Курчатов қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/81-VIII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1- тармағы 1) тармақшасына, шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 745 265,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 931 086,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 691,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 786 088,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 068 344,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -94 864,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 864,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -228 215,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 228 215,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 864,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 323 079,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 30.04.2024 № 17/106-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қала бюджетіне Абай облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативі 2023 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.

О бюджете города Курчатов на 2024-2026 годы
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 27 декабря 2023 года № 14/81-VIII.
В соответствии cо статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 745 265,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 931 086,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 691,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 400,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 786 088,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 068 344,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -94 864,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 864,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -228 215,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 228 215,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 94 864,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 323 079,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 30.04.2024 № 17/106-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленных решением области Абай маслихата от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".

3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 38 674,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 741 126,2 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 30.04.2024 № 17/106-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер 33 484,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 38 674,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 741 126,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 30.04.2024 № 17/106-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 33 484,0 тысяч тенге.

106 005,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 088,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 516,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
572,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
52 917,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 917,0
02
Қорғаныс
13 741,0
1
Әскери мұқтаждар
6 891,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 891,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 891,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 850,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 850,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 850,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
22 970,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
22 970,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
22 970,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22 970,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
219 378,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 972,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 972,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 972,0
2
Әлеуметтiк көмек
156 322,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156 322,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
696,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 437,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
266,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15 089,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

106 005,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 088,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
52 516,0
015
Капитальные расходы государственного органа
572,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52 917,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
52 917,0
02
Оборона
13 741,0
1
Военные нужды
6 891,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 891,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 891,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 850,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 850,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 850,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22 970,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
22 970,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
22 970,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 970,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
219 378,0
1
Социальное обеспечение
14 972,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 972,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 972,0
2
Социальная помощь
156 322,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156 322,0
006
Оказание жилищной помощи
696,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 437,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
266,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 089,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

23 250,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
13 589,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
119 306,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
72 371,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 733,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33 288,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
46 935,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 779,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 698,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 458,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
12 000,0
1
Отын және энергетика
12 000,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
12 000,0
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
12 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75 939,8
1
Ауыл шаруашылығы
33 484,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
33 484,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
33 484,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
42 455,8
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
42 455,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 105,8
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 350,0
12
Көлiк және коммуникация
88 993,0
1
Автомобиль көлiгi
84 205,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
84 205,0
025
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
84 205,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 788,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі

23 250,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
13 589,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
119 306,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
72 371,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
38 733,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33 288,0
006
Капитальные расходы государственного органа
350,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
46 935,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 779,0
014
Капитальные расходы государственного органа
2 698,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 458,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
12 000,0
1
Топливо и энергетика
12 000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 000,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
12 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75 939,8
1
Сельское хозяйство
33 484,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
33 484,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
33 484,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
42 455,8
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
42 455,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
41 105,8
017
Капитальные расходы государственного органа
1 350,0
12
Транспорт и коммуникации
88 993,0
1
Автомобильный транспорт
84 205,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
84 205,0
025
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
84 205,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4 788,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)