Шымкент қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 2 қарашадағы № 2482 бірлескен қаулысы және Шымкент қаласы мәслихатының 2023 жылғы 2 қарашадағы № 9/87-VIII шешiмi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 4) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласы халқының пікірін ескере отырып, Шымкент қаласының ономастика комиссиясының 2023 жылғы 6 маусымдағы және Республикалық ономастика комиссиясының 2023 жылғы 13 қазандағы қорытындыларының негізінде Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне мынадай атаулар берілсін:
Абай ауданы бойынша:
Шымсити шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге – Түркия;
Еңбекші ауданы бойынша:
аудан орталығындағы атауы жоқ саябаққа – "Қазақстан – Түркия достығы".
2. "Шымкент қаласының мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен осы бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы мен Шымкент қаласы мәслихатының шешімін жүзеге асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы бірлескен Шымкент қаласы әкімдігінің қаулысы мен Шымкент қаласы мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Шымкент қаласы мәслихаты
төрағасының міндетін атқарушы А. Елшиева

О присвоении наименований некоторым составным частям города Шымкент
Совместные постановление акимата города Шымкент от 2 ноября 2023 года № 2482 и решение маслихата города Шымкент от 2 ноября 2023 года № 9/87-VIII
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" с учетом мнения населения города Шымкент, на основании заключений ономастической комиссии города Шымкент от 6 июня 2023 года и Республиканской ономастической комиссии от 13 октября 2023 года, акимат города Шымкент ПОСТАНОВИЛ и маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования некоторым составным частям города Шымкент:
по Абайскому району:
улице безымянной в микрорайоне Шымсити – Түркия;
по району Еңбекші:
безымянному парку в центре района – "Қазақстан – Түркия достығы".
2. Государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивов города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры по реализации настоящего совместного постановления акимата города Шымкент и решения маслихата города Шымкент.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Шымкент и решения маслихата города Шымкент возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Исполняющий обязанности председателя
маслихата города Шымкент А. Елшиева