2024-2026 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 11/93-VIII шешiмi. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2024 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына және "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласының 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 726 152 238 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 363 485 476 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 19 608 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 687 189 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 314 371 241 мың теңге;
2) шығындар – 743 189 189 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 24 983 704 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 26 080 997 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 097 293 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 546 917 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 4 650 292 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 103 375 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 567 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 567 572 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 12.12.2024 № 23/196-VIII шешiмiмен (01.01.2024 бастап күшіне енеді).

О бюджете города Шымкент на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2023 года № 11/93-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 726 152 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 363 485 476 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 608 332 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 687 189 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 314 371 241 тысячи тенге;
2) затраты – 743 189 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 983 704 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 26 080 997 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 097 293 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 546 917 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 4 650 292 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 103 375 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 46 567 572 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 567 572 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 12.12.2024 № 23/196-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

2. Алып тасталды - Шымкент қаласы мәслихатының 12.12.2024 № 23/196-VIII шешiмiмен (01.01.2024 бастап күшіне енеді).
3. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
4. Қаладағы аудандардың 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

2. Исключен решением маслихата города Шымкент от 12.12.2024 № 23/196-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Утвердить перечень бюджетных программ районов в городе на 2024-2026 годы согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.

2 176 135
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 633 095
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 447 972
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 108
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
958 008
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
812 309
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
619 407
037
Әлеуметтік сауықтандыру
192 902
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 219 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 219 000
2
Әлеуметтiк көмек
25 623 532
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
25 623 532
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 695 982
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 356 543
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
161 850
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 491
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 295 305
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 247 742
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
6 564 306
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
285 313
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 700 061
306
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
94 430
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
85 721
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 709
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
500 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

2 176 135
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 633 095
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 447 972
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 108
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
958 008
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
812 309
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
619 407
037
Социальная реабилитация
192 902
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 219 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 219 000
2
Социальная помощь
25 623 532
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
25 623 532
003
Программа занятости
6 695 982
004
Государственная адресная социальная помощь
5 356 543
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
161 850
007
Оказание жилищной помощи
16 491
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 295 305
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 247 742
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
6 564 306
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
285 313
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 700 061
306
Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы
94 430
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
85 721
003
Капитальные расходы государственного органа
8 709
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
500 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

500
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
12 649 794
1
Отын және энергетика
1 371 336
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 371 336
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 371 336
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
11 278 458
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
11 278 458
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11 278 458
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 115 509
1
Ауыл шаруашылығы
6 851 677
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
6 851 677
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 612
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 216
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 347
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
42
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
326 407
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
70 487
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 557
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
418 927
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 413
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
94 612
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
454
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 488
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
229
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
43 361
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
76 205
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу

500
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
12 649 794
1
Топливо и энергетика
1 371 336
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 371 336
012
Развитие теплоэнергетической системы
1 371 336
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
11 278 458
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
11 278 458
029
Развитие газотранспортной системы
11 278 458
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 115 509
1
Сельское хозяйство
6 851 677
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
6 851 677
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
242 612
002
Субсидирование развития семеноводства
10 216
003
Капитальные расходы государственного органа
1 347
008
Организация санитарного убоя больных животных
42
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
326 407
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
70 487
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 557
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
418 927
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 413
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
94 612
027
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
454
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 488
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
229
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
43 361
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
76 205
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных

364 637
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
247 863
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 112
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
36 751
366
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сатып алу басқармасы
116 774
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 774
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
355 476
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
355 476
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
346 476
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 998 553
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
188 055
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188 055
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
519 979
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
519 979
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
223 024
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 503
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
90 521
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 067 495
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3 067 495
02
Қорғаныс
4 529 580
1
Әскери мұқтаждар
399 179
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
399 179
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
334 805
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
64 374
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 130 401
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 923 115
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
3 923 115
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы

364 637
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
247 863
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
211 112
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
36 751
366
Управление государственных закупок города республиканского значения, столицы
116 774
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
116 774
5
Планирование и статистическая деятельность
355 476
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
355 476
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
346 476
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 998 553
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
188 055
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
188 055
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
519 979
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
519 979
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
223 024
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
132 503
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
90 521
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 067 495
061
Развитие объектов государственных органов
3 067 495
02
Оборона
4 529 580
1
Военные нужды
399 179
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
399 179
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
334 805
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
64 374
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 130 401
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 923 115
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
3 923 115
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы

006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
11 987 318
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
23 526 031
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 183 487
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 147 996
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
35 491
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
21 342 544
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
21 342 544
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
37 740
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
37 740
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
37 740
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
7 058 366
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
7 058 366
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
370 473
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
233 483
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 667 376
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
438 433
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
290 280
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 880
029
Әдістемелік жұмыс
508 565
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 410 364
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
136 512
05
Денсаулық сақтау
11 761 527
2
Халықтың денсаулығын қорғау
2 333 458
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 411 618
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
324 268
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 056 653
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу

006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 987 318
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
23 526 031
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 183 487
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
2 147 996
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
35 491
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
21 342 544
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
21 342 544
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
37 740
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
37 740
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
37 740
9
Прочие услуги в области образования
7 058 366
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
7 058 366
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
370 473
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
233 483
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 667 376
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
438 433
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
290 280
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 880
029
Методическая работа
508 565
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 410 364
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
136 512
05
Здравоохранение
11 761 527
2
Охрана здоровья населения
2 333 458
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 411 618
006
Услуги по охране материнства и детства
324 268
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 056 653
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда

515
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
921 840
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
921 840
03
Мамандандырылған медициналық көмек
3 901 748
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 901 748
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 901 748
04
Емханалар
388 765
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
388 765
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
388 765
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 137 556
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
5 137 556
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 892
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
143 481
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
41 088
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
59 623
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 710 472
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
52 673 130
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 298 706
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 088 290
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 134 749
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 651 802
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 437 281
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау

515
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
921 840
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
921 840
03
Специализированная медицинская помощь
3 901 748
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 901 748
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 901 748
04
Поликлиники
388 765
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
388 765
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
388 765
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 137 556
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
5 137 556
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
182 892
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
143 481
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
41 088
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
59 623
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 710 472
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
52 673 130
1
Социальное обеспечение
12 298 706
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 088 290
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 134 749
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 651 802
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 437 281
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью

9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
938 073
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
189 236
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 236
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
522 912
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
522 912
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
225 925
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 206
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
90 719
02
Қорғаныс
3 165 573
1
Әскери мұқтаждар
402 596
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
402 596
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
336 073
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
66 523
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 762 977
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 552 483
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
2 552 483
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
210 494
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 803
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
118 285
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
31 406
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13 520 780
1
Құқық қорғау қызметi
12 554 126
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 554 126
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
12 550 717
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3 409
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
966 654
305
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы

9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
938 073
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
189 236
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
189 236
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
522 912
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
522 912
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
225 925
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
135 206
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
90 719
02
Оборона
3 165 573
1
Военные нужды
402 596
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
402 596
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
336 073
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
66 523
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 762 977
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 552 483
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
2 552 483
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
210 494
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
60 803
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
118 285
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
31 406
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13 520 780
1
Правоохранительная деятельность
12 554 126
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 554 126
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
12 550 717
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3 409
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
966 654
305
Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы

39 835
029
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
2 856
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 859
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
122 146
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
317 436
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
825 632
2
Су шаруашылығы
15 734
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
15 734
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15 734
3
Орман шаруашылығы
333 261
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
333 261
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
333 261
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
29 000
005
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
29 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
175 648
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
175 648
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
175 648
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
228 003
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
228 003
060
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
81 783
061
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
6 720
062
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
139 500
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
186 946
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
186 946
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

39 835
029
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 856
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 859
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
122 146
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
317 436
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
825 632
2
Водное хозяйство
15 734
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
15 734
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
15 734
3
Лесное хозяйство
333 261
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
333 261
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
333 261
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
29 000
005
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
29 000
5
Охрана окружающей среды
175 648
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
175 648
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
175 648
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
228 003
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
228 003
060
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
81 783
061
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
6 720
062
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
139 500
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
186 946
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
186 946
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы