"Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 9 маусымдағы № 4/31-VIII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 019 567,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 42 714 846,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 366 323,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 972 839,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 965 558,8 мың теңге;
2) шығындар – 87 284 835,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -358 266,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 22 803,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 381 070,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 092 999,2 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 9 июня 2023 года № 4/31-VIII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII, следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложению 1, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 019 567,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 42 714 846,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 366 323,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 972 839,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 965 558,8 тысяч тенге;
2) затраты – 87 284 835,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -358 266,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 803,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 381 070,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 092 999,2 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 4 092 999,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 175,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 505 510,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 407 335,8 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы Д. Шакаримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 092 999,2 тысяч тенге:
поступление займов – 5 175,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 505 510,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 407 335,8 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата Д. Шакаримов
Приложение к решению

409 626,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
409 626,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9 038 668,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 508 607,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 508 607,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 508 607,0
2
Әлеуметтiк көмек
6 325 673,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
654 500,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
654 500,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
5 671 173,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 556 477,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 492,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 597,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
96 462,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
614 047,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
225 687,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
452 969,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
625 802,6
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
873 719,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 919,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 204 388,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 204 388,8
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 396,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
144 473,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

409 626,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
409 626,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 038 668,8
1
Социальное обеспечение
1 508 607,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 508 607,0
010
Государственная адресная социальная помощь
1 508 607,0
2
Социальная помощь
6 325 673,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
654 500,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
654 500,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
5 671 173,0
004
Программа занятости
2 556 477,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 492,0
007
Оказание жилищной помощи
35 597,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
96 462,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
614 047,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
225 687,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
452 969,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
625 802,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
873 719,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 919,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 204 388,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 204 388,8
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 396,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
144 473,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан