
1
Автомобильный транспорт
22 575 794
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
22 575 794
007
Развитие транспортной инфраструктуры
18 046 808
010
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
4 000 000
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
528 986
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
24 607 584
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
24 607 584
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
150 610
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
175 304
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
24 281 670
13
Прочие
13 072 615
1
Регулирование экономической деятельности
232 781
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
232 781
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
232 781
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 299 849
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 103 849
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
3 103 849
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
2 196 000
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
150 000
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 800 000
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
200 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы