Курчатов қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/81-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1- тармағы 1) тармақшасына, шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 660 559,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 944 772,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7005,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 685 382,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 983 638,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -94 864,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 864,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -228 215,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 228 215,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 864,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 323 079,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 18.12.2024 № 24/146-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қала бюджетіне "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII Абай облыстық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Абай облыстық мәслихатының 2024 жылғы 15 қарашадағы № 21/146-VIII шешіміне сәйкес белгіленген 2024 жылға қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативі әлеуметтік салығы 96 пайыз мөлшерінде, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 92 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 23/138-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 38 674,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 645 512,2 мың теңге сомасында қарастырылсын.

О бюджете города Курчатов на 2024-2026 годы
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 27 декабря 2023 года № 14/81-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии cо статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 660 559,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 944 772,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 005,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 400,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 685 382,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2 983 638,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -94 864,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 864,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -228 215,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 228 215,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 94 864,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 323 079,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 18.12.2024 № 24/146-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу в размере 96 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 92 процента, установленных в соответствии с решением маслихата области Абай от 15 ноября 2024 года № 21/146-VIII "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 28.11.2024 № 23/138-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 38 674,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 645 512,2 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 23/138-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер 28 615,5 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 28.11.2024 № 23/138-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 4 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 28.11.2024 № 23/138-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 28 615,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 28.11.2024 № 23/138-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

6. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 11 255,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 12.11.2024 № 22/133-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы Г. Хусайнова
Курчатов қалалық
мәслихатының

6. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 11 255,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 12.11.2024 № 22/133-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Курчатовского городского маслихата Г. Хусайнова
Приложение 1 к решению
Курчатовского городского
маслихата

809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
1 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
70 810,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 223,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 223,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 223,0
2
Әлеуметтiк көмек
22 567,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22 567,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
731,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6 602,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
283,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6 951,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
8 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
46 020,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 020,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 018,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
46 591,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 000,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
2 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
8 500,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
8 500,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
8 500,0
3
Елді-мекендерді көркейту
36 091,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
36 091,0
007
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
70 810,0
1
Социальное обеспечение
2 223,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 223,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 223,0
2
Социальная помощь
22 567,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22 567,0
006
Оказание жилищной помощи
731,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 602,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
283,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 951,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
8 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
46 020,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 020,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 018,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
46 591,0
1
Жилищное хозяйство
2 000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 000,0
2
Коммунальное хозяйство
8 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 500,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
8 500,0
3
Благоустройство населенных пунктов
36 091,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 091,0
007
Освещение улиц в населенных пунктах