2024-2026 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 11/93-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2024 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына және "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласының 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 686 842 805 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 354 419 056 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 13 211 702 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 138 115 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 300 073 932 мың теңге;
2) шығындар – 704 075 528 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 10 024 938 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10 865 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 840 062 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 27 257 661 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 257 661 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 04.05.2024 № 16/142-VIII шешiмiмен (01.01.2024 бастап күшіне енеді).

О бюджете города Шымкент на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2023 года № 11/93-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 686 842 805 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 354 419 056 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 211 702 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 138 115 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 300 073 932 тысяч тенге;
2) затраты – 704 075 528 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 024 938 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10 865 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 840 062 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 257 661 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 257 661 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 04.05.2024 № 16/142-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

2. Қала әкімдігінің 2024 жылға арналған резервi 4 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
4. Қаладағы аудандардың 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

2. Утвердить резерв акимата города на 2024 год в сумме 4 000 000 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Утвердить перечень бюджетных программ районов в городе на 2024-2026 годы согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.

303 872
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 718
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
700 200
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
700 200
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
286 818
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 554
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
106 264
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 482 721
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3 482 721
02
Қорғаныс
9 016 391
1
Әскери мұқтаждар
1 088 656
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
1 088 656
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
589 853
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
498 803
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 927 735
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
4 663 929
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
4 663 929
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 378 442
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 378 442
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 310 039
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
765 551
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
544 488
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
575 325
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 275
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
473 641
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
24 479
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 930
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

303 872
003
Капитальные расходы государственного органа
30 718
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
700 200
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
700 200
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
286 818
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
180 554
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
106 264
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 482 721
061
Развитие объектов государственных органов
3 482 721
02
Оборона
9 016 391
1
Военные нужды
1 088 656
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
1 088 656
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
589 853
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
498 803
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 927 735
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
4 663 929
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
4 663 929
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 378 442
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 378 442
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 310 039
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
765 551
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
544 488
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
575 325
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
69 275
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
473 641
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
24 479
011
Капитальные расходы государственного органа
7 930
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

334 904
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
3 117 471
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
515
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
171 071
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
171 071
03
Мамандандырылған медициналық көмек
3 853 036
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 853 036
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 853 036
04
Емханалар
378 742
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
378 742
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
378 742
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8 273 597
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
8 273 597
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 026
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
143 443
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
39 699
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
62 330
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 600
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 835 499
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
39 629 760
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 914 260
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 096 979
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 135 843
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 605 578
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

334 904
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
3 117 471
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
515
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
171 071
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
171 071
03
Специализированная медицинская помощь
3 853 036
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 853 036
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 853 036
04
Поликлиники
378 742
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
378 742
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
378 742
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8 273 597
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 273 597
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
191 026
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
143 443
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
39 699
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
62 330
030
Капитальные расходы государственного органа
1 600
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 835 499
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
39 629 760
1
Социальное обеспечение
7 914 260
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 096 979
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 135 843
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 605 578
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 387 312
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
967 138
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
799 281
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
606 379
037
Әлеуметтік сауықтандыру
192 902
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 018 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 018 000
2
Әлеуметтiк көмек
29 891 531
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
29 891 531
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 339 774
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 078 351
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
162 943
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 864
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 985 714
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 314 246
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
6 688 962
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
286 677
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 823 969
306
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
126 277
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
115 537
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 740
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
200 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 497 692
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
503 516
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 439
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
276 759
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

1 387 312
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
967 138
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
799 281
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
606 379
037
Социальная реабилитация
192 902
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 018 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 018 000
2
Социальная помощь
29 891 531
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
29 891 531
003
Программа занятости
9 339 774
004
Государственная адресная социальная помощь
7 078 351
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
162 943
007
Оказание жилищной помощи
34 864
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 985 714
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 314 246
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
6 688 962
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
286 677
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 823 969
306
Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы
126 277
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
115 537
003
Капитальные расходы государственного органа
10 740
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
200 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 497 692
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
503 516
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 439
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
276 759
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

326 407
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
71 091
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 582
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
98 285
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
671
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
2 856
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
6 162
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
392 628
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
825 632
2
Су шаруашылығы
1 291 088
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
1 291 088
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 291 088
3
Орман шаруашылығы
330 134
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
330 134
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
330 134
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
29 000
005
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
29 000
5
Қоршаған ортаны қорғау

326 407
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
71 091
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 582
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
98 285
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
671
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 856
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
6 162
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
392 628
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
825 632
2
Водное хозяйство
1 291 088
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 291 088
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
1 291 088
3
Лесное хозяйство
330 134
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
330 134
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
330 134
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
29 000
005
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
29 000
5
Охрана окружающей среды

5 498 398
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
5 498 398
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
5 498 398
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 429 820
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
32 949
020
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
32 949
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
3 396 871
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
150 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
174 293
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 826 578
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
200 000
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
46 000
9
Басқалар
25 232 544
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
165 870
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
165 870
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
14 594 220
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 594 220
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 380 246
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 380 246
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
37 347
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
37 347
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 042 861
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 042 861
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 000 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 000 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 788
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

5 498 398
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
5 498 398
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
5 498 398
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 429 820
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
32 949
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
32 949
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
3 396 871
005
Поддержка субъектов предпринимательства
150 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
174 293
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
2 826 578
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
200 000
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
46 000
9
Прочие
25 232 544
123
Аппарат акима района в городе
165 870
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
165 870
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
14 594 220
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 594 220
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 380 246
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 380 246
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
37 347
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
37 347
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 042 861
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 042 861
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 000 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 000 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 788
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

630 136 604
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
8 446 596
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
3 727 930
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
160 744
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
160 744
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 439 064
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 439 064
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 686 923
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 686 923
305
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы
146 298
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
146 298
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
294 901
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
294 901
2
Қаржылық қызмет
364 637
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
247 863
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 112
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
36 751
366
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сатып алу басқармасы
116 774
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 774
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
355 476
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
355 476
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
346 476
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 998 553
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
188 055
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188 055
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
519 979
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

630 136 604
01
Государственные услуги общего характера
8 446 596
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
3 727 930
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
160 744
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
160 744
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 439 064
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 439 064
123
Аппарат акима района в городе
1 686 923
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 686 923
305
Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы
146 298
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
146 298
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
294 901
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
294 901
2
Финансовая деятельность
364 637
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
247 863
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
211 112
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
36 751
366
Управление государственных закупок города республиканского значения, столицы
116 774
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
116 774
5
Планирование и статистическая деятельность
355 476
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
355 476
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
346 476
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 998 553
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
188 055
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
188 055
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
519 979
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне